Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Helen 20:55, 15 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Viola, czy ten odcinek Mai, to był ogród z Kamionek k. Poznania?
Bardzo fajny ogród, ale niestety nie kojarzę czy właścicielka ma wątek...
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 21:04, 22 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
violaskom napisał(a)

Doczekałam się Amistad



Viola, czy Twoja Amistad jeszcze kwitnie?

Kupiłam dziś w Obi za grosze chyba szalwię, bo nikt nie wiedział co to za roślina. Wygląda mi na Amistad albo Black and blue? Jest dość wysoka. Ciekawe czy jeszcze zakwitnie i czy uda się ją przezimować?



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 08:17, 23 sie 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)


Viola, czy Twoja Amistad jeszcze kwitnie?

Kupiłam dziś w Obi za grosze chyba szalwię, bo nikt nie wiedział co to za roślina. Wygląda mi na Amistad albo Black and blue? Jest dość wysoka. Ciekawe czy jeszcze zakwitnie i czy uda się ją przezimować?




Pokaż doniczkę. Byłam w Obi i widziałam te szałwie. Były 2 ale nie było na nich ceny. Na pewno to nie jest Amistad, bo oni jej nie mieli w ofercie. To pewnie jest Black and Bloom lub Wendy's Wish. Ja kupiłam inne przecenione byliny, też nieopisane, chociaż w większości domyślam się co to jest. Renata moje agastache już przekwita i jest nieciekawe. Czy dalej chcesz sadzonki, czy poczekasz do przyszłego roku? Wydaje mi się, że teraz przesadzać takie drapaki nie ma sensu. Tylko oszpecą rabatę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 08:39, 23 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Doniczka jest bez opisu, czarna, kupiłam ostatnią jako byliny mix.
Stała przed wejściem do marketu. Te dwie o ktorych piszesz były z tyłu na ogrodzie zewnętrznym. Zobaczymy czy jeszcze zakwitnie. I czy uda się ją przezimować.
Hmmm, a jesienią dałoby się ukopać? Bo będę robiła przesadzanki a wiosną w tulipany nie wejdę. I wiosną nie wiem z reguły gdzie co mam przesadzone


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 08:52, 23 sie 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Doniczka jest bez opisu, czarna, kupiłam ostatnią jako byliny mix.
Stała przed wejściem do marketu. Te dwie o ktorych piszesz były z tyłu na ogrodzie zewnętrznym. Zobaczymy czy jeszcze zakwitnie. I czy uda się ją przezimować.
Hmmm, a jesienią dałoby się ukopać? Bo będę robiła przesadzanki a wiosną w tulipany nie wejdę. I wiosną nie wiem z reguły gdzie co mam przesadzone



Pokaż doniczkę, to po doniczce poznam jaka to seria. Agastache jak najbardziej mogę dać Ci teraz, myślałam tylko, że chcesz, żeby one jeszcze jakoś wyglądały. U mnie po tej suszy rośliny są w fatalnym stanie, może po tym deszczu i w chłodzie dojdą do siebie. Szałwia Amistad, Black and Blomm i Wendy's Wish w naszym klimacie trzeba traktować jako jednoroczne. Mogą wytrzymać do -5C. Możesz ją przesadzić do innej donicy i na zimę zabrać ją na balkon lub jeszcze wsadzić do gruntu. Powinna jeszcze zakwitnąć. Ja swoje będę zimować w garażu.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 08:58, 23 sie 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Udało mi się kupić trochę ogrodowych ozdób.





____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosialuk 09:33, 23 sie 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Śliczne ozdoby, zwłaszcza dmuchawce mi się podobają.
Szkoda, że szałwia Amistad nie zimuje w gruncie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Nowa12 09:36, 23 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A gdzie kupiłaś takie ładne rzeczy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
violaskom 09:39, 23 sie 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Nowa12 napisał(a)
A gdzie kupiłaś takie ładne rzeczy?

W TK Maxx w Poznaniu.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Nowa12 09:41, 23 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
violaskom napisał(a)

W TK Maxx w Poznaniu.


Muszę chyba do nich kiedyś zajrzeć u siebie bo dawno nie byłam a nie wiedziałam że oni mają też coś do ogrodu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies