Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 11:50, 25 mar 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Nowe nabytki- tuje i zimozielone wiciokrzewy henriego . Zima odsłoniła cały ogródek, brakowało czegoś co cały rok będzie nas osłaniać
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 21:04, 10 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633



Doradzcie proszę co posadzić w tym rogu za domkiem? Strasznie się ruch za płotem zrobił i chce się tam czymś zasłonić, bo psinka moja szału dostaję gdy kogoś pod ogrodzeniem widzi przez te szpary w płocie.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 21:25, 10 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Troszkę wiosny

____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 21:37, 10 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Dopada mnie nostalgia gdy patrzę na wprost.. czekam niecierpliwie na klony, oby urosły szybko i nas jak najwięcej zasłoniły
Straszny ruch za płotem się zrobił, pies szału dostaję bo dotychczas tylko tuje tam rosły już brak mi sił
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
daszum 23:16, 10 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Nie chcę Cię dołować, ale mój klon to najwolniej rosnąca roślina w ogrodzie Twojemu psu przeszkadza ruch za płotem, a mojemu koty sąsiadów
Widać śliczne wiosenne kolorki w ogrodzie. W wyborze rośliny nie pomogę, ponieważ ja działam spontanicznie i później wszystko przesadzam.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Magleska 08:00, 11 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
fajne kadry ...pies niestety będzie tam wchodził....taka ich natura
co dosadzić -nie wiem ….ale jak tam coś wsadzisz ,to znajdzie sobie inne wejście byleby dojść pod płot ……
.nie potrafię pomóc ….
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Rejzi 11:10, 11 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
daszum napisał(a)
Nie chcę Cię dołować, ale mój klon to najwolniej rosnąca roślina w ogrodzie Twojemu psu przeszkadza ruch za płotem, a mojemu koty sąsiadów
Widać śliczne wiosenne kolorki w ogrodzie. W wyborze rośliny nie pomogę, ponieważ ja działam spontanicznie i później wszystko przesadzam.


Nie wiem od czego to zależy, że jednym szybciej klony urosną, a u innych wolniej. Może klimat albo podłoże.
Oj biedne te nasze psinki - koty czy ruch za ogrodzeniem - strasznie się stresować muszą hehe
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 11:19, 11 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Magleska napisał(a)
fajne kadry ...pies niestety będzie tam wchodził....taka ich natura
co dosadzić -nie wiem ….ale jak tam coś wsadzisz ,to znajdzie sobie inne wejście byleby dojść pod płot ……
.nie potrafię pomóc ….


Dziękuję

No fakt maliny mają zadziorne charakterki. Nie chce tam całkowicie od płotu psa odgrodzić- to raczej niewykonalne. Bardziej trochę zasłonić, bo przez te szpary wszystko widzi. Już się przyzwyczaił, że tam ludzie chodzą. Głównym problemem jest gdy tylko przez szpary jakiś szybszy ruch, inny pies czy dzieci widzi to szału dostaje. Piesek grzenie sobie leży w na trawce, a gdy kątem oka coś podejrzanego mignie- to histeria... Będę dalej szukać rozwiązania
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 11:23, 11 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
A co sądzicie o wiciokrzewie? Między tuje już mam posadzone. Myślicie że się sprawdzi jako "zasłaniacz szparek" ?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
nicol21 13:19, 11 kwi 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Wiciokrzew późno liście wypuszcza i raczej nie jest super gęsty, no przynajmniej tak widzę u siebie przez te 4-5 lat co go mam. pozatym jak każda roślina będzie chciał iść w górę.
Szkoda ze ten ruch tam macie.i szkoda psiaka, bo widze jak nasz w domu czasem reaguje na nieznany dzwiek, albo nagly dzwiek, np. przesuwanego krzesla. Panika na max.

a cos udało się zrobić w sprawie tej skarpy po zewnetrznej stronie? jakoś to zabezpieczą?



Fajnie ta wiosna sie budzi do zycia. a robicie cos przed domem?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies