Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

sylwai 08:28, 24 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
6
Polecam Carex Variegatte,u mnie rośnie na słońcu i nic jej nie jest,może rzeczywiście jest jaśniejsza niż te co rosną w półcieniu ale mi akurat to odpowiada.Nie rozkazi się,trzyma fason cały rok.polecam tylko trzeba pamiętać że ona też urośnie w obwodzie.
____________________
sylwia
MartaCho 08:35, 24 sty 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Wioluś,
jutro w prognozie słoneczko u nas, więc będę się bawić we fryzjera sesleriowego Dzięki za instrukcję. Tak się teraz zastanawiam, czy mi nie przysłali seslerii skalnej zamiast jesiennej, bo limonkowa to ona nie jest, ale zobaczymy jak odbije po podstrzyżynach.

A kiedy będziemy formować cisy na kulki?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
kawa8002 08:52, 24 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
sylwai napisał(a)
6
Polecam Carex Variegatte,u mnie rośnie na słońcu i nic jej nie jest,może rzeczywiście jest jaśniejsza niż te co rosną w półcieniu ale mi akurat to odpowiada.Nie rozkazi się,trzyma fason cały rok.polecam tylko trzeba pamiętać że ona też urośnie w obwodzie.


To jest jedna sadzonka? Ile czasu jej zajęło uzyskanie takich rozmiarów?
____________________
Kasia między polem a lasem
jolanka 10:43, 24 sty 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Pozdrawiam słoneczno-wiosennie
Podczytuję pogaduszki trawkowe bo też zamierzam zatrawkować się mocno. Kupiłam już sporo miscantów, rozplenic, hakonek i innego trawiastego dobra i mam nadzieję, że przetrwają zimę (której jak do tej pory nie widać);
Carexy też mnie nie lubią Może to kwestia gleby? Variegata fajnie wygląda, jeśli sprawdziły się u Was na słońcu to może..?
Dobrze rośnie natomiast The Beatels.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UlaB 12:59, 24 sty 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
sylwai napisał(a)
6
Polecam Carex Variegatte,u mnie rośnie na słońcu i nic jej nie jest,może rzeczywiście jest jaśniejsza niż te co rosną w półcieniu ale mi akurat to odpowiada.Nie rozkazi się,trzyma fason cały rok.polecam tylko trzeba pamiętać że ona też urośnie w obwodzie.


ładnie wyrosnięta - ile ma lat - ze 4-5? Moje jeszcze mniejsze, aczkolwiek oczywiście były dzielone Jak by zebrac do kupy to pewnie tak własnie by było
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Wiolka5_7 15:17, 24 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
sylwai napisał(a)
6
Polecam Carex Variegatte,u mnie rośnie na słońcu i nic jej nie jest,może rzeczywiście jest jaśniejsza niż te co rosną w półcieniu ale mi akurat to odpowiada.Nie rozkazi się,trzyma fason cały rok.polecam tylko trzeba pamiętać że ona też urośnie w obwodzie.

Ale sadzonka ! Variegata ma kolejną dobrą opinię,fajnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:19, 24 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
MartaCho napisał(a)
Wioluś,
jutro w prognozie słoneczko u nas, więc będę się bawić we fryzjera sesleriowego Dzięki za instrukcję. Tak się teraz zastanawiam, czy mi nie przysłali seslerii skalnej zamiast jesiennej, bo limonkowa to ona nie jest, ale zobaczymy jak odbije po podstrzyżynach.

A kiedy będziemy formować cisy na kulki?

Miłej pracy u mnie też sloneczko

Masz fotkę seslerii ?

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:29, 24 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
jolanka napisał(a)
Pozdrawiam słoneczno-wiosennie
Podczytuję pogaduszki trawkowe bo też zamierzam zatrawkować się mocno. Kupiłam już sporo miscantów, rozplenic, hakonek i innego trawiastego dobra i mam nadzieję, że przetrwają zimę (której jak do tej pory nie widać);
Carexy też mnie nie lubią Może to kwestia gleby? Variegata fajnie wygląda, jeśli sprawdziły się u Was na słońcu to może..?
Dobrze rośnie natomiast The Beatels.


Witaj Jolu

Na pewno trawki przetrwają,bo zimy prawie nie ma....mały mrozek czasem

U mnie carexy na pewno by lepiej rosły gdyby były podlewane często,bo to stanowisko jednak słoneczne....jak były mniejsze nie wymagały tyle wody a jak porosły potfforry to jednak potrzebowały.....a mi się mie chce nad nimi latać...

Variegata ma bardzo dobre opinie....możesz kupić na próbę....
The Beatles fajny ,choć rozłogowy....ja już rozlogowych nie posadzę jednak
Niektóre dziewczyny też po jakimś czasie wyrzucały tego carexa...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:04, 24 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Objechałam 5 marketów B. i kupiłam 2 ciemierniki....
a chciałam 3 szt. buuu... trzeba będzie gdzieś dokupić...
Ale i tak sie cieszę...

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 18:12, 24 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Wiolka5_7 napisał(a)
Objechałam 5 marketów B. i kupiłam 2 ciemierniki....
a chciałam 3 szt. buuu... trzeba będzie gdzieś dokupić...
Ale i tak sie cieszę...


Piękne kupiłaś. A u nas tak dużo ładnych i nikt na nie nie patrzy
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies