Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Anabell 22:50, 18 sie 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aniu!
jak u Ciebie przejrzyście za tymi Drzwiami ogrodu czyściutko, wymuskane a przy krawężnikach linie jak cyrklem wyrysowane.
Zobaczyłam piękne ukwieconą różę Bouguet Parfait, jesienią ją posadziłam to jeszcze malutka. Cieszę że tak ładna i powtarza kwitnienie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
gosika67 23:58, 18 sie 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Twoja New Dawn to prawdziwa królowa, moja bida, poczekam do następnego roku a może kupiłam byle co? Kanny też tak będe traktować ja u Ciebie. Dalie prześliczne, jaka różnorodność i kolory i pokrój. Czy ty masz je z kłączy? Wykopujesz i przechowujesz?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
KasiaBawaria 10:30, 19 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Bardzo romantyczna ogrod Uwielbiam ogrody z drzewami, zakatkami. Szczegolnie to miejsce z laweczka kamienna jest piekne.
____________________
Zapraszam na kawe
anpi 13:08, 20 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
anabuko1 napisał(a)

I ja wciaz z niecierpliwością czekam na kwitnienie tych dalii, które jeszcze nie kwitną.
Aby zobaczyć, jakie mam.
Dwie mi nie wyszły całkowicie.
Piękne widoczki ogrodowe
Niedziela upłynęła szybko, fajnie, trochę z sąsiadami... i na takim luziku.

U mnie niedziela była pod znakiem wesela,czyli szykowanie się i baletyAle z kwiatami się nie rozstawałam...suknię miałam w kwiaty
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 13:34, 20 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Anabell napisał(a)
Aniu!
jak u Ciebie przejrzyście za tymi Drzwiami ogrodu czyściutko, wymuskane a przy krawężnikach linie jak cyrklem wyrysowane.
Zobaczyłam piękne ukwieconą różę Bouguet Parfait, jesienią ją posadziłam to jeszcze malutka. Cieszę że tak ładna i powtarza kwitnienie.

Haniu,przy obrzeżach trawkę podkaszam własnoręcznie akumulatorową podkaszarka ,przed koszeniem kosiarka przez chłopaków.Jest leciutka i już nie muszę ich prosić -jak im się nie chce dużą kosą spalinową podkaszać. Lubie jak widać wyraźną linię itrawa nie wchodzi na obrzeża. A jeżeli chodzi o obrzeża,to też sama układałam i te z kostki brukowej i te z granitowej na podsypce ,łuki na oko!( widocznie cyrkiel mam w oku)
Z różyczki na pewno bedziesz zadowolona.Ja jej po zimiw w ogóle nie cięłam ,tylko poprowadziłam pozimo wszystkie długie pędy jakie puściła jesienią i cała była zsypana kwiatmi.Po przekwitnięciu ścięłam same bukieciki i tylko niektóre z tych szczytowych ciut bardziej ,bo już takich długich nie mam gdzie rozpiąć(kratka za mała)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:02, 20 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
gosika67 napisał(a)
Twoja New Dawn to prawdziwa królowa, moja bida, poczekam do następnego roku a może kupiłam byle co? Kanny też tak będe traktować ja u Ciebie. Dalie prześliczne, jaka różnorodność i kolory i pokrój. Czy ty masz je z kłączy? Wykopujesz i przechowujesz?

Goniu, moja sąsiadka kupiła niby New dawn ( tak była etykieta)w Biedrze i okazała się być po prostu białą różą pnącą.Już się przekonałam że róże najlepiej kupować w dwóch- trzech szkółkach tu polecanych. A twoja już kwitła?Kwiat się zgadza?A słabo też rośnie,czy tylko słabo kwitnie?
Dalię do tej pory miałam jedną ,wykopywałam i przechowywałam w piwnicy w skrzynce dość ciepłej,ale jak karpa nawet mocno przeschła ,to nic jej nie było i co roku tak samo kwitła.W tym roku skusiłam się na ponad 17 dalii. I bedę je tak samo wykopywać. Po prostu jak pierwsze przymrozki zetną liście i kwiaty ,wyciągam karpę z łodygą,ucinam zostawiając z 10-2o cm łodygi i zostawiam do przeschnięcia w ciągu dnia na dworze w przewiewnym miejscu ,chroniąc przed ewentualnym deszczem,na noc do garażu w razie przymrozku.U mnie piaszczysta ziemia ,więc z karpy ładnie się obsypuję,więc zaraz mogę wynieść do piwnicy,aby tylko łodyga trochę też przyschła.Teraz planuje wyrukować zdjecia dalii,zalaminować i przyczepić późną jesienią do dalii,aby potem pozostały przy karpach jako oznaczenie.Niestety w wiekszości mam bez nazw,to chociaż będę wiedziała w przyszłym roku które gdzie pozadzić kolorystycznie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:08, 20 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
KasiaBawaria napisał(a)
Bardzo romantyczna ogrod Uwielbiam ogrody z drzewami, zakatkami. Szczegolnie to miejsce z laweczka kamienna jest piekne.

Dziękuję Kasiu Byłam u Ciebie, widzę że gusty mamy podobne
Tobie zazdroszczę tych bujnie kwitnacych hortensji ogrodowych...ale u nas to jednak inny klimat zimą...wschodni
Dobrze,że choć róże dają radę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Agania 14:26, 20 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anpi napisał(a)

Ten widoczek jest naj
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 14:30, 20 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anpi napisał(a)


To dalia? Złocień? Piękna. I trawniki zielone ładnie podkreślają rabaty.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anabuko1 19:58, 21 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
anpi napisał(a)

U mnie niedziela była pod znakiem wesela,czyli szykowanie się i baletyAle z kwiatami się nie rozstawałam...suknię miałam w kwiaty

Ano prawda,,,zapomniałam.
A suknia piękna.
Piękna ta strzępiasta dalia.
To z tych nowych ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies