Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Margerytka40 00:06, 08 cze 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Wiola

Przywołuje te fotki bo są piękne. Hakomki, kocimiętki i szałwię nic dodać nic ująć.

Mam wszystkie rodzaje kocimiętki wolkers, persians..., kat's pajamas u mnie 2 lata.
Jednak najładniejsza jest kat's pajamas. Niska ok ,30 cm ma kwiaty od samej nasady od ziemi. Piękny kolor niebieski i bardzo gęste.
Jakbym miała wybierać między persona.. i kat's wybralabym kat's. Muszę sobie sadzonek narobić.


To samo myślę co do kocimiętek
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 07:39, 08 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Wiola

Przywołuje te fotki bo są piękne. Hakomki, kocimiętki i szałwię nic dodać nic ująć.

Mam wszystkie rodzaje kocimiętki wolkers, persians..., kat's pajamas u mnie 2 lata.
Jednak najładniejsza jest kat's pajamas. Niska ok ,30 cm ma kwiaty od samej nasady od ziemi. Piękny kolor niebieski i bardzo gęste.
Jakbym miała wybierać między persona.. i kat's wybralabym kat's. Muszę sobie sadzonek narobić.

Witaj Elu !

Tak fotki piękne ,dzięki!
Cieszę się , że poszłam w te kocimiętki ,bo na suszę idealne no i pięknie i długo kwitną

Właśnie zauważyłam , że te Cat's mają kwiecie od samego dołu
Ja je przycięłam po posadzeniu ,żeby się zagęściły i przycięte łodyżki wsadziłam do doniczki. Przyjęły mi się 4 szt
Za rok zrobię więcej

No i porównam sobie obie te niskie odmiany ,bo teraz to maluchy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 07:40, 08 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Margerytka40 napisał(a)


To samo myślę co do kocimiętek


Fajnie! mamy drugi głos na Cat's

Ja póki co nie widzę dużej różnicy. Za rok sobie porównam jak podrosną ale póki co wszystkie mi się podobają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:51, 08 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Kocimiętka Six hills Giant to faktycznie gigant



Miłego dnia!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 13:29, 08 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Wiola czy zastąpienie szalwii kocimiętką niską to dobry pomysł? W nowych donicach u mnie. Szałwię lubię ale po ścięciu u mnie słabo się odradza.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 15:16, 08 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Wiaan napisał(a)
Wiola czy zastąpienie szalwii kocimiętką niską to dobry pomysł? W nowych donicach u mnie. Szałwię lubię ale po ścięciu u mnie słabo się odradza.


One mają te same wymagania, są łatwe w uprawie. Kocimiętka po przycięciu odrasta ,ale też słabiej kwitnie.

Kocimiętka ma inny kolor kwiatów ,jak Ci odpowiada to sadź spokojnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gosialuk 16:11, 08 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Wiola czy ty masz też kocimiętkę Walkers Low? A jak tak, to czy widzisz różnicę pomiędzy Walkers Low i Six Hill Giant?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Wiolka5_7 16:28, 08 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Gosialuk napisał(a)
Wiola czy ty masz też kocimiętkę Walkers Low? A jak tak, to czy widzisz różnicę pomiędzy Walkers Low i Six Hill Giant?


Tak mam.
Six hills Giant jest wyższa i taka luźna , rozlazła. Walker's low bardziej mi się podoba ,jest niższa i bardziej zwarta

Walker's low

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gosialuk 17:28, 08 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dziękuję
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Makao 17:54, 08 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Ja swoje 3 kocimiętki miałam przesądzić bo przesunęliśmy linię rabaty i wyższa roślina ją zakryła. Nie zrobiłam tego w porę a teraz muszę poczekać aż trochę susza ustąpi bo się boję ją ruszyć.
Piękne są. Uwielbiam kocimiętki.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies