Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

Madzenka 21:41, 10 cze 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
GabiK napisał(a)
Izo nie dziwię się. Tyle tu pięknych ogrodów, u każdego inaczej, ale fantastycznie.

W zielonej donicy jest koleus z goździkami.
To różowe drobne to bakopa. Słabiej rośnie niż ta biała. Była też w donicy z dużą biało-fioletową surfinią i ją zadusiło.

Nigdy nie widziałam różowej bakopy, dzięki
Czekam z niecierpliwością na fotorelacje wiesz z czego Tylko plizzzzz na bieżąco!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
GabiK 21:43, 10 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
O PŁOCIE

Od samego początku nie podobał mi się ten płot z paneli. Zwłaszcza, że te panele to wyjątkowo oszczędnościowa wersja. Puściłam na nie bluszcz, a dołem trzmielinę, miało zarosnąć. Nic z tego. Trzmieliny prawie wszystkie zmarzły, bluszcz też słaby i leży zamiast rosnąć.
Myślałam, że może płot przez zimę padnie - stoi w takim samym stanie jak był.
Robiąc ogródek chciałam go jeszcze pomalować - mieliśmy bejcę, ale sąsiedzi powiedzieli, że nie chcą malować, to zrezygnowaliśmy, bo i tak przecieknie, będą u nich zacieki i przecież zarośnie płot.

Cały czas mnie jednak denerwował. I przez to, że jest ryflowany, wygląda na zdjęciach jak włączony monitor w telewizji, aż miga.

Niedawno brzegowy segment został kupiony. Sąsiedzi zaczęli od pomalowania płotu na ciemny brąz. Czyli wymieniać na razie nie chcą. Skoro oni pomalowali, to wróciła myśl o malowaniu. Ale na jaki kolor?

Ciemny brąz zły, do tych szarości nie pasuje i zmniejszy ogródek jeszcze. Laura chciała zielony, bo to jej ulubiony kolor. Jarek jakiś jasny brąz. Ja stałam i patrzyłam na te bejce i patrzyłam...

Zagadka, jaki kolor został kupiony? (Izo, to chyba troszkę pod Twoim wpływem).
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Konstancja30 21:45, 10 cze 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)

Izo nie dziwię się. Tyle tu pięknych ogrodów, u każdego inaczej, ale fantastycznie.

W zielonej donicy jest koleus z goździkami.
To różowe drobne to bakopa. Słabiej rośnie niż ta biała. Była też w donicy z dużą biało-fioletową surfinią i ją zadusiło.

Nigdy nie widziałam różowej bakopy, dzięki
Czekam z niecierpliwością na fotorelacje wiesz z czego Tylko plizzzzz na bieżąco!!!


a ja nie wiem z czego ... ale też kcem szybko
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:48, 10 cze 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
jak pod moim wpływem troszku to się miotam pomiędzy białym i szarym ... chyba, że jeszcze werniks z brokatem wzięłaś
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
GabiK 21:51, 10 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Żeby nie było, że tylko donice mam:

Prezydent przy furtce:






____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
stychaz 21:53, 10 cze 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
GabiK napisał(a)



Popełniłam też takie coś w podłużnej donicy:





Bardzo łądne to COŚ popełniłaś Też nigdzie dotąd nie widziałam różowej bakopy. Jest bardzo ładna. Kolor - stawiam na biały.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 22:14, 10 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Byliśmy dziś u Gabików i od razu wiadomo gdzie mieszkają, bo tylko oni na tej ulicy wyróżniają się pięknym zadbanym wejściem i kompozycjami - fantastyczne widoki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GabiK 22:35, 10 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dziękuję Danusiu, to wszystko przez Ciebie. W zeszłym roku było pusto przed wejściem.

Płotowa zagadka łatwa - biel kremowa. Dopiero 4 przęsła pomalowane, a ja się dziwię, że nie wpadłam na to wcześniej. Wygląda dużo lepiej.
Myślałam o szarej, takiej jak na skrzyni tarasowej, ale to była farba kryjąca. Szarej bejcy nie znalazłam.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 22:40, 10 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ciągle 28 maja:

- Hakuro poszła do fryzjera


- Perukowiec się rozczochrał




Jeżówka rośnie i się wtula w perukowca, a w tyle miskant afryka - pięknie rośnie, największy jest z moich:

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 00:00, 11 cze 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Czosnki w roli głównej na Placu Grzybowskim w Warszawie:










____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies