Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 23:35, 03 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Cześć dziewczyny, sorki, za słaby odzew, ale dopiero co wróciłam z wakacji na Majorce. Intensywny koniec wakacji Dziś dożynki, więc kolejny wieczór z głowy Do południa pojeździliśmy po szkółkach, chciałam kupić cyprysika nutkajskiego, ale trochę przez przypadek nadzialiśmy się na modrzew japoński Diana, który bardzo nam się spodobał, no i w miejsce planowanego cyprysika stanął nowy nabytek. Prawdę mówiąc nawet nie znałam tego drzewa. Ale zaintrygował mnie po przeczytaniu informacji w necie. Cyprysika już chyba nie będzie, bo przynajmniej na razie nie widzę miejsca na niego.







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:36, 03 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Rumianka napisał(a)
Ajka, masz bogato "wyposażony" ogród w przeróżne cudowności...Warto zapuścić tu korzenie na dłużej... Spacer po Twoim ogrodzie, to prawdziwa przyjemność...możesz być dumna.


Bardzo, bardzo dziękuję. Staram się jak mogę
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:40, 03 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Martka napisał(a)
Ajka, jak Ci się rozrosły rabaty. Lubię Twoje relacje za detal, który pokazujesz. Ten szpaler trzcinników wygląda rewelacyjnie. Jaką odmianę rozchodnika sadziłaś?


Martka przy szałwi posadziłam teraz rozchodnik brillant, ale na ogrodzie mam jeszcze inne odmiany. Mnie akurat martwi, że rozplenice przestają się kocić, chyba ich nie będę już sadzić w takim razie. Ewentualnie będę rozsadzać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:41, 03 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Dzisiejszy kolejny nabytek do kolekcji: żurawka Marmelade - dwie duże sztuki.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:45, 03 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Zawilec Serenade zaczyna pokaz







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:49, 03 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Róże pomponella drugie kwitnienie







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 23:50, 03 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Helen napisał(a)
Ania, a ja Ci zazdroszczę, że masz takie areały do sadzenia

Fajnie


Helen niby areały, ale miejsca powoli zaczyna mi brakować To dlatego, że sporo miejsca przeznaczyłam na teren do rekreacji, nie pod rabaty.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 00:04, 04 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
Dziś chciałam dokupić 3 tawuły goldflame, niby takie popularne, a nie znalazłam, albo te co widziałam nie nadawały się do kupna. Wyobraźcie sobie, że przy plaży dopiero teraz zauważylam, że rok temu wcisnęli mi złą tawułę:

Widzicie, po lewiej zamiast dwóch tawuł goldflame tak jak po prawiej, mam jedną żółtą, chyba golden princess, jak były małe to nie zauważyłam różnicy, w dodatku to żółta chorowała mi na początku więc myslałam, że różnica wynika z choroby, o ja głupia

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 10:45, 04 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Widziałam tawuły w szkółce u mnie we wsi, mieli kilka odmian, goldflame chyba też była. Nie przyjrzałam się im dokładnie, ale jak chcesz, to zajrzę tam w tygodniu i cyknę foto.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 19:07, 04 wrz 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001
anuska2507 napisał(a)
Widziałam tawuły w szkółce u mnie we wsi, mieli kilka odmian, goldflame chyba też była. Nie przyjrzałam się im dokładnie, ale jak chcesz, to zajrzę tam w tygodniu i cyknę foto.


Za daleko by jechać tam tylko po tawuły, prędzej zamówię w necie. Ale dzięki za chęci ..
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies