Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Górą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Górą

Anda 18:21, 18 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Ciemierniki tez sa zimozielone i ladniejsze od kosodrzewiny


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pawel_snopek 18:57, 18 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Uwielbiam ciemierniki tylko ze w tym miejscu jest patelnia od rana do samego wieczoru a przy 36 metrach koszt tylu roślin by mnie wykończył i wtedy nawet picie tylko wody będzie luksusem
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Anda 19:33, 18 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
A no tak, przeciez trzcinniki tam sadzisz To moze lawenda? Przycinana regularnie potrafi ladnie wygladac i jest jakby zimozielona. Chociaz nie wiem, czy rzeczywiscie pasuje do tego trzcinnika...

A moze Sedum hybridum "Immergrünchen", pochodzi ze Syberii i jest zimozielony Tylko niziutki bardzo, ale na zime jak znalazl
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 19:38, 18 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Anda napisał(a)
Ciemierniki tez sa zimozielone i ladniejsze od kosodrzewiny



Podyskutowałabym Nie wszędzie ciemierniki dobrze rosną, a wtedy są brzydkie, a kosodrzewina zawsze ładna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:43, 18 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
A jakbyś do tych trzcinników naprzemiennie dał jukę karolińską? tez pięknie kwitnie, kocha słońce, fajnie z trawami zagrać powinna, w zimie nie nudno i wiosną też nieŁatwo samemu rozmnożyć, z lawendą i kosodrzewina super wygląda. Widziałam w realu taki zestaw w ciągu całego roku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 08:23, 19 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Sylwia też myślałem o posadzeniu tam juki ale będę je miał w ogrodzie wiec nie chce ich juz sadzić przy ogrodzeniu. Lawendę też tam posadzę bo ma piękny kolor kwiatów jak i liści Jest jeszcze jeden problem one będą rosły przy naszej drodze dojazdowe która będzie kiedyś należała do dróg miejskich wiec zimą śnieg będzie razem z solą narzucany na tą rabatę wiec juka mogla by dostać po głowie.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 12:39, 19 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
No to problem , musisz posadzić coś co zniesie późniejsze zasolenie gleby
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 12:42, 19 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Lawenda chyba nie przezyje takich warunkow, sniegu z sola.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pawel_snopek 13:05, 19 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Mam prawie 30 cm śniegu masakra:/ Byłem dzisiaj strząsnąć śnieg z roślin typu iglaste, bambusy, bukszpany itp. Bukszpany dostały po głowie ale mam nadzieję że się odbudują czas pokaże.
Wracając do tej wąskiej rabaty myślałem przy odśnieżaniu aby dać do trzcinnika, lawendy oraz drzew kocimiętkę i przywrotnika tak aby coś stale kwitło. Co do rośliny zimozielonej to ciągle myślę i się zastanawiam
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 13:07, 19 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Może tak być że lawenda nie wytrzyma tego niestety:/ trzeba się zastanowić nad zamiennikiem dla lawendy:/ Może by dać jednak tą jukę
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies