Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Gosiek33 08:41, 17 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
inka74 napisał(a)
U mnie też znośnie. Gdzie kupujesz kule tłuszczowe? Jak kupiłam z L to nie chciały jeść. Co 2 dni uzupełniam karmnik. Pół kilo ziarna w niego wchodzi. Już specjalnie trochę rozsypuję dla bażanta i kosów.



W kulach z L jest paskudny tłuszcz, przez kilka lat było ta - kupuję smalec, podgrzewam, potem wsypuję różne ziarna, mieszam gdy stwardnieje wkładam do sitka na frytki i wieszam na gałęzi - w tym roku mi nie wyszło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 10:33, 17 sty 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kupuję u nas w zoologu i na alle. Sama kiedyś robiłam, ale na razie odpuściłam. Te lidlowe też mi zjadły. Z ubiegłego roku mialam jakieś jeszcze.
Mam jeszcze orzeszki ziemne.
W sumie trzy karmniki na ziarno, codziennie dokładam do każdego tak po pół litra ziarna, kubek mam za miarkę. Zjadają wszystko. To, co wróble śmieciuchy rozsypują na ziemię, zjadają zięby, sikory i sierpówki. Ostatnio nawet sójki.

Przelatywałam kanały i w programie o Tatrach dowiedziałam się, jak nawożą łąki krokusowe - tak zwane koszarowanie. Zamykają na noc owce w koszarach, one zam zostawiają to, co w dzień zjadły... Następna noc - następne koszary.... Aż cała łąka będzie nawieziona. Jednym słowem, obornik owczy jest najlepszy dla krokusów
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 14:43, 17 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Kupuję u nas w zoologu i na alle. Sama kiedyś robiłam, ale na razie odpuściłam. Te lidlowe też mi zjadły. Z ubiegłego roku mialam jakieś jeszcze.
Mam jeszcze orzeszki ziemne.
W sumie trzy karmniki na ziarno, codziennie dokładam do każdego tak po pół litra ziarna, kubek mam za miarkę. Zjadają wszystko. To, co wróble śmieciuchy rozsypują na ziemię, zjadają zięby, sikory i sierpówki. Ostatnio nawet sójki.

Przelatywałam kanały i w programie o Tatrach dowiedziałam się, jak nawożą łąki krokusowe - tak zwane koszarowanie. Zamykają na noc owce w koszarach, one zam zostawiają to, co w dzień zjadły... Następna noc - następne koszary.... Aż cała łąka będzie nawieziona. Jednym słowem, obornik owczy jest najlepszy dla krokusów



dobre, dobre tyle, że chyba deszcze czasem padają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 15:41, 22 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
Była dzisiaj koło ciebie wiec pozdrawiam
Nasionek nakupiłam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 16:44, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
kupiłam w spożywczym dużym sklepie wersje tłuszczyku w kokosie PREMIUM. Wiecie dlaczego premium - bo z robaczkami martwymi jest. A zobaczyłam to dopiero po rozpakowaniu folii bo całość robaczkowego środka była zakryta etykietą...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 16:46, 22 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
inka74 napisał(a)
kupiłam w spożywczym dużym sklepie wersje tłuszczyku w kokosie PREMIUM. Wiecie dlaczego premium - bo z robaczkami martwymi jest. A zobaczyłam to dopiero po rozpakowaniu folii bo całość robaczkowego środka była zakryta etykietą...


he, he, he, To już ptaszki nie polują sobie same na robaczki? Podtyka im się to pod dzioby, na gotowe. Czego to ludzie nie wymyślą...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 17:08, 22 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
April napisał(a)


he, he, he, To już ptaszki nie polują sobie same na robaczki? Podtyka im się to pod dzioby, na gotowe. Czego to ludzie nie wymyślą...


Nie, ludzie najpierw wytruwają robaczki środkami owadobójczymi, a potem hodują robaczki dla ptaków na sprzedaż.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 17:10, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
daj spokój, ja byłam na początku przerażone że coś wiesz, wlazło do tego kokosa, potem się w łepetynę puknęłam że to przecież tak specjalnie i one żywe nie są
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 17:11, 22 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Anda napisał(a)


Nie, ludzie najpierw wytruwają robaczki środkami owadobójczymi, a potem hodują robaczki dla ptaków na sprzedaż.

co prawda to prawda, nie da się z tym dyskutować
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:12, 22 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
inka74 napisał(a)
daj spokój, ja byłam na początku przerażone że coś wiesz, wlazło do tego kokosa, potem się w łepetynę puknęłam że to przecież tak specjalnie i one żywe nie są


Dobrze że nie wyrzuciłaś, bo mogłaś pomyśleć że popsute, zjełczałe i coś się zalęgło
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies