Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 10:27, 18 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:31, 18 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Nowa12 22:17, 18 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Piękne zdjęcia Aniu. Róże, wiśnia. A te kółeczka drewniane na ziemi to co to jest? Fajnie wygląda.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anpi 21:50, 20 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Agatko,te kółeczka niby drewniane są betonowe ,kupiłam gotowe
Wiśnie,to mój nowy tegoroczny nabytek ,pięknie się przebarwiają.Szkoda,że dziś są już bez liści.Dobrze że trochę róż jeszcze kwitnie.
Luis Odie:

Artemis i

Pastella ,Pashmina i Elmsorn,a w tle jeszcze New Dawn:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 22:51, 20 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Aniu, przepięknie jest jesienią za Twoimi drzwiami. I jeszcze róże kwitną.. Rozchodniki i inne cuda.
Czy te chryzantemy, które przesadziłaś w ubiegłym roku to takie kupione w kwiaciarni? I przezimowały?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
AnnaMS 22:54, 20 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Aniu Słoneczko w ogródku i znowu romantycznie Biała róża z trawami prześlicznie wygląda, pomysłowe serducho z czerwonych gałązek świetnie wpisuje się w klimat Twojego ogrodu a tych chryzantemek biało-żółtych co Ci się tak rozszalały to Ci zazdroszczę, one z tych niższych ? Bardzo ładnie proszę o kawałeczek tej jesiennej piękności ale na wiosnę
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anpi 23:37, 20 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
basia3012 napisał(a)
Aniu, przepięknie jest jesienią za Twoimi drzwiami. I jeszcze róże kwitną.. Rozchodniki i inne cuda.
Czy te chryzantemy, które przesadziłaś w ubiegłym roku to takie kupione w kwiaciarni? I przezimowały?

Basiu już nie pamiętam,czy te białe kupiłam na ryneczku ,czy od sprzedawców przy cmentarzu... Bo mam je już kilka lat.Kupione po przekwitnięciu zabrałam do piwnicy i jak zobaczyłam że przeżyły i wypuszczają zielone listki ,to najpierw trzymałam na tarasie w donicy ,a potem wysadziłam do gruntu.Wyjmując z doniczki zauważyłam ,że można je podzielić.Więc posadziłam w kilku miejscach.W tamtym roku dzieliłam też te z gruntu.Zimują bez problemu. Próbowałam tez któregoś roku z innymi zakupionymi do dekoracji ,ale nie przeżywały pierwszej zimy w piwnicy,może je zasuszałam ,bo jednak trzeba utrzymywać wilgoć ,bo mam ciepłą piwnicę.A w tamtym roku jesienią kolejną ,tym razem bordową chryzantemę z donicy ,posadziłam jeszcze w listopadzie do gruntu i też przeżyła,właśnie czekam na rozkwit.A wczoraj kupiłam znów( teraz na ryneczku) i pomyślałam,że przesadzę ją do donicy w beczce koło murku ,gdzie powstało miejsce po begoni ,którą załatwił przymrozek.I ta znów po wyjęciu z doniczki widać ,że ma osobne dodatkowe pędy z korzonkami i takie blade ,które jakby miały dopiero kiełkować.Oderwałam więc kilka i posadziłam też do gruntu.Zobaczymy,czy się przyjmą.A całą chryzantemę jeszcze w listopadzie też posadzę do gruntu.
Zauważyłam że niektóre chryzantemy są jakby na jednej łodydze i te raczej nie zimują.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:01, 21 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
AnnaMS napisał(a)
Witaj Aniu Słoneczko w ogródku i znowu romantycznie Biała róża z trawami prześlicznie wygląda, pomysłowe serducho z czerwonych gałązek świetnie wpisuje się w klimat Twojego ogrodu a tych chryzantemek biało-żółtych co Ci się tak rozszalały to Ci zazdroszczę, one z tych niższych ? Bardzo ładnie proszę o kawałeczek tej jesiennej piękności ale na wiosnę

Aniu chryzantemką chętnie się podzielę W tym roku nieźle się rozszalała.może ziemia popieczarkowa im popasowała ,bo dosypałam na rabatę. Muszę zmierzyć ich wysokość ale mają ok 50-60 cm, a może więcej? W poprzednich latach były trochę niższe


Gałazki wiśni chciałam nagiąć do dołu by korona była niżej...to taki ekperyment...i jakoś tak wyszło serduszko tymczasem.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
KasiaBawaria 07:58, 21 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przepiekne sa te chryzantemy.Czyli kupujac trzeba patrzec, by rosly w kepie?Kiedys kojarzyly mi sie tylko z cmentarzem a teraz lubie nawet ich zapach.
____________________
Zapraszam na kawe
basia3012 11:00, 21 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Aniu, dzięki za objaśnienia, coraz częściej myślę gdzie by znależć miejsce na takie właśnie chryzantemy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies