Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 15:24, 10 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
gogo napisał(a)
Basiu, ja też robię przymiarki, zanim coś zainstaluję, muszę widzieć, czy pasuje.
Z rowerem latałam po całym ogrodzie, zanim stanął w docelowym miejscu.
A może daj tam kratki, takie bardziej gęste i obsadź pnączem.
I farbę zużyjesz


Kto wie Grażynko czy coś z kratką tam nie powstanie. Nie byłoby to jakieś bardzo wyraziste i nie stanowiło konkurencji dla betonowej ścianki z wodą. Bo w tym kącie już kratki są w płocie.To bardzo dobry pomysł.
Zobaczymy latem bo na razie obiecujemy sobie sypać do kompostownika tylko tyle zielonego ile zmieści się pod klapą. Resztę np skoszoną trawę trzymać w workach za skrzynią. Przed skrzynią rosną 3 hortensje Phantom to przez pół roku skrzynia jest całkowicie zasłonięta.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 16:06, 10 mar 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Basiu, miałam wczoraj napisać, ale coś mi wypadło, a dzisiaj czytam, że jednak drzwi nie będzie chyba. Najlepiej przymierzyć i zdecydować, jak wygląda. Ty, Basiu, już wiesz, że nie bardzo pasuje. A miałam radzić, żeby były w szarościach. Chociaż ten niebieski delikatny kolor bardzo ładny. Nie narzucałby się . Pocieszna ta Tekla, w tym różowym ubranku widać ją z daleka w ogrodzie. I koty, chociaż nie Twoje, odwiedzają ogród. Mam nadzieję, że nie znaczą terenu. Teraz, kiedy jeszcze nie kwitną byliny, widać rośliny zimozielone w ogrodzie. Sporo ich masz. Cisy wysokie na rabacie ślicznie wyglądają tak porozrzucane. Widzę, że masz hortensje ogrodowe. Ja ich już nie mam w ogrodzi. Co roku szczelnie zabezpieczałam na zimę, a potem przychodziły majowe przymrozki i pąki marzły. Nie kwitły i zastąpiłam je bukietowymi. A wspomnę jeszcze o Twoich ozdobach, wszystkie gustowne. Piękne te kury porcelanowe i zając. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Gardenarium 19:32, 13 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
basia3012 napisał(a)
Również Danusiu dziękuję za zdjęcie przyciętej hortensji. Też tak przycięłam.
Czy Annabel też tak można przyciąć? Bo jest 1 krzew u mamy i wciąż leży od ciężaru kwiatów. A mama tnie ją wysoko jak ogrodowe.

Danusiu, mam prośbę o radę. Mam od zeszłej wiosny posadzoną wokół trawnika obwódkę z małych cisów Hiicksi. Ma z nich być niski, na około 25 cm, żywopłocik. One są cieniutkie jeszcze. Czy aby zagęściły się to powinnam je przyciąć bardzo nisko? W zeszłym roku żal mi było je ciąć, to tylko czubki ścięłam. Ale w tym roku już dojrzałam do tego i jak trzeba to będę cięła.

O, na tych zdjęciach je widać. Oczywiście usunę je. Wstawiłam je bo chciałabym abyś nie traciła czasu na szukanie zdjęć a jednocześnie abyś zobaczyła te moje mikruski.







Tak, można ciąć równie krótko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 22:38, 13 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Gardenarium napisał(a)


Tak, można ciąć równie krótko.


Bardzo dziękuję za odpowiedź i za miłe odwiedziny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:41, 13 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
beamilusia napisał(a)
Witaj Basiu, miałam wczoraj napisać, ale coś mi wypadło, a dzisiaj czytam, że jednak drzwi nie będzie chyba. Najlepiej przymierzyć i zdecydować, jak wygląda. Ty, Basiu, już wiesz, że nie bardzo pasuje. A miałam radzić, żeby były w szarościach. Chociaż ten niebieski delikatny kolor bardzo ładny. Nie narzucałby się . Pocieszna ta Tekla, w tym różowym ubranku widać ją z daleka w ogrodzie. I koty, chociaż nie Twoje, odwiedzają ogród. Mam nadzieję, że nie znaczą terenu. Teraz, kiedy jeszcze nie kwitną byliny, widać rośliny zimozielone w ogrodzie. Sporo ich masz. Cisy wysokie na rabacie ślicznie wyglądają tak porozrzucane. Widzę, że masz hortensje ogrodowe. Ja ich już nie mam w ogrodzi. Co roku szczelnie zabezpieczałam na zimę, a potem przychodziły majowe przymrozki i pąki marzły. Nie kwitły i zastąpiłam je bukietowymi. A wspomnę jeszcze o Twoich ozdobach, wszystkie gustowne. Piękne te kury porcelanowe i zając. Pozdrawiam serdecznie.


Dzięki Beatko za odwiedziny. Tekla to w tym kubraczku wygląda jak różowy kwiatuszek.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 22:58, 13 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Już chyba po śniegu nie ma śladu?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 23:56, 13 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Agatorek napisał(a)
Już chyba po śniegu nie ma śladu?


Agnieszko, może zaskoczę Cię ale u nas wczoraj to była niezła śniegowa kołderka. Mąż nawet łopatą przeleciał chodnik.
Ale dzisiaj to masz rację, u nas wiosennie ale baaardzo wietrznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 15:48, 14 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja w sprawie hortensji radziłam ciąć krótko. Cisków nie ruszaj w tym roku. Są malutkie, niech przybiorą na masie trochę.
Moim zdaniem na niski żywopłocik powinny rosnąć gęściej, dużo gęściej. BO zanim się zrosną, przekroczą te 25 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 18:24, 14 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Gardenarium napisał(a)
Ja w sprawie hortensji radziłam ciąć krótko. Cisków nie ruszaj w tym roku. Są malutkie, niech przybiorą na masie trochę.
Moim zdaniem na niski żywopłocik powinny rosnąć gęściej, dużo gęściej. BO zanim się zrosną, przekroczą te 25 cm.


To dosadzę między te ciski już rosnące po jednym nowym cisku.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 00:22, 15 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Hej Basiu .

Byłam dziś na obchodzie i niestety „nasze” prymulki jeszcze nie kwitną . Ale będę je obserwować

Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies