Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 15:29, 07 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
April napisał(a)
Hej, ten twój niebieski to wcale nie niebieski ale bladziutki błękit
U mnie był ostry kolor, intensywny, modry, znacznie ciemniejszy. Pewnie dlatego się nie sprawdził. Twój mógłby być, zwłaszcza taki przetarty.
Mój walił po oczach Dlatego zrezygnowałam


Aprilku, pewnie masz rację. Może i mógłby być i dobrze nawet wyglądać. Ale mam szare drewniane donice, ciemno brązowe meble to niech może drzwi będą szare z przecierką biało błękitną. Zobaczymy jak wyjdzie. Dam szansę roślinom na "granie pierwszych skrzypiec". Niech grają.
Na razie jest zimno, pada śnieg z deszczem. Trzeba poczekać na ocieplenie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 15:42, 07 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Kokesz napisał(a)
Bardzo ładne drzwi
Niebieski kojarzy mi się z wakacjami a już najbardziej z Grecją
Taki klimat śródziemnomorski, który bardzo lubię

Zobacz jakie drzwi ma Anitka, kolor mocny ale nie przytłacza, może bym dała mocniejszy akcent na nich właśnie a reszta dodatków delikatniejsza, jakby wypłowiała
Na szczęście zawsze można przemalować

https://www.ogrodowisko.pl/watek/9648-wizytowka-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu


Reniu, dzięki za głos w sprawie koloru. Taki błękit to faktycznie klimaty południowe, greckie, śródziemnomorskie.
Może ta szarość na tych drzwiach będzie przecierką z kolorem błękitno białym. Chciałabym aby tak było. A jak wyjdzie to się okaże.

Anitki ogród, znam. I piękne drzwi też. Dla mnie to mistrzostwo. Anitka ma niezwykłe wyczucie koloru, stylu. Te kamienne murki, elewacja, to wszystko składa się na jej styl. Jest przepiękny.
Pozazdrościć dziewczynie talentu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 18:14, 07 mar 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basia, a ja właśnie sobie uświadomiłam, że mam niebieski dziecięcy domek (elzowy). Zimą lubię ten kolor ale latem już mniej
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Szymka 18:23, 07 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
basia3012 napisał(a)


Kasiu, dzięki za odpowiedź w sprawie skopiowania tych Twoich drzwi

Nie skopiowania tylko zainspirowania
Już widzę znaczącą różnicę pomiędzy Twoimi,a moimi. Twoje są równiutko przycięte u góry, a moje wygryzione jakby tępą piłą
No i ten kolor...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
basia3012 23:04, 07 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Roocika napisał(a)
Basia, a ja właśnie sobie uświadomiłam, że mam niebieski dziecięcy domek (elzowy). Zimą lubię ten kolor ale latem już mniej


Wiesz Asiu, też myślę, że właśnie teraz zimą, kiedy jest tak długo biało i biało to ten niebieski tak mi natrętnie wlazł do głowy. Kto wie czy latem też bym go chciała.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:06, 07 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Szymka napisał(a)

Nie skopiowania tylko zainspirowania
Już widzę znaczącą różnicę pomiędzy Twoimi,a moimi. Twoje są równiutko przycięte u góry, a moje wygryzione jakby tępą piłą
No i ten kolor...


Kasiu, dziękuję wiec bardzo za inspirację.
Kasiu a kantówki 12x12 będą dobre? Niestety nie mamy kantówek z dawnych czasów, trzeba dać nowe. Czy 2 metrowe będą dobre? Drzwi mają w najwyższym miejscu 165 cm.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 00:41, 08 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Czytałam u Asi (Roociki), że Tobie też przysłali zamówione roślinki.
Tak się zastanawiam, co jest z tymi ludźmi, że nawet nie potrafią maila wysłać z pytaniem, czy już wysyłać. Nie widzą, że jeszcze zima jest?
Też mam parę zamówień z zimy, ale już w lutym pisałam do każdej szkółki, żeby wysłali najwcześniej w kwietniu. Za każdym razem miałam potwierdzenie, że tak zrobią, a w zeszłym tygodniu i tak od dwóch miejsc dostałam info, że będą wysyłać. I musiałam dzwonić/pisać, ze teraz nie chcę. W sumie i tak dobrze, że miałam szansę zareagować
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 00:53, 08 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Agatorek napisał(a)
Czytałam u Asi (Roociki), że Tobie też przysłali zamówione roślinki.
Tak się zastanawiam, co jest z tymi ludźmi, że nawet nie potrafią maila wysłać z pytaniem, czy już wysyłać. Nie widzą, że jeszcze zima jest?
Też mam parę zamówień z zimy, ale już w lutym pisałam do każdej szkółki, żeby wysłali najwcześniej w kwietniu. Za każdym razem miałam potwierdzenie, że tak zrobią, a w zeszłym tygodniu i tak od dwóch miejsc dostałam info, że będą wysyłać. I musiałam dzwonić/pisać, ze teraz nie chcę. W sumie i tak dobrze, że miałam szansę zareagować


Tak Agnieszko, i jeszcze cebulki lilii mi przysłali. Przechowuję je w piwnicy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kokesz 01:10, 08 mar 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
W zeszłym roku na Gardenii sprzedawali zamrożone cebule lilii.
Trzymałam je później w lodówce
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
anpi 01:16, 08 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Dopiero dziś piszę, bo wczoraj miałam kłopot z internetrem, ale i sobota pracowita.
Basiu świetnie te drzwi wyglądają! Deski z ciekawymi sękami. Ten kolor niebieski, który masz jest bardzo delikatny i może współgrałby z Twoimi betonami? Ale wiadomo szary pewniejszy. Ale jak z niebieskim nie spróbujesz to nie będziesz wiedziała jaki byłby efekt i najważniejsze czy tobie by się podobało. Ja czasami tak mam ,że jak sobie ubzduram, to czasami nie mogę się opanować, by nie spróbować. Tak właśnie miałam z bielą (tylko taką zgaszoną, starą, aż po len). Prawie cały dom przemalowałam : drzwi, szafki, dodatki. Em się śmiał, że jego też przemaluję i wyglądało jakby się to spełniło - może to z mojego powodu zaczął siwieć Wtedy to też tą bielszą biel zaczęłam wprowadzać do ogrodu. A teraz wzięło mnie na zieleń i zamarzyła mi się zielona kanapa do tego jasnego pokoju, zamówiłam i bałam się, aż do momentu gdy w nim stanęła Teraz dobieram dodatki by się wpasowała
Tobie Basiu zabrakło w zimie koloru, a widzisz jak ja zatęskniłam za zielenią
Musisz sama zadecydować, a rzeczywistość pokaże, czy spodoba Ci się ta zmiana Chyba, że nie chcesz ryzykować...Chyba nie pomogłam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies