Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Marcin89 18:03, 08 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2363
Makao napisał(a)
Ja swoje 3 kocimiętki miałam przesądzić bo przesunęliśmy linię rabaty i wyższa roślina ją zakryła. Nie zrobiłam tego w porę a teraz muszę poczekać aż trochę susza ustąpi bo się boję ją ruszyć.
Piękne są. Uwielbiam kocimiętki.
A nie przychodzą jakieś koty i jej nie demolują? Czy to tylko mit?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Makao 18:13, 08 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3988
Marcin89 napisał(a)
A nie przychodzą jakieś koty i jej nie demolują? Czy to tylko mit?

Kocimiętki te bezodmianowe są demolowane przez koty ale te odmianowe już nie. Mam dwa koty i trzy odmiany kocimiętek. Nie zauważyłam żadnego nadzwyczajnego zainteresowania kotów tą rośliną
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Marcin89 18:45, 08 cze 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2363
Makao napisał(a)

Kocimiętki te bezodmianowe są demolowane przez koty ale te odmianowe już nie. Mam dwa koty i trzy odmiany kocimiętek. Nie zauważyłam żadnego nadzwyczajnego zainteresowania kotów tą rośliną
Super, czyli kolejna roślina do kupienia. Co ja z Wami mam
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Wiolka5_7 18:52, 08 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Makao napisał(a)
Ja swoje 3 kocimiętki miałam przesądzić bo przesunęliśmy linię rabaty i wyższa roślina ją zakryła. Nie zrobiłam tego w porę a teraz muszę poczekać aż trochę susza ustąpi bo się boję ją ruszyć.
Piękne są. Uwielbiam kocimiętki.


Najlepiej po kwitnieniu

Tak piękne, ja będę je dosadzać jeszcze ,bo na suszę są idealne no i piękne ,też uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:55, 08 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Makao napisał(a)

Kocimiętki te bezodmianowe są demolowane przez koty ale te odmianowe już nie. Mam dwa koty i trzy odmiany kocimiętek. Nie zauważyłam żadnego nadzwyczajnego zainteresowania kotów tą rośliną


Też mam odmianowe kocimiętki i przychodzący jakiś obcy kot do naszego ogrodu żadnej nie tyka na szczęście.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Patrycja_KG_Lu 23:09, 08 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2649
Marcin zerknij na rozmowę u Ani na Żuławach. Tam jej Walkers Low koty polubiły.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
kasiab 05:45, 09 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Wiolu Twój ogród wygląda rewelacyjnie nowa rabata i element wodny to sztos podglądam po cichutku i podziwiam efekty Twojej pracy
A propos kocimiętki: u mnie koty uwielbiają Walker's Low z tym, że podchodzą do tylko 1szt. Generalnie nie tarzają się w niej tylko liżą listki.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiolka5_7 07:44, 09 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
kasiab napisał(a)
Wiolu Twój ogród wygląda rewelacyjnie nowa rabata i element wodny to sztos podglądam po cichutku i podziwiam efekty Twojej pracy
A propos kocimiętki: u mnie koty uwielbiają Walker's Low z tym, że podchodzą do tylko 1szt. Generalnie nie tarzają się w niej tylko liżą listki.


Dziękuję Kasiu za miłe słowa

Powiem Ci , że po tegorocznych zmianach tamta część ogrodu jest nie do poznania mega jestem zadowolona , że zerwałam tam trawnik ,bo teraz w dobie suszy nie muszę tam lać hektolitrów wody

No i ogród zyskał wizualnie,do tego wymarzona woda,placyk ,nowe rabaty ... Same plusy
Roślinki fajnie się rozrosły i już widać mój zamierzony efekt,czyli ścieżka kamienna otoczona roślinami

Skoro koty upodobały sobie tylko 1 sztukę,to nie ma tragedii
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 16:45, 09 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Wiolka5_7 napisał(a)

Witaj Elu !

Tak fotki piękne ,dzięki!
Cieszę się , że poszłam w te kocimiętki ,bo na suszę idealne no i pięknie i długo kwitną

Właśnie zauważyłam , że te Cat's mają kwiecie od samego dołu
Ja je przycięłam po posadzeniu ,żeby się zagęściły i przycięte łodyżki wsadziłam do doniczki. Przyjęły mi się 4 szt
Za rok zrobię więcej

No i porównam sobie obie te niskie odmiany ,bo teraz to maluchy



Jak chcesz to zobacz sobie u mnie różnice wstawiłam fotki.
Ale jestem zaskoczona sadzonkami włożę do słoika kilka ciekawe czy puszcza korzonki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 17:21, 09 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
ElzbietaFranka napisał(a)



Jak chcesz to zobacz sobie u mnie różnice wstawiłam fotki.
Ale jestem zaskoczona sadzonkami włożę do słoika kilka ciekawe czy puszcza korzonki.


Ok

One łatwo się ukorzeniają. Danusia robiła sadzonki z pędów zielnych to i ja na próbę wsadziłam do ziemi

Teraz sobie zrobię sadzonki z Walker' s low,bo potrzebuję, a po co kupować jak można mieć za darmo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies