Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 13:41, 18 sie 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085

Agastache z nasion
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 13:55, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie susza byla od kwietnia do teraz. Tydzien temu w koncu spadlo wiecej niz 0,4 mm deszczu. Na dzis zapowiadaja burze..
Masz wlasnie tyle dla owadow, ze w sumie motyli tez pelno powinno byc. Agastache jaka masz odmiane?
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 13:58, 18 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Piękny spektakl kwiatowy Cudne cynie.
Motyli coraz mniej, bo motyle dzieci są przecież trzebione wszelkimi sposobami. Nadgryzionych liści, pokrzyw i zaniedbanych części w ogrodzie nikt mieć nie chce, a właśnie takie zaniedbane i zachwaszczone kawałki służą motylom.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 14:06, 18 sie 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)
U mnie susza byla od kwietnia do teraz. Tydzien temu w koncu spadlo wiecej niz 0,4 mm deszczu. Na dzis zapowiadaja burze..
Masz wlasnie tyle dla owadow, ze w sumie motyli tez pelno powinno byc. Agastache jaka masz odmiane?

To pierwsze to Tango lun Apache Sunset, drugi to Astello Indigo.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:13, 18 sie 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)
Piękny spektakl kwiatowy Cudne cynie.
Motyli coraz mniej, bo motyle dzieci są przecież trzebione wszelkimi sposobami. Nadgryzionych liści, pokrzyw i zaniedbanych części w ogrodzie nikt mieć nie chce, a właśnie takie zaniedbane i zachwaszczone kawałki służą motylom.

No właśnie, chociaż dookoła mojej działki są same nieużytki. Teoretycznie jest to raj dla wszystkich owadów, ale motyli teraz nie ma. Strasznie tego żałuję, bo je uwielbiam. Cała moja zabawa kwiatami podporządkowana jest wszystkim owadom. W ubiegłym roku było parę fruczaków gołąbków. Uwielbiały petunię. Te mam na tarasie, więc mogłam je obserwować. W tym roku nie widziałam ani jednego.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 14:15, 18 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Viola- a kosza te nieuzytki? U nas problemem bylo za czeste koszenie lak przez rolnikow. W tym roku kosili tylko raz ( a poprzednio 3-4 razy). Od razu wiecej motyli.A mamy laki za domem. U nas problemem jest psikanie przez sasiadow chemia na kazda pojedyncza mszyce oraz brak...ogrodow. Tu wiekszosc ma trawe i zywoplot z tui. Latwe w pielegnacji i malo pracy.
____________________
Zapraszam na kawe
Dorota123 14:22, 18 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie i kolorowo, bardzo lubię takie ogrody.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
violaskom 14:26, 18 sie 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)
Viola- a kosza te nieuzytki? U nas problemem bylo za czeste koszenie lak przez rolnikow. W tym roku kosili tylko raz ( a poprzednio 3-4 razy). Od razu wiecej motyli.A mamy laki za domem. U nas problemem jest psikanie przez sasiadow chemia na kazda pojedyncza mszyce oraz brak...ogrodow. Tu wiekszosc ma trawe i zywoplot z tui. Latwe w pielegnacji i malo pracy.

Z dwóch stron wykaszają, ale nie za często. Natomiast z jednej strony jest małpi gaj. Zarośnięty chwastami, samosiejkami. Nikt tego nie kosi. To jest ostatnie poletko, gdzie czasami jeszcze chowają się ostatnie zabłąkane sarny. Natomiast dwie działki dalej jest szkółka i podejrzewam, że oni robią silne opryski.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:57, 18 sie 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
To najzwyklejszy siany z nasion, co roku rozsiewa się sam.
Mam jeszcze taki. To Beelicious Purple. Miał być mały, a w cale taki nie jest. Tutaj już przekwita.
Bolero malutki bo tegoroczny.

Black Adder
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 15:00, 18 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
violaskom napisał(a)

Z dwóch stron wykaszają, ale nie za często. Natomiast z jednej strony jest małpi gaj. Zarośnięty chwastami, samosiejkami. Nikt tego nie kosi. To jest ostatnie poletko, gdzie czasami jeszcze chowają się ostatnie zabłąkane sarny. Natomiast dwie działki dalej jest szkółka i podejrzewam, że oni robią silne opryski.


U mnie podobie, szkółki nie ma w pobliżu ale ludzie w koło pryskają co popadnie

O ile wiosną motyle się trafiały to teraz pojedncze sztuki. Dobrze, że choć bzyczków trochę lata choć i trzmieli mniej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies