Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

sierotka 19:06, 20 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
A wiesz kupiłam na pergolę :rózę New Dawn I bardzo obficie kwitnącą Flamentanz i wiele innych np Mistera Lincolna ,Schneewittchen Clb ,Scarlet Meillandecor
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sylwia_slomc... 19:27, 20 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Pracy dużo ale i satysfakcja pewnie w[prost proporcjonalna
Ja raz 20 lat wzdłuż drogi posadziłam jałowce, zwykłe, gałązki bez korzeni.....jakież było moje zdziwienie gdy na rano nie było ani jednego....w ciągu lat kilku miejscowych pijaczków skończyło żywot pod kołami na szosie( nie moimi ja nie mam auta)i gdy znowu posadziłam to już zostały i rosną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 19:30, 20 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gardenarium napisał(a)
Linkuję bo ciągle wspieram w pracach https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/452-ogrod-w-stylu-dzikiej-laki


Pani Danuto,
jak już napisałem, łąka kwietna to jedno z moich marzeń.
Zamierzam ją zrobić na grobli pomiędzy stawem i rzeczką. Mam jednak wątpliwość, pytanie: na grobli jest dużo gliny, nie gliniastej ziemi, wręcz żółta glina, przynajmniej miejscami. Dodatkowo jest kłopot z podlewaniem ( nie ma prądu) choć z obu stron woda. Czy taka łąka bez podlewania się tam uda? Rozumiem, że posianą wcześniej trawę ( rośnie z łysymi plackami tej gliny) należy wyplewić? Czy ewentualnie mogę wsiać nasiona kwiatów? W handlu są gotowe zestawy nasion. Czy zaleca Pani kupować gotowe zestawy? Te zachwycające kompozycje które Pani pokazała chyba nie są z gotowych zestawów nasion? Gdzie poleciła by Pani kupić nasiona selekcjonowanych roślin?

Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 19:38, 20 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pracy dużo ale i satysfakcja pewnie w[prost proporcjonalna
Ja raz 20 lat wzdłuż drogi posadziłam jałowce, zwykłe, gałązki bez korzeni.....jakież było moje zdziwienie gdy na rano nie było ani jednego....w ciągu lat kilku miejscowych pijaczków skończyło żywot pod kołami na szosie( nie moimi ja nie mam auta)i gdy znowu posadziłam to już zostały i rosną


Och to w tamtej okolicy musiała by być jakaś epidemia.

Lepiej nie. Ja mimo wszystko, wszystkim dobrze życzę
Tym pijaczkom też. Tym nobliwym, którzy u mnie kradną też ( widziałem).
Trochę się pozłoszczę, OGROMNIE mi przykro ale ... to wszystko mija i znowu radość krzątania się przy kwiatach.

Tak Sylwio. Satysfakcja wprost proporcjonalna
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 19:46, 20 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Witaj Również planuje łączkę w tym roku. Oto co poleciła mi Danusia

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1120#post_2

Moje stanowisko na łączkę jest suche, gliniaste i słoneczno-półcieniste. Może te listy roślin coś Ci pomogą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 20:01, 20 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)
Fajnie ,nie czesto spotyka sie mężczyzn kochających prace w ogrodach wierz mi ja znam niewielu ba nawet mały odsetek .Super .To daje wytchnienie i wbrew temu ,ze są to prace cięzkie nawet fizycznie to zadowolenie po takim dniu jest cudowne.A żona co sadzi Twoja czym sie pasjonuje? pewnie nieraz może ma dośc zapaleńca ogrodnika ?? ha ha Podroże piekna sprawa


Moje Kochanie podziela jedynie drugą moją pasję. Co do pierwszej wykazuje duużą wyrozumiałość
Dobrze, że czasami udaje mi się ją namówić na grilla i ognisko do późnej nocy. Później śpimy pod namiotem rozbitym w altanie. A jaka radość o poranku kiedy otworzy namiot i zajączka zobaczy! No i obowiązkowe bieganie po rosie Szkoda, że tak rzadko. Jak na razie to mnie nie ma dosyć ( chyba?)

A podróże ... hmm. Najczęściej jedno, dwudniowe, w sezonie prawie w każdy weekend. A i tych dalszych też sporo
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:19, 20 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Witaj Również planuje łączkę w tym roku. Oto co poleciła mi Danusia

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=1120#post_2

Moje stanowisko na łączkę jest suche, gliniaste i słoneczno-półcieniste. Może te listy roślin coś Ci pomogą


Witaj,
bardzo mi miło, że zaglądnęłaś. Jeśli pozwolisz i ja Ciebie odwiedzę?

Przepis Szefowej skopiowałem i wkleiłem do Albumu z Ogrodowymi Mądrościami tym bardziej, że warunki mamy podobne. A gdzie kupujesz nasiona? Czy wysyłkowo? Tam jest mowa o powierzchni 3x3m. Ja ( bez mierzenia) mam chyba 6 x70m. Chyba będę częściami siał. Wnioskuję, że powierzchnię do siewu należy obowiązkowo wyplewić. Tylko co zrobić z bryłami żółtej gliny? Na niej nic nie urośnie a jest jej zbyt wiele aby wyrzucić,
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 21:37, 20 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Waclaw napisał(a)


Witaj,
bardzo mi miło, że zaglądnęłaś. Jeśli pozwolisz i ja Ciebie odwiedzę?

Przepis Szefowej skopiowałem i wkleiłem do Albumu z Ogrodowymi Mądrościami tym bardziej, że warunki mamy podobne. A gdzie kupujesz nasiona? Czy wysyłkowo? Tam jest mowa o powierzchni 3x3m. Ja ( bez mierzenia) mam chyba 6 x70m. Chyba będę częściami siał. Wnioskuję, że powierzchnię do siewu należy obowiązkowo wyplewić. Tylko co zrobić z bryłami żółtej gliny? Na niej nic nie urośnie a jest jej zbyt wiele aby wyrzucić,


Będzie mi bardzo miło, jesli mnie odwiedzisz

W naturalnych warunkach istnieją też łąki suche i na niezbyt urodzajnych glebach, nie tylko podmokłe. Żółta glina nie musi koniecznie oznaczać że nic na niej nie urośnie. U mnie ziemia jest bardzo gliniasta ale mimo to bardzo urodzajna. Dałeś już Twoją glebę do badania? Moja to gleba gliniasta-lessowa. Co roku ulepszam ją kompostem z miejskiej kompostowni.

Twoja powierzchnia jest ogromna w porównaniu do mojej Możesz zrobić piękną łąkę. Trawy nie pozbywalabym sie tak całkowicie, tylko wykroiła coś na kształt szachownicy i w tych pustych, wykrojonych kawałkach zmieszała powierzchniowo glebę z kompostem i na tym wysiała lub posadziła wybrane rośliny Stworzenie łąki może trochę potrwać

Nasiona kupuję wysyłkowo i z chęcią bym Ci moje sklepy poleciła, ale nie mieszkam w PL.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 22:08, 20 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)


Będzie mi bardzo miło, jesli mnie odwiedzisz

W naturalnych warunkach istnieją też łąki suche i na niezbyt urodzajnych glebach, nie tylko podmokłe. Żółta glina nie musi koniecznie oznaczać że nic na niej nie urośnie. U mnie ziemia jest bardzo gliniasta ale mimo to bardzo urodzajna. Dałeś już Twoją glebę do badania? Moja to gleba gliniasta-lessowa. Co roku ulepszam ją kompostem z miejskiej kompostowni.

Twoja powierzchnia jest ogromna w porównaniu do mojej Możesz zrobić piękną łąkę. Trawy nie pozbywalabym sie tak całkowicie, tylko wykroiła coś na kształt szachownicy i w tych pustych, wykrojonych kawałkach zmieszała powierzchniowo glebę z kompostem i na tym wysiała lub posadziła wybrane rośliny Stworzenie łąki może trochę potrwać

Nasiona kupuję wysyłkowo i z chęcią bym Ci moje sklepy poleciła, ale nie mieszkam w PL.


Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź.

To bardzo dobry pomysł z tą szachownicą. Może nie szachownica lecz inne formy? Pomyślę. Sprawdzałem na Allegro. Nie mają oddzielnie nasion które wymienia Szefowa. Spróbuję jeszcze poszukać. Czy jeśli nie znajdę w Polsce udostępnisz mi swoje adresy? Wydaje mi się, że nie ma problemu z zakupem w dowolnym miejscu na świecie. Mylę się? Sklep za granicą może mieć obiekcje co do wysyłki za granicę. Może koszty większe? Znajdę rozwiązanie. Może uda się kupić w Polsce. Na pewno ktoś sprzedaje. Może ktoś z Forumowiczów podpowie Podpowiedz mi jeszcze po ile ( wagowo) tych nasion kupować. np na 1 m2. Prawdopodobnie w sprzedaży są po kilka gramów w opakowaniu. Np ten zestaw który podała Szefowa - po ile gram poszczególnych nasion kupić? Ile Ty byś kupiła? A z ziemią też zrobię tak jak radzisz.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 22:18, 20 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Nasionka kupuję tutaj
https://www.samen-seeds.de/
https://www.jelitto.com/index.php?lang=1&

W opisach jest podane ile gramów to ile ziarenek. Na m2 to zależy z pewnością od tego, jakie rośliny. Ja to robię jakoś na wyczucie. Przesadzić zawsze można

W Niemczech ta mieszanka robi furorę i podbno nie ma lepszej na razie
https://www.saatgut-manufaktur.de/moessinger-sommermain
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies