Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Szymka 09:34, 08 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
basia3012 napisał(a)


Kasiu, dziękuję wiec bardzo za inspirację.
Kasiu a kantówki 12x12 będą dobre? Niestety nie mamy kantówek z dawnych czasów, trzeba dać nowe. Czy 2 metrowe będą dobre? Drzwi mają w najwyższym miejscu 165 cm.


Basiu ja mam chyba kantówki 10x10 (możliwe,że 12) a co do wysokości, musi być taka żeby nie walić głową w górną belkę. Ja miałam dobrą wysokość dopóki nie domurowałam sobie schodków w górę i w dół więc teraz muszę trochę pochylać głowę. Na szczęście jest to bardziej ozdobne przejście, rzadko otwieram te drzwi i tamtędy przechodzę.
Jeżeli masz wątpliwości co do koloru, to zawsze można przemalować i zrobić przecierkę w ten sposób postarzysz trochę drzwi, chociaż Twoich chyba nie trzeba. Pięknie też widać słoje.
Ja swoje najpierw pomalowałam na biało, potem na szaro i zrobiłam przecierki. Ale je robiłam ze świeżutkich desek , prosto z tartaku...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
basia3012 12:49, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Szymka napisał(a)


Basiu ja mam chyba kantówki 10x10 (możliwe,że 12) a co do wysokości, musi być taka żeby nie walić głową w górną belkę. Ja miałam dobrą wysokość dopóki nie domurowałam sobie schodków w górę i w dół więc teraz muszę trochę pochylać głowę. Na szczęście jest to bardziej ozdobne przejście, rzadko otwieram te drzwi i tamtędy przechodzę.
Jeżeli masz wątpliwości co do koloru, to zawsze można przemalować i zrobić przecierkę w ten sposób postarzysz trochę drzwi, chociaż Twoich chyba nie trzeba. Pięknie też widać słoje.
Ja swoje najpierw pomalowałam na biało, potem na szaro i zrobiłam przecierki. Ale je robiłam ze świeżutkich desek , prosto z tartaku...


Kasiu, dziękuję za rady. U nas te drzwi będą zasłoną kompostownika więc w ogóle nie będą służyły do przechodzenia przez nie.
Ja też stosuję ta metodę, że najpierw maluję drewno na biało a potem, już tak byle jak, niedokładnie, maluję szarą farbą. Zobaczymy jak wyjdą.
Kasiu, pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:51, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Kokesz napisał(a)
W zeszłym roku na Gardenii sprzedawali zamrożone cebule lilii.
Trzymałam je później w lodówce


Reniu, i z takich zamrożonych coś wyrosło?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:59, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
anpi napisał(a)
Dopiero dziś piszę, bo wczoraj miałam kłopot z internetrem, ale i sobota pracowita.
Basiu świetnie te drzwi wyglądają! Deski z ciekawymi sękami. Ten kolor niebieski, który masz jest bardzo delikatny i może współgrałby z Twoimi betonami? Ale wiadomo szary pewniejszy. Ale jak z niebieskim nie spróbujesz to nie będziesz wiedziała jaki byłby efekt i najważniejsze czy tobie by się podobało. Ja czasami tak mam ,że jak sobie ubzduram, to czasami nie mogę się opanować, by nie spróbować. Tak właśnie miałam z bielą (tylko taką zgaszoną, starą, aż po len). Prawie cały dom przemalowałam : drzwi, szafki, dodatki. Em się śmiał, że jego też przemaluję i wyglądało jakby się to spełniło - może to z mojego powodu zaczął siwieć Wtedy to też tą bielszą biel zaczęłam wprowadzać do ogrodu. A teraz wzięło mnie na zieleń i zamarzyła mi się zielona kanapa do tego jasnego pokoju, zamówiłam i bałam się, aż do momentu gdy w nim stanęła Teraz dobieram dodatki by się wpasowała
Tobie Basiu zabrakło w zimie koloru, a widzisz jak ja zatęskniłam za zielenią
Musisz sama zadecydować, a rzeczywistość pokaże, czy spodoba Ci się ta zmiana Chyba, że nie chcesz ryzykować...Chyba nie pomogłam


Chyba Aniu pomogłaś. Bo przekonałam się, że jest więcej takich osób, które chcą zmian. Mimo, że wcale te zmiany nie są aż tak bardzo, bardzo konieczne. Ot tak po prostu, aby coś zmienić.
Masz rację szary będzie bezpieczniejszy.
Drzwi będą więc pomalowane na biało a potem już tak byle jak kolorem szarym i może jakieś delikatne maźnięcia moim błękitem.Ale to"może".
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 13:01, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Dzisiejsze zdjęcia. Jest śnieg a teraz jeszcze pada grad.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 13:02, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552



____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 13:03, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 13:07, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552









____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 13:09, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 13:10, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies