Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

beta 11:02, 18 gru 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
adewzuol napisał(a)
Ja również chwalę sobie skrzynie. Na początku próbowałam z warzywnikiem w gruncie, ale u mnie ziemia to sam piach, więc nawet po dodaniu "dobroci" słaby był efekt, co mnie zniechęciło. Po kilku latach wprowadziłam skrzynie, w które wsypałam przerobiony obornik, trochę ciemnej ziemi i kompost. Plony z warzywnika użytkujemy tylko latem i jeszcze jesienią. Nie robię zapasów, nie nastawiam się na zaprawy, chyba, że coś wyjątkowo obrodzi. To mi wystarcza i cieszy.


też zaczynałam warzywnik na gruncie, ale podobnie jak Ty mam słabą glebę i użyźnianie jej mijało się z celem...dlatego zdecydowałam się na skrzynie...
pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 11:03, 18 gru 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
tulucy napisał(a)




hahaha...super widok...kot rządzi..to jest prawdziwa miłość...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mrokasia 11:24, 18 gru 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Musisz kupić drugi większy koszyk .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 20:29, 18 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
A propos skrzyń - pożyjemy, zobaczymy... Najwyżej zrobimy nowe

Kasia, to jakaś ukryta żaluzja?

Czy ja pisałam coś o końcu sezonu??? Taaaa... Dziś do działań ogrodowych zmusiła mnie energetyka. Wyłączając mi prąd znienacka bardzo i na bardzo długo ((prawie 6 godzin, od 11tej). Poszłam na ogród tylko z zamiarem posadzenia tych wykopanych cebul tulipanów. Skończyłam przed 16tą, już po ciemku praktycznie, mam oczyszczone 2 przęsła ogrodzeniowe, zapełnionych 4 worki zwykle na bioodpady i 3 takie wielkie czarne gruzowe... M wywiezie na pszok jutro. Jeszcze 5 przęseł przede mną. Bluszcz ma pędy te najstarsze prawie tak grube jak moje przedramię. M będzie wycinał to piłą.
Jak pogoda pozwoli, to może usunę pędy jeszcze w tym roku. Mam urlop aż do 3 Króli...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:44, 18 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
A ja miałam nadzieję na pooglądanie wypieków.
Niezmordowana jesteś z tymi ogrodowymi działaniami.
U siebie zaczęłam ścinać kwiatostany hortensji, bo zaczęły fruwać po ogrodzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 07:48, 19 gru 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bardzo obiecujące prace

Myszy dorwały się do moich tulipanowych cebulek wysuszonych do posadzenia Nie zabezpieczyłam ich to teraz mam, a raczej nie mam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 12:37, 19 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Haniu, wypieki dopiero przede mną a w ogrodzie to i tak mam taki bałagan, że kwiaty hortensji by mi żadnej różnicy nie zrobiły

Gosiu, moje cebule suszyły się pod tarasem, a tam króluje nocami kot ma fotel z podusiami i kocykiem myszy tam nie bywawszy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 21:08, 19 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
tulucy napisał(a)
A propos skrzyń - pożyjemy, zobaczymy... Najwyżej zrobimy nowe

Kasia, to jakaś ukryta żaluzja?

Czy ja pisałam coś o końcu sezonu??? Taaaa... Dziś do działań ogrodowych zmusiła mnie energetyka. Wyłączając mi prąd znienacka bardzo i na bardzo długo ((prawie 6 godzin, od 11tej). Poszłam na ogród tylko z zamiarem posadzenia tych wykopanych cebul tulipanów. Skończyłam przed 16tą, już po ciemku praktycznie, mam oczyszczone 2 przęsła ogrodzeniowe, zapełnionych 4 worki zwykle na bioodpady i 3 takie wielkie czarne gruzowe... M wywiezie na pszok jutro. Jeszcze 5 przęseł przede mną. Bluszcz ma pędy te najstarsze prawie tak grube jak moje przedramię. M będzie wycinał to piłą.
Jak pogoda pozwoli, to może usunę pędy jeszcze w tym roku. Mam urlop aż do 3 Króli...

Napracowałaś się, wiosną będzie mniejA urlop dłuuuugi to czasu będzie na dalsze działania oby tylko pogoda nie zawiodła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:11, 19 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
tulucy napisał(a)



Normalnie na piernatach śpią Ale to drugie zdjęcie mnie ubawiło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 23:06, 19 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Psiunia karna jest nawet jak kota nie ma obok, to i tak się do małego kosza układa głównie

Dziś pierwsze przygotowania świąteczne spożywcze
Jutro pieczenie pierniczków M pomagał masę mieszać, od razu podwójna porcja naszykowana.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies