Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

anpi 00:05, 09 lip 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8104
Viola zostawiam swoje ochy...i achy...!!! I idę jeszcze raz po napawać się pięknem Twojego ogrodu, podziwiać ilość kolorów, wielkość i dorodność kęp kwiatowych... piękne donice i białą ścieżkę i.............
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
KasiaBawaria 07:16, 09 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przecudnie w deszczowy dzien milo do ciebie zajrzec i naladowac akumulatory.
Ta zolta jezowka to big kahuna?
____________________
Zapraszam na kawe
anabuko1 07:21, 09 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23431
violaskom napisał(a)




Fantastyczne,przepiękne kolorowe widoczki ogrodowe
A tam hibiskus to jaki Ci kwitnie ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
violaskom 07:24, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)
Przecudnie w deszczowy dzien milo do ciebie zajrzec i naladowac akumulatory.
Ta zolta jezowka to big kahuna?

Chodzi o tą?

To jest NN. Skłaniam się do Orange Passion. Big Kahune mam w innym miejscu i ona jeszcze nie kwitnie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 07:27, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anpi napisał(a)
Viola zostawiam swoje ochy...i achy...!!! I idę jeszcze raz po napawać się pięknem Twojego ogrodu, podziwiać ilość kolorów, wielkość i dorodność kęp kwiatowych... piękne donice i białą ścieżkę i.............

Dzięki Aniu, ja często jestem u Ciebie w ogrodzie, choć nie zawsze zostawiam achy. Uwielbiam Twoje rabatki na tle białych płotków.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 07:35, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anabuko1 napisał(a)

Fantastyczne,przepiękne kolorowe widoczki ogrodowe
A tam hibiskus to jaki Ci kwitnie ?

Ania ja do tego sezonu nie miałam żadnego hibiskusa. Co roku o nich myślałam, nawet pytałam się kiedyś Ciebie o opinię ale jakoś nigdy go nie kupiłam. W tym roku dosłownie się na nie rzuciłam. Na początku kupiłam dwa NN. Te kwitną teraz, ale krzaczki są malutkie. Jakiś miesiąc temu pokazały się Hibiskusy Summerific. One są wyprodukowane przez firmę Proven Winners, a ja kupuję wszytko co mi wpadnie w ręce tej firmy. No więc kupiłam następnych 4 szt. Te są większe, niektóre mają ciemne liście, ale jeszcze nie kwitną.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
BasiaLT 07:50, 09 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414

Wooow... ale piękne donice..
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
violaskom 07:57, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
BasiaLT napisał(a)

Wooow... ale piękne donice..

Donice dziękują a petunie z mojego siewu!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
zawitka 08:45, 09 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Viola masz na 118 str pięknie stojące przetaczniki niebieskie /Czy dobrze wypatrzyłam ale widziałam i rozowe czy to sama siałas ? Czy one same się rozsiewają .miałam niebieskie to mi zginęły.W tym roku kupiłam znowu 2 i zobaczę co bedzie .czy one sa 2 letnie ??????Jak popatrzeć na kolory i kwiaty to w dym do Ciebie Pozdrówka slę



Idę dalej oglądać bo jestem na 200str.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
violaskom 09:20, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
zawitka napisał(a)
Viola masz na 118 str pięknie stojące przetaczniki niebieskie /Czy dobrze wypatrzyłam ale widziałam i rozowe czy to sama siałas ? Czy one same się rozsiewają .miałam niebieskie to mi zginęły.W tym roku kupiłam znowu 2 i zobaczę co bedzie .czy one sa 2 letnie ??????Jak popatrzeć na kolory i kwiaty to w dym do Ciebie Pozdrówka slę



Idę dalej oglądać bo jestem na 200str.

Na stronie 18 mam 3 przetaczniki- 2 niebieskie i nie bardzo wiem o który chodzi. Pokazuję zdjęcia i dodam opisy a ty zobaczysz sama, który Cię interesuje.
Przetacznik Ulster Dwarf Blue odmiana do 30 cm. Zwarta kompaktowa, kłosy sztywno stoją. Kępy słabo przyrastają, co parę lat trzeba je odmładzać.


Przetacznik Marietta- wysoka odmiana ok 80 cm. Stoi sztywno, nie pokłada się, długo kwitnie.


Żaden z nich się nie rozsiewa. To byliny, dobrze zimują, długo kwitną ale po ścięciu nie powtarzają kwitnienia. Co parę lat trzeba dzielić kępy by je odmłodzić. Na starych zdjęciach widzę, że parę lat temu były ładniejsze.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies