Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 14:22, 05 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Roocika napisał(a)


Super fotka Ci wyszła Basiu
Mam nadzieję, że zdrowiejesz...

Uściski


Dziękuję, zdrowieję, zdrowieję. Zaraz chyba wyjdę i zobaczę co słychać w moim ogrodzie. Nie wychodziłam 3 dni.
Asiu, susza pewnie taka jak u Was bo my z pobliskich rejonów. Będę więc podlewała.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Urszulla 21:29, 05 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
basia3012 napisał(a)






Basiu, piszesz o tych azaliach na zdjęciu?
W Pisarzowicach jak się chodzi to gleba jest mokra, nie wiem jak u Ciebia. A druga sprawa to słońce, azalie i rodki rosną w pełnym słońcu I mają mokro od dołu. Bogdzia z O. Cały rok regularnie je podlewała.
Rodki ładnie ci rosną? Czy stoją w miejscu?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 10:42, 06 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Z przyjemnością ogląda się piękne i zdrowe i ładnie kwitnące rododendrony.
Niestety, tak u mnie z nimi nie ma. Coś mi chorują.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 12:20, 06 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Urszulla napisał(a)



Basiu, piszesz o tych azaliach na zdjęciu?
W Pisarzowicach jak się chodzi to gleba jest mokra, nie wiem jak u Ciebia. A druga sprawa to słońce, azalie i rodki rosną w pełnym słońcu I mają mokro od dołu. Bogdzia z O. Cały rok regularnie je podlewała.
Rodki ładnie ci rosną? Czy stoją w miejscu?


Ula, rodki mają ładne przyrosty więc nie narzekam. Nawet podziwiam, że pierwszy rok u mnie i chcą być coraz większe.
Ja do dołów dawałam dużo kwaśnego torfu, kolek spod sosny z lasu no i ziemi rodzimej. Wydaje mi się, że one mają wilgotno w dołkach. Oczywiście podlewam je 2-3 razy w tygodniu.
Tylko te moje azalie takie gołe od dołu. Mirka pisała, że nie cięła ich. Czekała aż same się zagęszczą.
Ty Ulu pisałaś, że u Ciebie bardzo poszły w liście, chyba pędy. Chciałam się więc dowiedzieć czy coś w tym kierunku robiłaś.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 12:24, 06 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
anabuko1 napisał(a)
Z przyjemnością ogląda się piękne i zdrowe i ładnie kwitnące rododendrony.
Niestety, tak u mnie z nimi nie ma. Coś mi chorują.


Dziękuję Aniu. Ja kiedyś też miałam kłopoty z utrzymaniem rodków. Tak było w starym ogrodzie. Dlatego w nowym wiele lat broniłam się przed nimi.. Teraz zaryzykowałam, na razie cieszą mnie swoim zdrowym rośnięciem.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 20:42, 08 cze 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Rododendrony pięknie szalej . Moje już przekwitły, nawet zdążyłam usunąć przekwitłe kwiaty.
Azalie wielkokwiatowe mają to do siebie, że najwięcej liści rozwijają po kwitnieniu.
Piękny kolor ma Twój Catawbiense Grandiflorum.
Nie masz problemu z mszycą? Bo u mnie wszędzie są, nawet na młodych przyrostach th.
Serdecznie Basiu pozdrawiam i zdrówka życzę
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 21:02, 08 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Adela napisał(a)
Rododendrony pięknie szalej . Moje już przekwitły, nawet zdążyłam usunąć przekwitłe kwiaty.
Azalie wielkokwiatowe mają to do siebie, że najwięcej liści rozwijają po kwitnieniu.
Piękny kolor ma Twój Catawbiense Grandiflorum.
Nie masz problemu z mszycą? Bo u mnie wszędzie są, nawet na młodych przyrostach th.
Serdecznie Basiu pozdrawiam i zdrówka życzę


Dzięki Elu. U nas mszyca przede wszystkim na kalinach. Mąż pryskał.
Rh też już niektóre przekwitły. I też już kwiaty pousuwała. Jeszcze Catawbience Grand. kwitną i Rasputiny.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 11:32, 09 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
basia3012 napisał(a)


Dziękuję Aniu. Ja kiedyś też miałam kłopoty z utrzymaniem rodków. Tak było w starym ogrodzie. Dlatego w nowym wiele lat broniłam się przed nimi.. Teraz zaryzykowałam, na razie cieszą mnie swoim zdrowym rośnięciem.

Acha.. a co szczególnego z nimi w nowym ogrodzie robiłaś ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 12:40, 09 cze 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
anabuko1 napisał(a)

Acha.. a co szczególnego z nimi w nowym ogrodzie robiłaś ?


Wiesz Aniu, przygotowałam doły tak jak radziły Mirka i Bogdzia. Czyli dół średnicy ok 50-60 cm i głębokości około 50 cm wypełniłam mieszanką ziemi rodzimej (mam lekką piaszczystą), torfem kwaśnym 3,5-4,6 ph, kolkami spod sosny zgarniętymi razem z tą ziemią spod sosny ( ok 1 duży worek na dół). Po około 1/3 wszystkich składników. Do niektórych dołków dodałam po wiadrze obornika końskiego i dwie garście siarczanu amonu dla obniżenia ph obornika.
Bryłę korzeniową rozrywałam oczywiście mocno. Rozkładałam korzenie na ziemi i obsypywałam przygotowana mieszanką.
Na razie rosną, mają ładne przyrosty. Zobaczymy jak będą się sprawowały.
Pozdrawiam Aniu.
Widziałam, że Mirka już Ci udzieliła rad odnośnie radzenia rh.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kordina 13:24, 09 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Basiu fajnie, że napisałaś jak sadzić rodki, właśnie zbieram informacje i przygotowuję się merytorycznie do tematu, dzięki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies