Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 21:53, 30 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
inka74 napisał(a)
już i tak skopiowane kilka razy. Mój Phantom ma ok. 7 lat. Jak jest młodszy to jest rzeczywiście bardziej ażurowy ale nie aż tak jak na twoich zdjęciach. I on późno dostaje kolor, nigdy z takimi obwódkami na brzegach. Bardzo długo jest czystobiały. Kwiaty po całości dostają zmianę koloru, dużo później od limki. Bazując na książce o odmianach hortensji to te 2 sztuki nie są Phantomem. Jest nią ta ostatnia co dostałaś i pewnie ta co wykopałaś. Jeżeli ci się te ażurowe podobają - podziel obecne sadzonki jak są wielopatyczkowe lub rozmnóż z cięcia na wiosnę. Wtedy będą identyczne. Tylko ostatnia będzie nadganiać.
Ja podobne dylematy miałam kupując Pastelgreena - dopiero 2 sadzonka okazała się właściwą mimo iż wszystkie były oznaczone jako Pastelgreen.


Rozmnożę z patyczków na pewno. Czy coś mi z tego wyjdzie czy nie to się okaże. Ale gdyby ten nowo kupiony nie upodabniał się w żaden sposób do tych dwóch już rosnących to będzie w rezerwie rósł sobie gdzieś w donicy na boku taki samiutki egzemplarz. I po prostu wymienię go.
Dzięki Iwonko za rady.
Co kilka głów to nie jedna biedna głowa.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
inka74 21:59, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tylko to wiąże się z tym, że oryginalne sadzonki będą szczuplejsze i dłużej gęsty szpaler będziesz budować. I da się to zrobić tylko z w miarę młodymi sadzonkami. Te starsze to pieńki mają na 2 palce a korzenie są mocno zrośnięte ze sobą.

Możesz też te ażurowe przesadzić w inne miejsce i kupić lokalnie teraz kwitnące takie same 3 sadzonki na szpaler. Jak nie jesteś kolekcjonerką to bez problemu znajdziesz inne, ładne odmiany. Seria Living jest teraz popularna i jest tam kilka bardzo ładnych odmian. Tak samo hortki z serii Magical.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
basia3012 00:04, 01 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
inka74 napisał(a)
Tylko to wiąże się z tym, że oryginalne sadzonki będą szczuplejsze i dłużej gęsty szpaler będziesz budować. I da się to zrobić tylko z w miarę młodymi sadzonkami. Te starsze to pieńki mają na 2 palce a korzenie są mocno zrośnięte ze sobą.

Możesz też te ażurowe przesadzić w inne miejsce i kupić lokalnie teraz kwitnące takie same 3 sadzonki na szpaler. Jak nie jesteś kolekcjonerką to bez problemu znajdziesz inne, ładne odmiany. Seria Living jest teraz popularna i jest tam kilka bardzo ładnych odmian. Tak samo hortki z serii Magical.


Wiesz Iwonko, chyba wiosną spróbuję ukorzenić ścięte gałązki tych moich ażurowych Phantomów. Jeśli się uda to za 3 lata będą podobnej wielkości. A w sobotę pewnie posadzę ten kupiony krzew.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
UlaB 08:27, 01 paź 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
basia3012 napisał(a)


Ula dziękuję za pomoc. Wiesz, ja nie wiem ile lat ma ten kupiony Phantom. Moje to 2-3 lata. Dziewczyny wkleiły zdjęcia swoich Phantomów to okazuje się mają kwiaty o różnym kształcie, chyba w zależności od wieku.


Właśnie to miałam na mysli - ten nowy jest ewidentnie w innym stadium rozwoju. One się bardzo zmieniają w trakcie sezonu i na szczęscie dziewczyny mają udokumentowane te zmiany
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
basia3012 12:26, 01 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
UlaB napisał(a)


Właśnie to miałam na mysli - ten nowy jest ewidentnie w innym stadium rozwoju. One się bardzo zmieniają w trakcie sezonu i na szczęscie dziewczyny mają udokumentowane te zmiany


Myślę Ulu, że tak właśnie może być. Dziękuję za cenne uwagi.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 18:21, 02 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dawno mnie tu nie było, ale ostatnio rzadko siedzę na O. Niby czasu mam dużo bo nie pracuję zawodowo, a jakoś wyrobić się nie mogę.
Najpierw posiedziałam na placyku przy oczku, później po raz kolejny zachwycałam się drewnianymi donicami. Przeszłam na taras, a po drodze wąchałam kolorowe lilie. Na tarasie przyglądałam się nowej szafce i dekoracjom z cementu. Ogród wkrótce przybierze jesienną szatę, ale na razie cieszmy się zielonymi ogrodami.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 20:47, 02 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Dorota123 napisał(a)
Dawno mnie tu nie było, ale ostatnio rzadko siedzę na O. Niby czasu mam dużo bo nie pracuję zawodowo, a jakoś wyrobić się nie mogę.
Najpierw posiedziałam na placyku przy oczku, później po raz kolejny zachwycałam się drewnianymi donicami. Przeszłam na taras, a po drodze wąchałam kolorowe lilie. Na tarasie przyglądałam się nowej szafce i dekoracjom z cementu. Ogród wkrótce przybierze jesienną szatę, ale na razie cieszmy się zielonymi ogrodami.


Dorotko, cieszę się bardzo z Twoich odwiedzin. A wiesz, że przed chwilą zachwycałam się u Ciebie Twoimi różami i dekoracją konara. I przeszłam do swojego wątku a tu Dorotka w odwiedzinach. Jak miło. Cieszę się, że wszystko dobrze bo nawet myślałam już o Tobie, że dawno nie odwiedzałam Ciebie i Ty mnie. U mnie była chora wnusia to jakoś sił brakowało.
Te lilie Dorotko to dzięki Tobie teraz kwitną, to wiesz. I bardzo się z nich cieszę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 19:18, 06 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Tak się naczytałam , naoglądałam i nabrałam chęci na tego Phantoma.
Tej hortensji jeszcze nie mam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 12:42, 07 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
anabuko1 napisał(a)
Tak się naczytałam , naoglądałam i nabrałam chęci na tego Phantoma.
Tej hortensji jeszcze nie mam.


Phantom jest inny niż Limelight. Ma swój urok. I chyba wcześniej kwitnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:44, 07 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Kilka dni temu była wieczorem mała burza. Błyskało się. Wyszłam kilka zdjęć zrobić.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies