Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Kokesz 11:18, 21 lut 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hej Basiu

Znalazłam u Ciebie informacje o dodawaniu bentonitu i gliny mielonej do ziemi.
Jakie masz spostrzeżenia po?
Czytałam, że są różne rodzaje bentonitu i mielonej gliny też.
Niektóre nie nadają się do ogrodu.
Te, które dodałaś były ok?
Gdybyś miała namiary na sprawdzone źródło, to poproszę na priv

Pozdrawiam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
basia3012 21:03, 21 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Milka napisał(a)
U mnie już czosnki i tulipany wychodzą, dziś zobaczę, co tam w trawie piszczy


Fajnie masz z tym Waszym klimatem. Jest różnica u Was a u nas. Pewnie ze 2 tygodnie macie wszystko wcześniej. Bo u nas idą jak na razie lawiny śniegu z dachu. Czasem to mam wrażenie, że z tymi panelami od fotowoltaiki zejdą.

Zaraz zajrzę do Ciebie Irenko. Bo jeśli coś znalazłaś to może jakieś fotki zrobiłaś?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:22, 21 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Kokesz napisał(a)
Hej Basiu

Znalazłam u Ciebie informacje o dodawaniu bentonitu i gliny mielonej do ziemi.
Jakie masz spostrzeżenia po?
Czytałam, że są różne rodzaje bentonitu i mielonej gliny też.
Niektóre nie nadają się do ogrodu.
Te, które dodałaś były ok?
Gdybyś miała namiary na sprawdzone źródło, to poproszę na priv

Pozdrawiam


Reniu, faktycznie chyba ze dwa lata temu wiosną dawałam na rabatę taką mieszankę bentonitu, glinki (takiej stosowanej przez wędkarzy do zanęcania ryb) mączki bazaltowej i perlitu. To wszystko dane było na rabatę przy ulicy. Tam był zwykły, żółty piach. Zakładając tą rabatę kompletnie nie przyłożyłam się do uprawienia ziemi. To było ok 8-10 lat temu. Byłam ciemna w zakresie ogródkowania. Po prostu kopałam dołek, w niego trochę żyznej ziemi i w to sadzonkę jałowca płożącego. No i rosły jakoś.
Reniu, po tej "cudownej" bentonitowo-glinkowo-bazaltowo-perlitowej mieszaninie jałowce rosną bardzo dobrze. Ponieważ przycięłam je od strony chodnika i z wierzchu też bo zaczęły już się wypiętrzać to zależało mi na szybkim i dobrym zarośnięciu tych badyli jałowcowych. Jakoś ładnie to wszystko pokryło się młodymi przyrostami. Jest OK. Wszystko rośnie.
Wiesz Reniu, ja poszukam na Alleg.. w " moich zakupach" sprzedającego u którego kupiłam te rzeczy. Jak tylko znajdę, przekażę Ci na priv. Idę szukać.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 18:54, 22 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Basiu. Ależ zmienia się Twój ogród z miesiąca na miesiąc. Posadziłaś wiosną sadzonki a już jesienią kwitły pięknie rozrośnięte. Pamiętam, że sadziłaś zawilce i pięknie zakwitły jesienią. Może pamiętasz, jaką odmianę kupowałaś? Miałam takie przez kilka lat, ale latem padły wszystkie. Teraz szukam, żeby kupić znów. Super pomysł miałaś z sadzeniem lilii w późniejszym czasie. Jesienią pięknie kwitły u Ciebie jakby lato panowało w ogrodzie. Cały czas podziwiam donice i świeczniki wykonane własnoręcznie. I zachwycam się szafą na tarasie wykonaną przez zgrany duet, czyli Ciebie i Twojego M. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
basia3012 01:01, 23 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
beamilusia napisał(a)
Witaj Basiu. Ależ zmienia się Twój ogród z miesiąca na miesiąc. Posadziłaś wiosną sadzonki a już jesienią kwitły pięknie rozrośnięte. Pamiętam, że sadziłaś zawilce i pięknie zakwitły jesienią. Może pamiętasz, jaką odmianę kupowałaś? Miałam takie przez kilka lat, ale latem padły wszystkie. Teraz szukam, żeby kupić znów. Super pomysł miałaś z sadzeniem lilii w późniejszym czasie. Jesienią pięknie kwitły u Ciebie jakby lato panowało w ogrodzie. Cały czas podziwiam donice i świeczniki wykonane własnoręcznie. I zachwycam się szafą na tarasie wykonaną przez zgrany duet, czyli Ciebie i Twojego M. Pozdrawiam serdecznie.


Beatko, odnalazłam nazwy tych zawilców. To są HonorineJobert, Monte Rose oraz Pretty Lady Emily. Kupowałam sadzonki na Allegr..
Dziękuję Beatko za miłe słowa o ogrodzie i własnoręcznie zrobionych dekoracjach. To było bardzo ciekawe zajęcie, takie robienie donic, świeczników. i oczekiwanie: uda się czy nie uda, wyjdzie z formy czy pęknie. Ale jakoś się udało i cieszy oczy.
Pozdrawiam Beatko serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 08:16, 23 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
basia3012 napisał(a)


Fajnie masz z tym Waszym klimatem. Jest różnica u Was a u nas. Pewnie ze 2 tygodnie macie wszystko wcześniej. Bo u nas idą jak na razie lawiny śniegu z dachu. Czasem to mam wrażenie, że z tymi panelami od fotowoltaiki zejdą.

Zaraz zajrzę do Ciebie Irenko. Bo jeśli coś znalazłaś to może jakieś fotki zrobiłaś?

U nas można budować tylko z dużym spadem dachy. Jakoś bez problemu zeszło, nie wiem kiedy. Nic nie sfociłam, ale oznaki wiosny widzę. Hortensje bukietowe ruszyły, są pąki, muszę ciąć.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
basia3012 22:26, 23 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Milka napisał(a)

U nas można budować tylko z dużym spadem dachy. Jakoś bez problemu zeszło, nie wiem kiedy. Nic nie sfociłam, ale oznaki wiosny widzę. Hortensje bukietowe ruszyły, są pąki, muszę ciąć.


Aha, czyli jak pąki będą to ciąć można. Ok.
Dzisiaj jak odprowadziłam wnusię to trochę rozrzuciłam śniegu z tych wielkich hałd. Może szybciej stopi się. Bo jak się odśnieżało to oczywiście w kilka najbliższych miejsc. I wszędzie się ładnie topi a tam nadal są góry śniegu.
Pa Irenko. Zdrówka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Szymka 23:25, 24 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Witaj.
Przeglądałam Twój wątek i z rozpędu wstawiłam Ci swoje zdjęcia zamiast do swojego wątku Okno z żabą kupiłaś czy zrobione na zamówienie ?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
basia3012 00:33, 25 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Szymka napisał(a)
Witaj.
Przeglądałam Twój wątek i z rozpędu wstawiłam Ci swoje zdjęcia zamiast do swojego wątku Okno z żabą kupiłaś czy zrobione na zamówienie ?


Kasiu, ja z tymi zdjęciami to miałam tak już chyba ze 3 razy. A raz to u szefowej wstawiłam.
Okno z żabą to zrobione samemu. Tzn. stare, okno kupione na OLx, żaba na Alleg.. a reszta zalana betonem, oczywiście szalunek wcześniej zrobiony. Mąż zalewał betonem na 2 etapy. Czyli można powiedzieć, że okno zrobione przez męża na zamówienie żony.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 07:28, 25 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
basia3012 napisał(a)


Fajnie masz z tym Waszym klimatem. Jest różnica u Was a u nas. Pewnie ze 2 tygodnie macie wszystko wcześniej. Bo u nas idą jak na razie lawiny śniegu z dachu. Czasem to mam wrażenie, że z tymi panelami od fotowoltaiki zejdą.

Zaraz zajrzę do Ciebie Irenko. Bo jeśli coś znalazłaś to może jakieś fotki zrobiłaś?

Parę fotek tylko, bo tyrałam, złapałam wenę i nie miałam czasu. Dziś jeszcze cieplej, walczę z wycinką, a gdzie grabienie, kanty, plewienie, dziś piłą będę ciąć.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies