Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:05, 06 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
agapant napisał(a)
Basia podglądam Twój ogród po cichu. Drzwi bardzo fajne, kolor niebieski jest ładny.
Ja bym pomalowała raz i miejscami przetarła papierkiem ściernym.
A te duże donice masz szare? to drzwi mogą być w podobnym kolorze, chociaż na zdjęciach ten niebieski wpada trochę w szary.
Myślę że na pewno dobrze sobie poradzisz z tym dylematem.


Aga, zgadzam się. Właśnie, donice szare, sporo betonu jest, to i te drzwi pomaluję na szaro. Nie będę szaleć z kolorem. Przyjdzie zieleń, zakwitną jakieś kwiatki to i kolor będzie.

To chyba wiosna tak nastraja człowieka do szukania jakiegoś koloru. Wniosek z tego: wiosną nie malować mebli ani innych przedmiotów w ogrodzie bo można nie trafić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:10, 06 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Rumianka napisał(a)
Basiu, Twój niebieski jest spokojny, a jeszcze wypłowieje od słońca i będzie bardziej spatynowany...Pomaluj drzwi bez przecierania, zobaczysz jak szybko natura sama rozprawi się z kolorem...deszcz, wiatr i słońce zrobią to za Ciebie...Powodzenia...Pomysł warty skopiowania...
To co widać na mojej ławce, jest wytworem natury właśnie...nic nie przecierane...


Elisko, jednak idę w bezpieczny kolor, który już jest w donicach. Tylko, że na drzwiach będzie bardziej przetarta ta szarość z bielą. Mam meble brązowe, donice szare, sporo szarego betonu to i w drzwiach niech będzie powtórka. Może w dekoracjach umieszczę mój błękit.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:14, 06 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Alija napisał(a)
Basiu, ja również byłam już u ciebie (po cichu), bardzo mi się tu podoba. Też lubię coś pozmieniać .Widziałam mocny niebieski kolor w ogrodach, ciekawie wygląda, ale dla mnie jest chyba zbyt odważny. Ten u ciebie jest taki delikatny, stonowany, bardziej szaroniebieski, fajnie wygląda.


Tak Alu, ten kolorek jest jasnoniebieski. Ale zauważyłam, że w cieniu jest bardziej niebieski a jaśniejszy w słońcu. Tak się go odbiera.
Dodam kropelkę czarnego i będzie szary. Mam nadzieję, że będzie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:22, 06 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
marba napisał(a)
Pomysł na drzwi w nowej odsłonie jest świetny. Nie bałabym się niebieskiego, ten odcień bardzo mi się podoba. Ciekawa jestem efektu końcowego.


Wiesz Basiu, myślę że takie błękitne drzwi byłyby piękne. Ale biorąc pod uwagę całość, inne elementy malowane w ogrodzie to chyba drzwi szare z białym przetarciem, z rdzawymi zawiasami i zasuwą będą lepiej wyglądały. Zobaczymy. Muszę farbę odpowiednio pomieszać.
Ale obiecałam sobie, że 2-3 puszki tego pięknego błękitu sobie zostawię. Bo mam ich aż 6 sztuk po 250 ml. Takie malutkie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 00:00, 07 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Cześć Basiu

Ale sobie pooglądałam . Fiu, fiu, piękny ogród . Taki kolorowy, dojrzały i różnorodny . Z łatwością dobierasz rośliny w pierwszorzędne zestawienia .
I znalazłam „nasze” kwiatuszki .

Bardzo podobają mi się Twoje/Wasze ozdoby, baaaaardzo oryginalne . Murek z lustrem/okienkiem i żabą pierwsza klasa. Powinniście zrobić kilka sztuk, sprzedałyby się na pniu . I byłyby zapisy na kolejne .

Wszystkie donice i elementy drewniane są piękne, w szarym kolorze wyglądają cudownie. Dlatego uważam, że dobrze robisz, malując drzwi również na szaro .

A, i jeszcze jedno . Przez Ciebie mam kolejną roślinkę na swojej liście. Kolkwicję .

Pozdrawiam (będę stałym gościem ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 00:47, 07 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Agatorek napisał(a)
Cześć Basiu

Ale sobie pooglądałam . Fiu, fiu, piękny ogród . Taki kolorowy, dojrzały i różnorodny . Z łatwością dobierasz rośliny w pierwszorzędne zestawienia .
I znalazłam „nasze” kwiatuszki .

Bardzo podobają mi się Twoje/Wasze ozdoby, baaaaardzo oryginalne . Murek z lustrem/okienkiem i żabą pierwsza klasa. Powinniście zrobić kilka sztuk, sprzedałyby się na pniu . I byłyby zapisy na kolejne .

Wszystkie donice i elementy drewniane są piękne, w szarym kolorze wyglądają cudownie. Dlatego uważam, że dobrze robisz, malując drzwi również na szaro .

A, i jeszcze jedno . Przez Ciebie mam kolejną roślinkę na swojej liście. Kolkwicję .

Pozdrawiam (będę stałym gościem ).


Agnieszko, dzięki za odwiedziny. Tyle miłych słów. Jejku.dziękuję.
Kolkwicję naprawdę polecam. Nie lubią jej żadne szkodniki ani choroby. Rośnie bezproblemowo, kwitnie co roku i na dodatek długo.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
April 06:08, 07 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Hej, ten twój niebieski to wcale nie niebieski ale bladziutki błękit
U mnie był ostry kolor, intensywny, modry, znacznie ciemniejszy. Pewnie dlatego się nie sprawdził. Twój mógłby być, zwłaszcza taki przetarty.
Mój walił po oczach Dlatego zrezygnowałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kokesz 07:14, 07 mar 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Bardzo ładne drzwi
Niebieski kojarzy mi się z wakacjami a już najbardziej z Grecją
Taki klimat śródziemnomorski, który bardzo lubię

Zobacz jakie drzwi ma Anitka, kolor mocny ale nie przytłacza, może bym dała mocniejszy akcent na nich właśnie a reszta dodatków delikatniejsza, jakby wypłowiała
Na szczęście zawsze można przemalować

https://www.ogrodowisko.pl/watek/9648-wizytowka-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Szymka 12:15, 07 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Basiu piękne drzwi wyszperałaś. Czekam na efekt końcowy chociaż pogoda nie zachęca do prac w ogrodzie.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
basia3012 15:23, 07 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Szymka napisał(a)
Basiu piękne drzwi wyszperałaś. Czekam na efekt końcowy chociaż pogoda nie zachęca do prac w ogrodzie.


Kasiu, dzięki za odpowiedź w sprawie skopiowania tych Twoich drzwi. Bardzo się cieszę, że nie masz nic przeciwko.
A te nasze drzwi były w piwnicy w starej przedwojennej kamienicy gdzie mamy mieszkanie. Nawet nie wiedziałam, że takie coś tam było.Trzeba było je trochę oczyścić i wkrótce mam nadzieję, że zasłonią kompostownik.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies