Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 07:51, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Monia81 napisał(a)
Oj Wiola ależ u Ciebie piękne ogrodowe obrazeczki


Dzięki Monia ,lecę do Ciebie obejrzeć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 09:44, 06 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Wiolka5_7 napisał(a)
Zakwitł mój ostatni ulubiony różanecznik

Na początku mojego ogrodowania posadziłam 6szt. Dziś zostało 3szt. tamte mamie dałam. U mnie za dużo słońca i je przypalało.
Generalnie dziś już bym nie posadziła ani sztuki,bo są za bardzo wymagające.









Ja też bym już nie sadziła, za krótko kwitną na tyle starań ile wymagają, ale ten który Ci został ma piękny kolor, lubię takie ciemne fiolety.
Kocimiętka , szałwie to u Ciebie potwory, szczególnie Caradonna, u mnie ona słabo się rozrasta,
no i kompozycja z trawami wyjątkowo udana
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 10:36, 06 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Wiedziałam kiedy zajrzeć. Piękne kępy caradonny. Ja też nabyłam właśnie 3 sztuki. Zobaczymy czy na nowej rabacie będzie dla niej wystarczająco słońca. Dziś będę sadzić bo w weekend się nie wyrobiłam. Sadziłam przetacznikowce i nowego bodziszka na próbę, Dark Eyes. Zachwycił mnie w szkółce. Jest w kolorze twojego pięknego rodka
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 10:59, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
mirkaka napisał(a)


Ja też bym już nie sadziła, za krótko kwitną na tyle starań ile wymagają, ale ten który Ci został ma piękny kolor, lubię takie ciemne fiolety.
Kocimiętka , szałwie to u Ciebie potwory, szczególnie Caradonna, u mnie ona słabo się rozrasta,
no i kompozycja z trawami wyjątkowo udana


Tak bardzo krótko kwitną i tyle trzeba przy nich latać.
Tak piękny ma kolor

Same tak rosną te byliny jak wściekłe

Dzięki za miłe słowa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:00, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
April napisał(a)
Wiedziałam kiedy zajrzeć. Piękne kępy caradonny. Ja też nabyłam właśnie 3 sztuki. Zobaczymy czy na nowej rabacie będzie dla niej wystarczająco słońca. Dziś będę sadzić bo w weekend się nie wyrobiłam. Sadziłam przetacznikowce i nowego bodziszka na próbę, Dark Eyes. Zachwycił mnie w szkółce. Jest w kolorze twojego pięknego rodka



Caradonna to u mnie potfforek
Ma pełne słońce ,więc jest wysoka ,ale sztywno stoi.
Trzymam kciuki za Twoją

O już mi się podoba ten bodziszek ciekawe jak długo będzie kwitł ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 16:15, 06 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
April napisał(a)
Wiedziałam kiedy zajrzeć. Piękne kępy caradonny. Ja też nabyłam właśnie 3 sztuki. Zobaczymy czy na nowej rabacie będzie dla niej wystarczająco słońca. Dziś będę sadzić bo w weekend się nie wyrobiłam. Sadziłam przetacznikowce i nowego bodziszka na próbę, Dark Eyes. Zachwycił mnie w szkółce. Jest w kolorze twojego pięknego rodka
Mogę prosić namiary na szałwię na priv? W innym wypadku będę żulił je i seslerie od Wioli
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 16:17, 06 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2288
Wiolka5_7 napisał(a)



Caradonna to u mnie potfforek
Ma pełne słońce ,więc jest wysoka ,ale sztywno stoi.
Trzymam kciuki za Twoją

O już mi się podoba ten bodziszek ciekawe jak długo będzie kwitł ?
Twoje zdjęcia coraz bardziej przekonują mnie do fioletowych kwiatów Czosnki kupię kiedyś na pewno
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 16:52, 06 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2558
Wiolka5_7 napisał(a)
Kocimiętka Walker's low


Walker's low


Fajne te nowe niskie kocimiętki
Purrsian blue





Cat's s pajamas


Pytałam ostatnio Danusi o te kocimiętki w różanym przy rzeźbie. Odpisała mi, że to Purssian Blue. U niej taka wysoka się wydaje i gęsta. Twoje pewnie są młodymi sadzonkami. Walker’s Low fajnie z seslerią wygląda u Ciebie. Jak myślisz, która kocimiętka by pasowała najlepiej do moich wąskich rabat przy wejściu - mam tam mieć kule żywotnik Hoseri, sesleria, kocimiętki, szałwie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Magleska 17:13, 06 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Wiola jest cudownie ,zachwycająco ,no bosko po prostu
zaglądam zawsze ,ale już nie wiem co nowego napisać ..... zawsze mi się podoba u Ciebie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Judith 17:32, 06 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiola, możesz stanowić wzorzec Ogrodowiskowej ogrodniczki . Każda z nas nabrała ogrodowej ogłady w kontakcie z Ogrodowiskiem, jednak patrząc na zmianę Twojego ogrodu trudno nie zbierać szczęki z podłogi .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies