Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 19:24, 15 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Gardenarium napisał(a)
Ja w sprawie hortensji radziłam ciąć krótko. Cisków nie ruszaj w tym roku. Są malutkie, niech przybiorą na masie trochę.
Moim zdaniem na niski żywopłocik powinny rosnąć gęściej, dużo gęściej. BO zanim się zrosną, przekroczą te 25 cm.


Dzisiaj policzyłam ile brakuje mi cisków na dosadzenie po jednym, między te już rosnące. Okazało się, że 218 sztuk. Doliczając 10 sztuk, na rezerwowe, to muszę zamówić 230 sztuk.
Jejku, ile to kasy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:27, 15 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Agatorek napisał(a)
Hej Basiu .

Byłam dziś na obchodzie i niestety „nasze” prymulki jeszcze nie kwitną . Ale będę je obserwować

Pozdrawiam


Agnieszko, oby trochę ciepło było to zakwitną. Ale rabatę tworzysz. Piękny kształt.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
wiunia 23:02, 15 mar 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
basia3012 napisał(a)










Basiu widzę, że dekoracje z ptaszków u Ciebie goszczą Ja również bardzo takie lubię. Zaraz wiosna zaszaleje w ogrodzie! Chętnie przebrnę przez Twój ogród podziwiając układ na rabatach
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
basia3012 23:28, 15 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
wiunia napisał(a)




Basiu widzę, że dekoracje z ptaszków u Ciebie goszczą Ja również bardzo takie lubię. Zaraz wiosna zaszaleje w ogrodzie! Chętnie przebrnę przez Twój ogród podziwiając układ na rabatach


Wiolu, dzięki za odwiedziny.Też lubię dekoracje w ogrodzie. Aż muszę uważać żeby nie zastawić nimi ogrodu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
zawitka 07:53, 17 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Basia pytałas Danusi o cięcie cisów tnij teraz jak są małe potem ze 2 lata poczrkaj i znowu tnij one to lubią i rewanzują się tym że są równe o gęste a przecież o to chodzi .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:25, 18 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Jeśli chodzi o te ciski maluteńkie to rzeczywiście są one za małe jeszcze do cięcia poczekaj 2 lata i wtedy można coś powiedzieć bo ja myślałam ę są większe teraz dopiero się dopatrzyłam . Nie doczytałam czy to twoje sadzonki czy kupione i jaki rodzaj cisa.

Swoim ciskom daj trochę papu delikatnego tzn gnojówki z pokrzywy takiej delikatnej nie mocnej bo one słabiutkie i wody. Moje ciski pokażę ci u siebie.

Przyznaję się bez bicia że nie przeczytałam całości ale obiecuję i poprawię się. Pozdrawiam i zapraszam na ciski. ha ha
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Joann 09:45, 18 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Basiu, możesz mi pokazać Twoją Nigrę w ogrodzie? Ciekawa jestem, jak się prezentuje po latach. Przycinasz ją jakoś?
____________________
Joanna Ogród długi
basia3012 12:24, 18 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
zawitka napisał(a)
Jeśli chodzi o te ciski maluteńkie to rzeczywiście są one za małe jeszcze do cięcia poczekaj 2 lata i wtedy można coś powiedzieć bo ja myślałam ę są większe teraz dopiero się dopatrzyłam . Nie doczytałam czy to twoje sadzonki czy kupione i jaki rodzaj cisa.

Swoim ciskom daj trochę papu delikatnego tzn gnojówki z pokrzywy takiej delikatnej nie mocnej bo one słabiutkie i wody. Moje ciski pokażę ci u siebie.

Przyznaję się bez bicia że nie przeczytałam całości ale obiecuję i poprawię się. Pozdrawiam i zapraszam na ciski. ha ha


Halinko, cieszę się z Twojej opinii. Zrobię jak radzicie.
Mam również w planie dosadzić pomiędzy już rosnące ciski nowe. Już udało mi się kupić. To aż 230 sztuk takich małych jak te. Chyba takich bo jeszcze ich nie otrzymałam Ale w dobrej cenie znalazłam więc się cieszę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:36, 18 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Joann napisał(a)
Basiu, możesz mi pokazać Twoją Nigrę w ogrodzie? Ciekawa jestem, jak się prezentuje po latach. Przycinasz ją jakoś?


Asiu, już idę szukać te Nigry.

Ta w głębi, przy tych palikach to Nigra.

Zdjęcie z marca 2021.







Tu z lata 2020.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:47, 18 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
I tu latem 2020.



A tu inna Nigra o pokroju wielopniowym.



Tu kolejne Nigry. Widać je za płotem.



Tu młoda Nigra, posadzona rok temu.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies