Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

sylwia_slomc... 12:53, 19 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 84549
anpi napisał(a)
Patrycja, tak, miętę naprawdę ciężko potem opanować. Najlepiej posadzić ją z jakimś ogranicznikiem. W obecnym ziołowniku jej nie mam. Stanowi mi zadarniacz w innej rabacie! Ale ciagle z nią walczę brzegami, bo już się z niej wydostaje! Innych tak ekspansywnych ziół nie mam( nie znam) Ale podobno czosnek niedźwiedzi potrafi poszaleć!? U mnie szybko rośnie melisa i macierzanka, ale nie ma problemu by po prostu podzielić i zmniejszyć kępę. W moim ziołowniku oprócz nich rośnie oregano, lubczyk, szałwia, majeranek, tymianek, szczaw, rukola, szczypiorek, czosnkowy, cebula siedmiolatka, pietruszka naciowa. brązowy koper i hyzop ( u mnie w celach ozdobnych). Bazylię i cząber mam w tunelu, ogórecznik bywa wszędzie gdzie się wysieje i go nie wyrwę
Brązowy koper teraz króluje w ziołowniku


A odmiany tej wielkiej kocimiętki pod murkiem nie znam, ale mogę się podzielić jak u mnie będziesz. A może wybierasz się na festiwal ogrodów do Nałęczowa? My będziemy z dziewczynami

U mnie tymianek siał się na potęgę i był czas,z e zajął cały górny bieg suchego strumienia, aż do jednej zimy gdy wymarzł prawie po całości. Z melisą walczę w warzywniku, też się sieje obficie i rośnie ogromna. Nie zużywamy tyle. Ale ostatnio odkryłam, że uwielbiają ją papugi , a potem są jakby spokojniejsze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 15:38, 21 cze 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8552
Basieksp napisał(a)
Pięknie masz nie widać, by ogród wymknął się z pod kontroli, a jeśli nawet to tylko na plus ,bo jest piękny a kocimiętka naprawdę duża, na początku zastanawiałam się co to jest, takie duże? bardzo ładna i pasuje w tym miejscu

Dzięki Basiu! Kocimiętka naprawdę szaleje, bardzo mi się podoba taka wielka, ale zagłuszyła część róż i to mnie smuci.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 15:50, 21 cze 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8552
Urszulla napisał(a)
Moim zdaniem ogród idealny, za niedługo sobie przytniesz tu i tam, ale naciesz się bujnością kocimiętka to chyba z tych wyższych, wogóle się nie pokłada u Ciebie.
Róże pnące piękne, nie pamiętam nazw.

Ula, kocimiętka po deszczach się wykłada. Niedługo ją przytnę, ale jeszcze mi szkoda! Róże po deszczach różnie się mają.
Teraz wybuchła kwieciem pnąca Excelsa



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:18, 21 cze 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8552
Alija napisał(a)


Aniu, pięknie i romantycznie w każdym zakątku, kocimiętka cudowna.
A Twój warzywnik mógłby zastąpić ogród ozdobny, piękny.


To wstawię trochę warzywniakowego spamu Sporo w nim kwiatów jednorocznych, kwitnących warzyw i ziół więc jest ozobny



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:23, 21 cze 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8552



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:32, 21 cze 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8552





____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:41, 21 cze 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8552
sylwia_slomczewska napisał(a)
Romantico- fantastico i to w każdym miejscu nawet warzywnik ma ten klimacik, a to przecież niełatwe

Warzywa przeplatają się z kwiatami( czasami szkoda wyrwać samosiejki kwiatów, czasem nie ma czasu ...i tak samo wychodzi)

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 16:48, 21 cze 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8552
basia3012 napisał(a)
Aniu, ogród kipi kolorami. Pięknie jest, zakątki białe też piękne.

Basiu, czasami myślę, że aż za kolorowo, ciekawe czy mi kiedyś przejdzie i złagodzę kolorystykę?




____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:15, 21 cze 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8552
Magleska napisał(a)
Ania
cudnie -na bogato

wiesz ,że nie mam żadnego żylistka


jakie one w uprawie ? często trzeba przycinać ? i jak długo kwitną ? i jakie wielkie rosną ?

Buziaki

Żylistki trzeba ciąć corocznie po kwitnieniu, rosną ogromne krzewy. Nowe przyrosty mają nawet ok.2m. Ale je lubię szczególnie biały Patrząc po zdjęciach to kwitną jakieś +-20 dni( w czerwcu) Już przekwitły, deszcze w tym roku skróciły ładny wygląd kwiatów.



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 18:28, 21 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
anpi napisał(a)








Witam Aniu

O takim pięknym poletku ostróżek marzę. Już w tym roku mam ich więcej. Wysiałam nasiona ostróżek tydzień temu i czekam aż wzejdą. Uwielbiam ostróżki.

Jeżeli chodzi o kocimiętki aby się nie pokładały trzeba je w połowie maja przyciąć o 1/3 wtedy skrócą się tylko główne górne pędy, ale boczne odrosty na łodydze zostają i rozrastają wtedy pęknie kwitną.
Ja tajne nie od kilku lat. Mówiła o tym Mają w ogrodzie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies