Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

BKosimkArt 10:37, 23 mar 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
popcorn napisał(a)
Kasia, Monika, dzięki

ten brak płotów ma dobre i złe strony, bo ogarnę, obsadzę i może zniknąć w jedną noc... heh
Z tego też powodu wszelkie rozsadniki chyba póki nie ogrodzone nie mają sensu... ludzie... sarny... zobaczymy

czy ktoś bywa w E.Leclerc? Powinny być cisy lada chwila, boję się że przegapię... potrzebuję ze 300

Ja mam rękę na pulsie z tym sklepem. Co prawda mam daleko ale siostra ma dać znać...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 10:46, 23 mar 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Proszę pamiętaj o mnie W aktualnej gazetce brak.
buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:46, 23 mar 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hmmmm kupować czy nie kupować???
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 12:55, 23 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Stromo jest, ja mam cześć ogrodu stromo. Dom byś stawiała przy drodze, czy wyżej? Jak wyżej w zimie ślisko, żeby wyjechać czy dojść. Podlewanie na pochyłym to trudność bo woda ucieka. Do tarasów ciężki sprzęt potrzebny. Patrząc na okolicę możesz mieć kłopoty bez ogrodzenia z sarnami.
Ale okolica fajna i widoki
A jaka wystawa tego zbocza w którym kierunku spadek terenu?To ważne na północnych stokach wszystko późno bo ziemia się nie nagrzewa, południowy suszy niesamowicie, nie wiem jak wschodni i zachodni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
BKosimkArt 13:42, 23 mar 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
W Kauf.. są cisy ale sporawe więc i cena pewnie większa, nigdzie nie były wycenione, chyba nie zdążyli okleić...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anico 13:50, 23 mar 2018


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
Właśnie tez szukam jakieś ładne cisy, takie wysokie co rosną. W ogrodniczym koło domu mam kilka sadzonek, ale na wymarciu po zimie, wyglądają jakby schły, żółtawe igły, trochę łysawe. Sprawdzę pewnie jeszcze Interntowe sklepy. []
____________________
wiciokrzew przewiercień
popcorn 14:12, 23 mar 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia, południowy raczej, baardzo mi się podoba bo słonko długo...
północnego bym nie kupiła.
Tarasy trzeba zrobić czyli powcinać się w grunt tak żeby było możliwie poziomo...
Co do posadowienia domu to pewnie wyżej bo widok... ale to sprawa na zaś, bo i tak nie mam kasy żeby budowę skończyć więc zaczynać nie zamierzam - zatrzymałabym się na etapie fundamentów

Sąsiad z tyłu pewnie się ogrodzi, to płot z jednej strony jest. Od strony drogi dojazdowej do tamtej działki (właściciel się pyta czy chcę udział w drodze dojazdowej... chyba chcę w razie podziału działki na części i ew. późniejszej sprzedaży, żeby był dojazd??? ale to wtedy też koszty utrzymania są takiej drogi.. hmmm)

Płot z boku = od strony drogi dojazdowej pewnie też zrobię ja tym razem/może taki sam, żeby mi tam właśnie sarny nie właziły.
Ale od strony dołu zbocza (sąsiada z domem z bali) i drogi zostawiłabym otwarty - co najwyżej żywopłot czy coś, żeby nie psuć widoku właśnie... od drogi bym poszła w szpaler z limek...


Basia byłam przedwczoraj w "krainie kupowania" i były jakieś iglaczki w małych doniczkach ale nie cisy... to dzisiejsze wieści?

Anico, jak kupisz pochwalisz się gdzie?
Jak nabędę tę działkę będę potrzebowała duuużo
____________________
Mój nowy ogródek
BKosimkArt 14:24, 23 mar 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Tak dzisiejsze, przed chwilą byłam u siebie...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 14:27, 23 mar 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Podjadę po pracy buziaki!!!
choć jakoś wątpię żeby było więcej niż kilkanaście sztuk...
____________________
Mój nowy ogródek
Kasia73 15:39, 23 mar 2018


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Karola w auchan
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies