Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

gosika67 22:51, 14 sie 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Mój też zielony i jest to moje oczko w głowie,można powiedzieć,że go dopieszczam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Urszulla 23:13, 14 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Na żmijowcu się nie znamale ładnie kwitnie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
gogo 12:13, 15 sie 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, jeśli nie żmijowiec, to hyzop.
Mają podobne kwiaty, ale hyzop nie jest owłosiony.
Ale Ci dobrze z deszczem, u mnie trochę padało w poniedziałek i wróciło ciepło.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anabuko1 12:34, 15 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)

Ziołownik powstał właśnie w drodze inspiracji ,dobrze że dalej inspiruje

Coś mi zakwitło...,pewnie a jakichś wysianych niepodpisanych nasionek które dostałam od kogoś z forum,chyba że chwast...?Znasz może?


To kwiat hyzopu. ja też mam go
Ale już przyciete , wysuszone. Rosną drugie.
Do marynat mięsnych i rybnych idealne
A i do mięska pieczonego super .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 12:37, 15 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)

Nie wszystkie jeżówki tak ładnie się rozrastają,fajnie wyglądają sadzone po kilka sztuk Marzy mi się więcej takich kęp

Tez to u siebie zauważyłam.
A ta Jeżówka Big Kahuna piękna.Kusisz ją, oj kusisz.I zuj mi w głowie siedzi, jak ja w tym roku zobaczyłam u ciebie.Jest śliczna.
Ile tam jej sztuk masz ?
Dobrego świecowania dzisiejszego
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 15:50, 15 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
anpi napisał(a)

Trawniczek był priorytetem w tym roku i po wielu trudach nareszcie cieszy i wzbudza ogólny zachwyt(wszyscy goście sprawdzają czy aby prawdziwy -szczególnie w te upały,jakie były),choć tam gdzie nie ma stałego nawadniania jest różnica.



Faktycznie trawnik piękny, soczyście zielony. W ogóle masz bardzo ładny ogród. Kompozycje przemyślane, zadbane, kolorystycznie dopasowane. Prze-pię-knie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 18:49, 15 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)

Dorotko wykonanie tych tabliczek bardzo proste,ne wiem czy czytałaś jak to opisywałam?
Ja często spaceruje po Twoim ogrodzie, ale nie zawsze zostawiam ślady...bo miałabyś już zdeptany doszczętnie
Nie pamiętam opisu wykonania tych tabliczek, ale jestem bardzo ciekawa. Ślad zostawiaj, będzie mi miło.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anpi 19:25, 15 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Dorotko o tych znacznikach pisałam na stronie 273.Poczytaj.
W trakcie użytkowania zauważyłam ,że w tych wydrukowanych na domowej drukarce napisy bledną od słońca.Zrobiłam część oddając do drukowania na drukarce laserowej i po wycięciu oddałam do laminacji. Te na razie nie zbladły. Laminacja prawie się nie różniła jakością od tej domowej.Ważne żeby obciąć z nadmiarem ,by była szczelność. Patyczki mocowane klejem na gorąco niektóre odpadają po jakimś czasie,muszę spróbować jakiś inny klej.
A z tym zostawianiem śladów u Ciebie to żartowałam,zostawiam ślad jak tylko mogę,ale często przeglądam z telefonu,a pisać wtedy strasznie nie lubię,bo słownik przerabia słowa.Sama cieszę się jak wiem , że ktoś do mnie zagląda
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:36, 15 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
gogo napisał(a)
Aniu, jeśli nie żmijowiec, to hyzop.
Mają podobne kwiaty, ale hyzop nie jest owłosiony.
Ale Ci dobrze z deszczem, u mnie trochę padało w poniedziałek i wróciło ciepło.

Grażynko,to właśnie bardziej wygląda mi na hyzop.Nie ma owłosionych listków.Listki są bardzo delikatne, zieloniutkie.Ania Anabuko potwierdza podobieństwo więc pewnie to on.
U mnie już mokro dostatecznie,wyłączyliśmy już od tygodnia nawadnianie kropelkowe w rabatach i zraszanie trawnika,bo deszcz podlewa.Dziś na razie bez deszczu i cieplutko,przyjemnie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 21:01, 15 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Jednak hyzop...był wymieniany w Panu Tadeuszu...chyba

A o tabliczkach idę poczytać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies