Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

Waclaw 10:39, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
AniazUroczyska napisał(a)

Fotek nigdy za wiele Jeśli on śliczny , różnorodny i bogaty, to nie ma się nad czym zastanawiać relacjonować , jak najbardziej.
Twoje relacje są bardzo ciekawe, umiesz zwrócić uwagę na wiele interesujących szczegółów. Pokazałeś kilka oryginalnych roślin, kilka inspirujących połączeń- z buraczkami w roli głównej Wiele osób ( ja również) zapaliło się do realizacji tego pomysłu na drugi rok. Bardzo spodobał mi się ten super stół z palet i okazały, dekoracyjny, fioletowy jarmuż, w połączeniu z innymi roślinami! Dzięki takim relacjom poznajemy świat różnych ogrodów. Jedne podobają się nam bardziej, inne mniej. Szczerze mówiąc, ogólny widok tych ogrodów i skalniaka - nie zachwycił mnie aż tak bardzo. Cieszę się jednak ,że mogłam zobaczyć, poznać, wyrobić sobie własne zdanie i czekam na następne sprawozdanie


Aniu, przyznam, że niespodziewanie, ogród botaniczny w Augsburgu zrobił na mnie największe wrażenie spośród tych oglądanych w czasie tej podroży. Myślę, że również i w Twój gust bardziej trafi. Co do skalniaka - podzielam Twoje zdanie. Ewa ( Anda) wyjaśniła mi dlaczego ogród w Weihenstephan ma taki a nie inny układ. Każdy z nas ma inne spojrzenie na świat w tym i na ogrody. Nasz indywidualizm sprawia, że ten sam ogród jednym się podoba bardziej, innym mniej. To dobrze
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 18:58, 04 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82626
Waclaw napisał(a)


Podróże to zmiany, doznania wzrokowe ale i zapachy, smaki i wiele innych. Są i inspiracje .
Lubię takie swobodne zwiedzanie. Jedynie z grubsza sprecyzowany plan. Nigdy do końca nie wiadomo gdzie. Dzisiaj tu. Jutro tam. Bez gonitwy za "zaliczeniem" jak największej ilości atrakcji, miejsc. Dać się zaskakiwać kolejnym dniom. Odpoczywać
Spotkałem przemiłego pana, mieszkańca Bawarii. Barwnie opowiadał o ciekawych miejscach w pobliżu. Z przyjemnością mi się z nim rozmawiało jednak na koniec rozmowy, wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie da się zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc na świecie
Mam szczęście i możliwości zwiedzać wiele z nich. Życzę sobie aby tak pozostało a wszystkim "Ogrodowiczanom" spełniania marzeń.

Wspaniale, też Ci tego życzę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 20:40, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
Niespodziewanie, największe wrażenie zrobił na mnie

Dlaczego? Być może i Wam się spodoba.
Przywitała nas taka fontanna

Jak widać za nią, trafiliśmy do parku. Parku z pięknymi pejzażami, roślinami, zakątkami. Postaram się go Wam pokazać.
To pierwsza aleja

Zauważyłem, że rabaty, odmiennie niż obserwowane dotychczas nie są wyniesione ponad trawnik lecz zagłębione. Zwróćcie również uwagę na prawą stronę fotografii. Zaraz wyjaśnię dlaczego.
Ta sama aleja z innej perspektywy
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:51, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
Od dawna podoba mi się ognisty klon Ginnala. Posadziłem u siebie trzy. Maleńkie krzaczki. Tu spotkałem taki, ogromny. Ileż lat tu już rośnie? Gdy się przebarwi musi zjawiskowo wygladać

Po prawej stronie alei projektant przewidział pokoiki. Jeden za drugim. Od razu pomyślałem o "Ogrodzie Złudzeń i Niespodzianek"
Oto pierwszy:
chcę taki u siebie
To wejście do drugiego:

kryje w sobie taki stół
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 20:58, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
czy tak taki widok nie zachęca do odwiedzenia tego "pomieszczenia"?

kilka kroków i ...

napijesz się tu ze mną kawy? Za plecami będziemy mieli taką scenerię
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:06, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
zaraz pójdziemy do kolejnego pokoju zadzwonić do przyjaciół z Ogrodowiska. Ta budka jest w warzywniku

Dzwoniąc będziemy patrzyli jak wróbel kąpie się w wypływającej z kamiennej kostki wody

Tupniemy na myszkę. Zmykaj
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:12, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
kolejna ścieżka prowadzi do następnego pokoju.

Co skrywasz niespodzianko?

Przez okno po lewej można popatrzeć na aleję

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:17, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
przez płot zaglądam do następnego pokoju. Który już to?

tym razem granitowa ścieżka

prowadzi do uroczego pokoiku. Ale zaraz zaraz, dokąd prowadzą te drzwi?

Przecież to pokój złudzeń
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:25, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
Gdy skończyły się pokoiki natrafiliśmy na mikro bagienko

Jednak to co zobaczyłem za nim, bagna nie przypominało

Toż to warzywnik ze zbiornikiem wody na środku

Z warzywnika wyszliśmy drzwiami które są za mną
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 21:31, 04 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
Zmęczona turystka przysiadła na murku. Czyżby było jej chłodno?

No tak, trzeba odpocząć przed podziwianiem różanki. Teraz piękna. Zamknijcie oczy. Jak wyglądała w czasie największego kwitnienia? Widzicie to?


Rabaty nie mieszczą roślin które wylewają się na ścieżkę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies