Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiaan 08:46, 07 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Wiolka5_7 napisał(a)


Fajnie!


Fioletowe moje ulubione w ogrodzie

Czosnki koniecznie! Ja będę w nie inwestować ,tulipany sobie daruję, bo sporo mi chorowało w tym roku i musiałam część wywalić


Tak samo postanowiłam, liście tulipanów normalnie straszą obecnie, a u czosnkom podcinam liście i jest git. Jesienią Wiola szalejemy z czosnkami Muszę wykopać te słabe i te co nie kwitły aby posadzić na nowo.
Rabaty masz zachwycające, zero chwastów i mega porządek
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Beata36 09:41, 07 cze 2023

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Wiolu a czy masz może hakone w cieniu?tak mi się spodobały te Twoje czupryny że mam ochotę posadzić je w koło tarasu z hostami tylko tu mało słońca z jednej strony trochę od południa a z drugiej aż późnym popołudniem ok 18 i tak myślę czy nie za słabo bedzie co sądzisz
Wiolka5_7 11:08, 07 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Wiaan napisał(a)


Tak samo postanowiłam, liście tulipanów normalnie straszą obecnie, a u czosnkom podcinam liście i jest git. Jesienią Wiola szalejemy z czosnkami Muszę wykopać te słabe i te co nie kwitły aby posadzić na nowo.
Rabaty masz zachwycające, zero chwastów i mega porządek


No bedziemy szaleć !
Czosnków nigdy za dużo

Też jedne sobie wykopopię ,bo chcę przesadzić na oczkową.

Dzięki Anetka! Rabaty wypielone to fakt, teraz warzywnik mi zarasta
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:09, 07 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Beata36 napisał(a)
Wiolu a czy masz może hakone w cieniu?tak mi się spodobały te Twoje czupryny że mam ochotę posadzić je w koło tarasu z hostami tylko tu mało słońca z jednej strony trochę od południa a z drugiej aż późnym popołudniem ok 18 i tak myślę czy nie za słabo bedzie co sądzisz


Moje rosną na patelni ,ewentualnie w półcieniu... Ale myślę , że i w cieniu hakone da radę,szczególnie odmiana All gold pięknie będzie wyglądać,bo będzie limonkowa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:12, 07 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Z zapowiadanego deszczu nici
Mus podlewać... Kolej na warzywnik ...

Sadzone jesienią malinki i cisy pięknie rosną warto było im przygotować dobrą glebę





Pomidorki pierwsze w życiu wyhodowane z nasionek też pięknie rosną tfu tfu

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DariaB 11:52, 07 cze 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Wiolka u mnie też na obietnicach deszczu się skończyło ledwie pokropiło.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
sylwia_slomc... 12:29, 07 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
I u Ciebie podlewanie leci. Ja dopiero z chwastami walczę, oczywiście korzenie już w mojej glinie zabetonowało, a podlewać by trzeba na już, tylko jak pomyślę, że miałabym podlewać te chwasty co mam to się wzięłam za pielenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 12:48, 07 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
DariaB napisał(a)
Wiolka u mnie też na obietnicach deszczu się skończyło ledwie pokropiło.


Niestety deszcz przesuwa się w czasie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:50, 07 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
sylwia_slomczewska napisał(a)
I u Ciebie podlewanie leci. Ja dopiero z chwastami walczę, oczywiście korzenie już w mojej glinie zabetonowało, a podlewać by trzeba na już, tylko jak pomyślę, że miałabym podlewać te chwasty co mam to się wzięłam za pielenie


Podlewam co kilka dni coś. Ale tylko te sadzone jesienią czy wiosną rośliny. Starsze muszą sobie radzić póki co.

No wiadomo chwasty po wodzie by rosły jak wściekłe. Sucho jest a im i tak nie przeszkadza.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 22:56, 07 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Wiolka5_7 napisał(a)
Kocimiętka Walker's low


Walker's low


Fajne te nowe niskie kocimiętki
Purrsian blue





Cat's s pajamas



Witam Wiola

Przywołuje te fotki bo są piękne. Hakomki, kocimiętki i szałwię nic dodać nic ująć.

Mam wszystkie rodzaje kocimiętki wolkers, persians..., kat's pajamas u mnie 2 lata.
Jednak najładniejsza jest kat's pajamas. Niska ok ,30 cm ma kwiaty od samej nasady od ziemi. Piękny kolor niebieski i bardzo gęste.
Jakbym miała wybierać między persona.. i kat's wybralabym kat's. Muszę sobie sadzonek narobić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies