Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Sylvatika 10:45, 12 kwi 2024


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 261
Aniu
Przepieknie u CB - piękne zestawienia kolorystyczne - miło się ogląda.
Fajny ten murek i drzwi do bajkowego świata
Masz ładnie odgrodzone rabaty, ja zrobiłam z cegły, która po roku -po prostu się rozypała....

Wiśnia przecudowna i tyle prymulek - bardzo je lubie i chyba wiem co zacząć dzielić, żeby były w większej masie - jak u CB

pozdrawiam z drugiego końca Polski
S.
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
anpi 11:02, 12 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Magleska napisał(a)
Ania też widziałam na YT w Naturalnie o ogrodach ten sposób -fajnie to wygląda ,a ciekawe jaki będzie efekt końcowy

Twój Raj wygląda zjawiskowo -wiadomo ,że trzeba się urobić ,żeby tak mieć ,ale dla tego efektu warto
Buziaki

Ten filmik mnie zachęcił, ale jeszcze obejrzałam inne i trochę poczytałam np.tu
Jeżeli w tej słomie będą podobnie zarastać chwastem jak bez, to sobie daruje ziemniaki, bo nie ogarniam wszystkiego, a na tyle plewienia nie mam czasu i nie przepadam za tym. Dlatego wszędzie gdzie się da ściółkuję i sadzę gęsto. A obsypywanie ziemniaków też lekkie nie jest I posadziłam o wiele mniej niż ostatnio

Już wolę przesadzanki , dosadzanki w moim "niebiańskim Raju" na ziemi- jak to dziewczyny napisały. A w warzywniaku i tak roboty różnej multum. Muszę jeszcze popikować papryki, a potem od groma wysadzania z tych wszystkich paletek i doniczek Wczoraj obsadzałam też wkoło wszystkie poletka sałatą. Nie wiem tylko czy to nie większe pokuszenie dla ślimaków, czy zapora raczej - bo niech lepiej ją wcinają niż coś innego!? Trzeba przygotować potem poletko pod ogórki, papryki, cukinie , czeka więc pielenie, bo w tą ciepłą pogodę chwasty się rozszalały
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:04, 12 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Zmykam na razie działać, poodpisuję później.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
April 11:59, 12 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Aniu, masz chyba najbogatszy w wiosenne nasadzenia ogród tu na forum. Nie znam drugiego tak ukwieconego o tej porze roku.
Ziemniaki? Ciekawy pomysł, będę obserwować postępy
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosialuk 16:05, 12 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ja jestem zachwycona jak równiutko sadzisz pod sznurek. Ja bym nawet nie pomyślała o tym. Życzę mało pielenia i obfitych zbiorów.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gruszka_na_w... 22:43, 12 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Gosialuk napisał(a)
Ja jestem zachwycona jak równiutko sadzisz pod sznurek. Ja bym nawet nie pomyślała o tym. Życzę mało pielenia i obfitych zbiorów.


Dołączam się do życzeń. Bardzo jestem ciekawa wyniku tego eksperymentu.
Doniczkowe nasadzenia i te w gruncie budzą zachwyt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ewsyg 22:58, 12 kwi 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bardzo ciekawa uprawa ziemniaków, a ogród zachwyca.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 09:37, 13 kwi 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
anpi napisał(a)
Mają być bezobsługowe, bez obsypywania i bez pielenia, a potem bez kopania, tylko rozgarnąć słomę i wybrać z ziemi ręką
W to drugie( bez pielenia) nie do końca wierzę, bo skoro nać ziemniaka się przebije przez słomę to pewnie i jakieś uśpione jeszcze chwasty wyjdą, skrzyp napewno sobie poradzi, a miałam go tam. Sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie? Czy zbiory będą zadawalające?



Też takiej uprawy nie znałam. Dobrze przywiązałaś słomę, aby rozrzutow nie było po ogrodzie.

Jednak nać ziemniaka jest dużo grubsza i nie ma problemu się przebić w luźnej słomie.
Jestem ciekawa kiedy macie się wybija na wierzch.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 20:25, 14 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
GorAna napisał(a)

Będzie Pani zadowolona ☺️

To samo mówił mój rehabilitant(na moje:ała!)poruszając "fefnastoma" igłami wbitymi mi od biodra po kostkę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:39, 14 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Makao napisał(a)
Też nie znałam tej metody sadzenia ziemniaków. Chyba nic już nie powinno mnie tu na forum zaskoczyć a jednak

Bardzo jestem ciekawa efektów, niby metoda sprawdzona, ale wiadomo u każdego inne warunki glebowe, ale i pogodowe.
W tamtym roku do liści ziemniaków dobierały się ślimaki, ciekawe czy będą też działały pod słomą, albo na niej. Jak pod nią to nawet nie będę widziała. Mam nadzieję, że nie zeżrą wszystkiego co wykiełkuje
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies