Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 23:06, 01 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20764
Magleska napisał(a)
Wiola nie pamiętam ,czy Cię pytałam Twoja altana wcześniej była ciemno- brązowa ? ....szlifowałaś ją ? Czym malowałaś ?

Tak była ciemnobrązowa....ja nic nie szlifowałam,bo pomalowałam ją kryjącą farbą akrylową do drewna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasiolaaa 05:44, 02 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Wioluś ty te lezaczki na noc chowaj bo i je jeszcze ukradną
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Wiolka5_7 07:36, 02 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20764
Kasiolaaa napisał(a)
Wioluś ty te lezaczki na noc chowaj bo i je jeszcze ukradną

Tych leżaczków to nie widać z drogi,więc nie ma obaw... ale będę i tak już chować,bo już sezon minął
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 09:09, 02 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Brzozowo leżaczkowa rabata fajnie wygląda. Jak podrosną drzewka to ich biel pięknie odetnie się od zielonego tła. Żałuję, że u mnie nie ma więcej miejsca bo bym taki mini zagajnik brzozowy zrobiła.

Szczerze to nie bardzo rozumiem mentalność złodzieja. Po co przechodzić przez płot i narażać się na złapanie dla kilku kłosów? Nie wiem, może do stroika na grobach zabrakło? Kiedyś na działce starą ławkę nam ukradli. Prawdopodobnie na złom. Wartość może z 40 zł ale ogrodzenie za 500 zł przy tym poniszczyli. Ech, ludzie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 10:22, 02 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20764
inka74 napisał(a)
Brzozowo leżaczkowa rabata fajnie wygląda. Jak podrosną drzewka to ich biel pięknie odetnie się od zielonego tła. Żałuję, że u mnie nie ma więcej miejsca bo bym taki mini zagajnik brzozowy zrobiła.

Szczerze to nie bardzo rozumiem mentalność złodzieja. Po co przechodzić przez płot i narażać się na złapanie dla kilku kłosów? Nie wiem, może do stroika na grobach zabrakło? Kiedyś na działce starą ławkę nam ukradli. Prawdopodobnie na złom. Wartość może z 40 zł ale ogrodzenie za 500 zł przy tym poniszczyli. Ech, ludzie...


Też mi się bardzo ten kącik Iwonko podoba dzięki za pochwały
U mnie już ostatmie miejsce na większe drzewa zagospodarowane....

Ja też nie rozumiem ...też tak myślę,że może do stroika, nie wiem....wrogów raczej nie mamy,żeby to było na złość...

Szkoda gadać, to co się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AnnaMS 18:00, 02 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Wiolu przyszłam podziwiać rabatę brzozową, pięknie wyszła
Szkoda trawek, trudno, odrosną, dobrze że nic nie poniszczyli z zazdrości.
Dzisiaj wykopałam stare pięciorniki o białych kwiatach przy słupkach oświetleniowych i posadziłam miskanty 'Memory' bo widzę że są na topie, brzozę mam jedną bo na więcej miejsca nie mam Twoje rabaty są godne naśladowania, szkoda że nie mam już miejsca, mogę tylko podziwiać
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Wiolka5_7 19:04, 02 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20764
AnnaMS napisał(a)
Witaj Wiolu przyszłam podziwiać rabatę brzozową, pięknie wyszła
Szkoda trawek, trudno, odrosną, dobrze że nic nie poniszczyli z zazdrości.
Dzisiaj wykopałam stare pięciorniki o białych kwiatach przy słupkach oświetleniowych i posadziłam miskanty 'Memory' bo widzę że są na topie, brzozę mam jedną bo na więcej miejsca nie mam Twoje rabaty są godne naśladowania, szkoda że nie mam już miejsca, mogę tylko podziwiać


Witaj Aniu
Miło mi za Twoje odwiedziny i pochwały brzozowej ...Dzięki
Wiadomo,trawy odrosną i dobrze ,że bez większych zniszczeń ten incydent się skończył...

Świetna zmiana tych pięciorników na Memory,będziesz zadowolona

Ja też mam mały ogród,ale jeszcze wcisnęłam 4 brzozy i cieszę się bardzo z nich nawet takie chudzinki co posadziłam już mi się podobają
Fajnie,że masz chociaż 1 brzózkę

Powiem Ci,że rabaty też mi się podobają.... fajnie,że i Tobie również

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
nicol21 10:58, 04 lis 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10372
Rabata nowa super!

Ale żeby przez płot przechodzić na cudze podwórko żeby kwiatostany ściąć?! Na początku myślałam że to z przedpłocia ukradli, a tu jakaś wysporotwana świnka przez płot przeskoczyła. A te kwiaty było widać z drogi, czy może ktoś kto był na podwórku przy innej okazji sobie to upatrzył?! Z okolic rodziców i ich doświadczen wiem, ze to zwykle dość bliscy sąsiedzi [od zbioru truskawek na naszym polu, do podkradania szczeniaka i zamykaniu go w stodole....] i paru innych po drodze. Najlepsze jest to że rodzice zdają sobie sprawę kto co. Oby się więcej nie powtórzyło, ale rozumiem że niesmak zostaje.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiolka5_7 11:41, 04 lis 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20764
nicol21 napisał(a)
Rabata nowa super!

Ale żeby przez płot przechodzić na cudze podwórko żeby kwiatostany ściąć?! Na początku myślałam że to z przedpłocia ukradli, a tu jakaś wysporotwana świnka przez płot przeskoczyła. A te kwiaty było widać z drogi, czy może ktoś kto był na podwórku przy innej okazji sobie to upatrzył?! Z okolic rodziców i ich doświadczen wiem, ze to zwykle dość bliscy sąsiedzi [od zbioru truskawek na naszym polu, do podkradania szczeniaka i zamykaniu go w stodole....] i paru innych po drodze. Najlepsze jest to że rodzice zdają sobie sprawę kto co. Oby się więcej nie powtórzyło, ale rozumiem że niesmak zostaje.


Cieszę się ,że Ci się podoba ,dzięki !

Memory są wysokie,więc kwiatostany falują nad płotem i widać dobrze

Właśnie musiał być ktoś zwinny żeby przejść...
Też myślę,że to jakiś okoliczny złodziej...wrrr

U teściów też kiedyś zdarzały się kradzieże różnego typu i też to była osoba z bliskiej okolicy....przez lata był spokój aż do tej pory,że komuś się moje trawki spodobały....wrrr

O tsk niesmak pozostał samego faktu,że ktoś przelazł przez płot i ukradł....więc będzie trzeba lepiej zabezpieczyć te nasze włości....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 14:53, 04 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Zaczęłam się interesować tą Memory czytając tyle pochwał na jej temat. Piękna jest.Muszę poszukać miejsca dla niej. Tymczasem potrzebuję czegoś ładnego ale niezbyt wielkiego na nową rabatę podokienna. Coś w pokroju ML,żeby ładnie współgrała z trzmieliną? Jakiś pomysł ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies