Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 19:21, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Marcin89 napisał(a)
Twoje zdjęcia coraz bardziej przekonują mnie do fioletowych kwiatów Czosnki kupię kiedyś na pewno


Fajnie!


Fioletowe moje ulubione w ogrodzie

Czosnki koniecznie! Ja będę w nie inwestować ,tulipany sobie daruję, bo sporo mi chorowało w tym roku i musiałam część wywalić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:25, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Pytałam ostatnio Danusi o te kocimiętki w różanym przy rzeźbie. Odpisała mi, że to Purssian Blue. U niej taka wysoka się wydaje i gęsta. Twoje pewnie są młodymi sadzonkami. Walker’s Low fajnie z seslerią wygląda u Ciebie. Jak myślisz, która kocimiętka by pasowała najlepiej do moich wąskich rabat przy wejściu - mam tam mieć kule żywotnik Hoseri, sesleria, kocimiętki, szałwie.


Tak widziałam ją u Danusi
Moje to świeżaki, za rok będą takie jak u Danusi
Ta odmiana jest niska ,Walker's s u mnie rośnie do ok 80-100cm wys, ale trochę się na boki rozkłada,więc odpada u ciebie ,bo nie masz tam za dużo miejsca

Myślę , że na te Twoje rabaty to któraś z tych niższych... Właśnie ta Purrsian blue czy Cat's pajamas. Bo one rosną niższe i węższe.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:26, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Magleska napisał(a)
Wiola jest cudownie ,zachwycająco ,no bosko po prostu
zaglądam zawsze ,ale już nie wiem co nowego napisać ..... zawsze mi się podoba u Ciebie


Madzia ,dzięki za zachwyty a ja zachwycam się u Ciebie zawsze!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:30, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Judith napisał(a)
Wiola, możesz stanowić wzorzec Ogrodowiskowej ogrodniczki . Każda z nas nabrała ogrodowej ogłady w kontakcie z Ogrodowiskiem, jednak patrząc na zmianę Twojego ogrodu trudno nie zbierać szczęki z podłogi .


Dzięki Kochana za pochwały

Lata nauki i bycia na O. jak widać nie poszły na marne
Do tego ciężka praca i mamy efekt jaki widać

Chodzę sobie teraz po ogrodzie i się zachwycam , że to wszystko własnymi ręcami.... satysfakcja jeszcze większa

Tak więc każdy może mieć piękny ogród ,wykonywany przez siebie....
Kiedyś też byłam zielona jak szczypiorek na wiosnę ...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 19:49, 06 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2383
Wiolka5_7 napisał(a)


Fajnie!


Fioletowe moje ulubione w ogrodzie

Czosnki koniecznie! Ja będę w nie inwestować ,tulipany sobie daruję, bo sporo mi chorowało w tym roku i musiałam część wywalić
Jedyne co mnie martwi to żółknące liście czosnków, ale i na to jest sposób Raz miałem w donicy na balkonie, ale drobne kwiaty i nie było efektu wow, teraz mam żółte, bo były gratisem do krokusów.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Patrycja_KG_Lu 19:50, 06 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Wiolka5_7 napisał(a)


Dzięki Kochana za pochwały

Lata nauki i bycia na O. jak widać nie poszły na marne
Do tego ciężka praca i mamy efekt jaki widać

Chodzę sobie teraz po ogrodzie i się zachwycam , że to wszystko własnymi ręcami.... satysfakcja jeszcze większa

Tak więc każdy może mieć piękny ogród ,wykonywany przez siebie....
Kiedyś też byłam zielona jak szczypiorek na wiosnę ...


Dziękuję, że pomagasz nowym szczypiorkom
Poszukam więc chyba tej Purrsian Blue.
Edit: Szybka decyzja - kupiłam online 6 szt. z darmową dostawą w doniczkach liltrowych (ta sama cena co u innych P9). Zobaczymy co przyjdzie.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiolka5_7 20:34, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Marcin89 napisał(a)
Jedyne co mnie martwi to żółknące liście czosnków, ale i na to jest sposób Raz miałem w donicy na balkonie, ale drobne kwiaty i nie było efektu wow, teraz mam żółte, bo były gratisem do krokusów.


No tak czosnki mają właśnie tą jedną wadę. Trzeba sadzić pomiędzy roślinami które zasłonią im liście ,albo je przyciąć ostatecznie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:35, 06 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Patrycja_KG_Lu napisał(a)


Dziękuję, że pomagasz nowym szczypiorkom
Poszukam więc chyba tej Purrsian Blue.
Edit: Szybka decyzja - kupiłam online 6 szt. z darmową dostawą w doniczkach liltrowych (ta sama cena co u innych P9). Zobaczymy co przyjdzie.


Chętnie pomagam
Po kilku latach nauki ,co nieco wiem

Fajnie, ona jest śliczna!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mirka 20:54, 06 cze 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Wiolu ty masz seslerie skalną wiem. Powiedz mi czy zawsze ją tniesz nisko(jak nisko)?czy wyczesyjesz? Ja swojej w tym roku nie przycinałam a jedynie wyczesałam i powiem ci że tak marnej to jeszcze jej nie miałam. Proszę napisz mi czy jak rośnie w jednym miejscu już 4 rok to powinnam ją podzielić?
Ps . zawsze podziwiam twój ogród tu i na IG
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Wiolka5_7 08:09, 07 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Mirka napisał(a)
Wiolu ty masz seslerie skalną wiem. Powiedz mi czy zawsze ją tniesz nisko(jak nisko)?czy wyczesyjesz? Ja swojej w tym roku nie przycinałam a jedynie wyczesałam i powiem ci że tak marnej to jeszcze jej nie miałam. Proszę napisz mi czy jak rośnie w jednym miejscu już 4 rok to powinnam ją podzielić?
Ps . zawsze podziwiam twój ogród tu i na IG


Tak mam ją. Ja tnę nisko jak jesienną w lutym. Nie zostawiłabym jej bez cięcia ,bo po zimie liście były pół zielone,pół suche ,no i kępy wielkie.

Powiem Ci , że moje będą miały jakoś 4 sezon i wyglądają doskonale. Ona tak szybko się chyba nie starzeje

Dziękuję Ci Mirko za podziw
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies