Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 11:16, 12 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Pszczelarnia napisał(a)
Mówisz, ze ogród nieduży a mnie wydaje się taaaaki duży. Może te zakątki takim go czynią?

Pewnie tak Zakątki mają na to wpływ. Ale mijając przedogródek , jak stanie się w drzwiach ogrodu prawie cały ogród zakątkami jest jak na dłoni...nie trzeba spacerować by go w całości obejrzeć Zamyka się on niejako w prostokącie 25mx15m.
Ale piszę prawie...bo za białym płotem mam jeszcze część warzywną i tam jest rabata tzw.rabata bukietowa( m.inn...z daliami) i ziołownik, mikro lasek sosnowo brzozowy i ugór, czasami łączką zwanyTam ma miejsce na pryzmę kompostową ,obornik inne rzeczy niezbędne ogrodnikowi.Tam jest miejsca full ale czasu i sił na tamtą część to brak.Więc tam najczęściej jest nie ogarnięte.I ogrodem nazywam tylko tę dopilnowaną część przy domu,a reszta jest osobną działką z której w miarę swoich możliwości korzystam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:33, 12 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
AnnaMS napisał(a)
I ja się dołączam do zachwytu tego miejsca na kawę Ujęcie cudowne, cudowne nasadzenia Hosty i hortensja miodzio W takim miejscu można siedzieć godzinami ...

Aniu nie usiedzę tam tylu godzin...mało tego, dziesięciu minut tam nie usiedzę...chyba, że w doborowym towarzystwie...np. ogrodowiskowym
I zdradzę Ci w tajemnicy...że kupiłam wczoraj dwie nowe hortensje...to tak przy okazji uzupełniania kosmetyków do domu...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 12:05, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anpi napisał(a)

Aniu nie usiedzę tam tylu godzin...mało tego, dziesięciu minut tam nie usiedzę...chyba, że w doborowym towarzystwie...np. ogrodowiskowym
I zdradzę Ci w tajemnicy...że kupiłam wczoraj dwie nowe hortensje...to tak przy okazji uzupełniania kosmetyków do domu...


Takie kosmetyki uwielbiam najbardziej Naturalne i bez chemii
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Pszczelarnia 15:25, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A to jest ładny kawałek ogrodu i fajnie, że masz też ogród "za murami" taki żyjący swoim rytmem.


Jakie hortensje - uprasza się o nazwanie, skoro już wyszło na jaw. Dziękuję za dalie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
KasiaBawaria 08:28, 13 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Takiej czesci ogrodu mi wlasnie brakuje- dzikiej, nie dopieszczonej, gdzie mozna brudzic i kompostowac
____________________
Zapraszam na kawe
Milka 05:21, 14 wrz 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anpi napisał(a)
Begonie Dragony niezawodne



Paw ubrał się w takie piórka...


Pięknie, nie tylko tu, bo nowy placyk też już dojrzał roślinnie.
Powoli widzę zdobisz ogród jesiennie, cukinie ozdobne dojrzałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anabuko1 08:17, 14 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
anpi napisał(a)

Wiesz Aniu ,sytuację ratuje kropelkowe nawadnianie ...ale deszcz,to deszcz A u nas dawno padało.A na "daliowej" brak nawadniania i niektóre jeszcze nie kwitną,trawy tam też marne.
Na zdjęciach kolorki się bardziej kumuluja A w rzeczywistości ogród łapie jesienny klimat...lecą liście z brzóz...



Dalie przepiękne.I ja w tym roku z ich kwitnienia bardzo się cieszę
Twoj ogród zawsze o kazdej porze roku wygląda wyjątkowo i pięknie.
Już z akcentami jesiennymi ..Ech..
Tylka ta susza dokuczliwa dla roślin .
anpi napisał(a)
Trochę dekoracji...

Piękne dekoracje.A rojniki w tej misie zostaną na zimę ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 21:01, 14 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Lubię te Twoje otwarte drzwi do ogrodu, to taka zapowiedź że tam za nimi jest zaczarowana kraina.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anpi 22:49, 14 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
AnnaMS napisał(a)


Takie kosmetyki uwielbiam najbardziej Naturalne i bez chemii

A jakie mają upiększajace działanie

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:29, 14 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Pszczelarnia napisał(a)
A to jest ładny kawałek ogrodu i fajnie, że masz też ogród "za murami" taki żyjący swoim rytmem.


Jakie hortensje - uprasza się o nazwanie, skoro już wyszło na jaw. Dziękuję za dalie.

Ładnie nazwane:" ogród żyjący swoim rytmem"...
A jeżeli chodzi o moje nowe hortki to kolejna ulubiona Limeliht i Magical Candle -takiej jeszcze nie miałam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies