Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

anabuko1 21:13, 10 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
violaskom napisał(a)

Marigold Alumia Vanilla Cream




No przepięknie
Te niskie aksamitki są świetne. Musze pomyśleć o takich na drugi rok.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Helen 22:40, 10 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Tyle się napisałam i wszystko mi zniknęło
Więc piszę od początku
Viola, dziękuję za zaproszenie (a właściwie wproszenie się) do Ciebie oraz za pyszną kawkę
Ogród masz faktycznie bardzo kwiatowy i bardzo ładny Zachwyca ogromna różnorodność roślin a znajomość każdej nazwy łacińskiej to już przerasta moje możliwości percepcji No i widok z tarasu, świetny po prostu

Zobaczę czy coś mi wyszło ładnego na zdjęciach i się nadaje do upublicznienia
Buziaki
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 08:37, 11 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Renata, Helen fajnie było Was zobaczyć i wymienić się ogrodowymi doświadczeniami. Zapraszam częściej i myślę, że zobaczymy się jeszcze nie raz. Ja spróbuję przesadzić dla Was kwitnącą Cherry Brandy, może się uda nie tracąc kwiatów. Może ma ktoś doświadczenie w przesadzaniu kwitnącej rudbekii?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 08:43, 11 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Viola, jakbyś mogła zajrzeć na mój wątek, Megi pyta o odmiany roślin u Ciebie, a ja nie chcę niczego przekręcic
____________________
Helen - Hortensjowo
zawitka 08:44, 11 lip 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
O widzisz do końca zycia człek się uczy Dzięki za informacje chodziło mo o tego niskiego przetacznika,Kupiłam 2 doniczki ale z grzybem i tak leczę go Zobacze co mi wyjdzie.Ale w takim razie kupię jeszcze zdrowego na rozsade .

Ech wróciłam u Ciebie do początku bo tyle fajnych wiadomości ze szkoda przeoczyć a przy okazji napasę trochę oczy >
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
violaskom 09:03, 11 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anabuko1 napisał(a)

No przepięknie
Te niskie aksamitki są świetne. Musze pomyśleć o takich na drugi rok.

Zbiorę nasionka, jak chcesz!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:12, 11 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
zawitka napisał(a)
O widzisz do końca zycia człek się uczy Dzięki za informacje chodziło mo o tego niskiego przetacznika,Kupiłam 2 doniczki ale z grzybem i tak leczę go Zobacze co mi wyjdzie.Ale w takim razie kupię jeszcze zdrowego na rozsade .

Ech wróciłam u Ciebie do początku bo tyle fajnych wiadomości ze szkoda przeoczyć a przy okazji napasę trochę oczy >

Zapraszam!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:14, 11 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)
Piękny kolorowy pokaz. I ogród z wysoka też. Tyle pięknych połączeń, masz wyjątkowy dar zestawiania takich mocnych kolorów.
Czy własne petunie trzeba bardzo wcześnie siać?
Wiolu proszę zajrzyj do mnie, może uda ci się zidentyfikować roślinę.

Gosia byłam i nie mam pojęcia co to może być. Te liście nie pasują mi do niczego co do tej pory wysiewałam. Musisz poczekać na kwitnienie. Ja swoje petunie wysiewam w połowie lutego i to chyba za wcześnie. Już drugi rok miałam petunie bardzo długie, poplątane i nie mogłam wsadzić ich do gruntu bo było cały czas zimno. Ja w tym toku wysadzałam je dopiero ok. 17 maja. W między czasie były zaatakowane przez wszystko co lata.
Tak wyglądały 9 kwietnia i w takim stanie nadają się do wynoszenia na zewnątrz i wysadzania.

Przez to, że długo było zimno i były przymrozki wysadzane były w takim stanie. Zdjęcie z 11 maja. Na zdjęciu tego nie widać, ale pędy już są długie i poplątane między sobą, mimo że na tatce jest tylko 10-11 petunii.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
sarenka 09:18, 11 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Viola,dzięki za odp odnośnie powojnika i tawuły. Mam pytanie odnośnie tawuly- teraz jak przekwitnie to jak mocno ją najlepiej ściąć?
Na wiosnę to mocne cięcie,a latem?
____________________
Magda W samym sloncu
violaskom 09:22, 11 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
sarenka napisał(a)
Viola,dzięki za odp odnośnie powojnika i tawuły. Mam pytanie odnośnie tawuly- teraz jak przekwitnie to jak mocno ją najlepiej ściąć?
Na wiosnę to mocne cięcie,a latem?

Megi, ona cały czas ma taką samą wysokość i kulisty kształt. Nie wymaga cięcia. Tylko usuwam przekwitłe kwiatostany. Po kwitnieniu najlepiej goli się elektrycznymi nożycami. ( takimi małymi).
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies