Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 21:26, 11 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Chodzi mi o domek na narzędzia. Myślę nad jakimś drzewem obok drzwiczek do domku, żeby się w linię balkonów wpasować. Od pewnego czasu zastanawiam się nad bukiem kolumnowym. Najpierw chciałam właśnie tam klona palmowego wsadzić, ale to może być za nisko.

Przedogródek narazie musi zaczekać że zmianam i, ale żywopłot z cisa już rośnie.
Co do kul to jesteśmy zgodne już bukszpanu nie kupię- grzyb mi go atakuje . Mam w planie z ilex golden gem i suchodrzewów coś uformować, nie wiem czy mi się uda
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Kamcia 08:38, 12 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
No, bukszpan to ostatnio drazliwy temat bo nie wiadomo czy z ćma nie kupisz. Ale ilex moze sie sprawdzic.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
HannaR 09:22, 12 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ja miałam ilex golden gem. Coś mu u mnie nie pasowało. Wydaje mi się, że potrzebuje dużo słońca.

Moja wizja :



PS. Witam się u Ciebie.



____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
sylwik69 09:24, 12 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Hania ma fajny pomysł może wielopniowe świdośliwy?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Rejzi 15:54, 12 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Kamcia napisał(a)
No, bukszpan to ostatnio drazliwy temat bo nie wiadomo czy z ćma nie kupisz. Ale ilex moze sie sprawdzic.


Zgadza się, już chyba większość na ogrodowisku ma z nimi problem. Bardzo lubię bukszpan, spróbuje uratować to co mam, jeśli się nie uda to pozostaje tylko przestawić się na zamienniki. Jednak nowych już nie będę kupować
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 15:55, 12 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
HannaR napisał(a)
Ja miałam ilex golden gem. Coś mu u mnie nie pasowało. Wydaje mi się, że potrzebuje dużo słońca.

Moja wizja :



PS. Witam się u Ciebie.





Bardzo mi miło, że zajrzałaś. Ilex będzie obok grujecznika, tam jest dość słoneczne miejsce, oby mu tam odpowiadało.

Twój pomysł bardzo fajny dziękuję
Tam po prawej stronie domku mam drugie drzwiczki do schowka na narzędzia, także drzewo musi być przed domkiem. Ale o coś takiego mi chodzi
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 16:03, 12 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
sylwik69 napisał(a)
Hania ma fajny pomysł może wielopniowe świdośliwy?


Też mi się podoba pomysł Hani. Myślę żeby tam coś o bordowych lub ciemnych liściach posadzić, wydaje mi się że brakuje jakiegoś mocnego akcentu. Wszystko jest zielone lub żółtozielone.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Kamcia 20:51, 12 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Dobry pomysl Hania
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
HannaR 21:13, 12 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Rejzi napisał(a)
Myślę żeby tam coś o bordowych lub ciemnych liściach posadzić, wydaje mi się że brakuje jakiegoś mocnego akcentu.

Nie dawałabym tam nic dużego o czerwonych liściach - domek jest czerwonopomarańczowy, wiec chyba za dużo byłoby tego czerwonego szczęścia. Dałabym może właśnie świdośliwy, a pod nimi rabaty bylinowo-trawiasto-kulkowe.

Jeśli brakuje ci koloru, to dałabym tylko czerwone akcenty - jakieś drobne rośliny z czerwonymi liśćmi lub kwiatami.

Rejzi napisał(a)
Wszystko jest zielone lub żółtozielone.

Ja akurat lubię jak ogród jest w odcieniach zieleni z domieszką żółtego .

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Rejzi 22:41, 12 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
HannaR napisał(a)

Nie dawałabym tam nic dużego o czerwonych liściach - domek jest czerwonopomarańczowy, wiec chyba za dużo byłoby tego czerwonego szczęścia. Dałabym może właśnie świdośliwy, a pod nimi rabaty bylinowo-trawiasto-kulkowe.

Jeśli brakuje ci koloru, to dałabym tylko czerwone akcenty - jakieś drobne rośliny z czerwonymi liśćmi lub kwiatami.


Ja akurat lubię jak ogród jest w odcieniach zieleni z domieszką żółtego .



A co myślisz o Fagus sylvatica Dawyck Gold?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies