Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Między brzozami

Pokaż wątki Pokaż posty

Między brzozami

iwonkap 11:59, 04 wrz 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Misia witam sie i podczytuję, ciekawa jestem co wyjdzie z tych planów.

Toszka napisał(a)
Korę masz w workach? Pewnie tak - to otwórz worki, podlej. Potem przekopiesz wszystko razem. Po co dokładać sobie roboty



toszko a lepiej będzie teraz podlać i zostawić na dłużnej czy podlać przed samym sadzaniem/przekopywaniem ? jesli przed samym to ile wczesniej to zrobić?
Mam trochę worków kory a rabaty bedą na wiosnę wiec zastanawiam sie czy wersja teraz podlac i do wiosny jest lepsza czy nie ma to znaczenia ?
Toszka 06:57, 05 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli sadzenie będzie na wiosnę to radzę teraz wszystko przekopać i niech ziemia kompostuje się, maceruje i... osiada. Po głębokim kopaniu ziemia bardzo osiada.
Na wiosnę tylko kompost w dołki, przekopać i sadzić!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonkap 10:49, 05 wrz 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Toszka napisał(a)
Jeśli sadzenie będzie na wiosnę to radzę teraz wszystko przekopać i niech ziemia kompostuje się, maceruje i... osiada. Po głębokim kopaniu ziemia bardzo osiada.
Na wiosnę tylko kompost w dołki, przekopać i sadzić!

problem ze u mnie rabaty= nowa ziemia przywieziona bedzie dopiero na wiosnę zastanawiam sie dlatego czy moge korę jakoś przekompostować wcześniej czy nie ma to sensu ?
Misia 15:18, 05 wrz 2017


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
A może usypać pryzmę i podlać ją takim mocznikiem? Myślałam żeby tak zrobić i mieć zapas kory, bo u nas tylko taka workowana, nieprzekompostowana.
____________________
Misia - Między brzozami
Toszka 17:42, 05 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Możesz i zimować korę w workach. Trzeba podziurawić widlami i zlać. Lepsza by była gnojówka, bo zawiera mikroorganizmy, a te bardzo przyśpieszą kompostowanie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonkap 19:19, 05 wrz 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Toszka napisał(a)
Możesz i zimować korę w workach. Trzeba podziurawić widlami i zlać. Lepsza by była gnojówka, bo zawiera mikroorganizmy, a te bardzo przyśpieszą kompostowanie.

super, dziękuję.To tak zrobię a gnojówkę mam to zleje tez
Toszka 19:59, 05 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
iwonkap napisał(a)

problem ze u mnie rabaty= nowa ziemia przywieziona bedzie dopiero na wiosnę zastanawiam sie dlatego czy moge korę jakoś przekompostować wcześniej czy nie ma to sensu ?


Nie wiem ile i jakiej i po co potrzebna wam ziemia.
Może lepiej kompost kupić? W kompostowni. Do tego poszukać obornika (na olx bywają ogłoszenia "oddam za darmo"). Nie wiem ile ziemi macie. Anka_ na 100m rabaty dała 8ton...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonkap 20:09, 05 wrz 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Toszka napisał(a)


Nie wiem ile i jakiej i po co potrzebna wam ziemia.
Może lepiej kompost kupić? W kompostowni. Do tego poszukać obornika (na olx bywają ogłoszenia "oddam za darmo"). Nie wiem ile ziemi macie. Anka_ na 100m rabaty dała 8ton...


kompostu czy obornika ? Do zrobienia mam ok 300-400 m trawnik + rabaty bo część powoli robilam wiec jakies 150-200 jest zagospodarowane. Musze zobaczyc czy jest kopostownia w okolicach Warszawy a obornik to musze zobaczyc ale to z transportem jakoś a te male/pakowane drogo wychodza. Na dotychczasowe rabaty kupowalam i mieszlam jak doradzasz
Toszka 20:24, 05 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iwonko, o kompost zapytaj Makadami-Asi. Ona brała z kompostowni. Na olx z okolic Warszawy widziałam sporo ogłoszeń na "oddam obornik"...niestety własny transport. Która strona Wawy jesteś?

Anka_ dawała tony obornika

Pod rabaty dajemy dodatkowo korę. Pod trawnik, w zależności od gleby (zazwyczaj piach dla rozluźnienia, a na piaszczyste gleby kompost, ale bez kory).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonkap 20:40, 05 wrz 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Toszka napisał(a)
Iwonko, o kompost zapytaj Makadami-Asi. Ona brała z kompostowni. Na olx z okolic Warszawy widziałam sporo ogłoszeń na "oddam obornik"...niestety własny transport. Która strona Wawy jesteś?

Anka_ dawała tony obornika

Pod rabaty dajemy dodatkowo korę. Pod trawnik, w zależności od gleby (zazwyczaj piach dla rozluźnienia, a na piaszczyste gleby kompost, ale bez kory).


Toszko Grodzisk / nadarzyn Pod rabaty daje kore, maczke i co tam z dobroci mi si eudało wyszukac/ dostac/kupić Trawnika nie mam ale u mnie raczej piach.
Ide szukac tej kompostowni u Asi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies