Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek u livii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek u livii

Agatorek 21:18, 18 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Liviaa napisał(a)
Aaaa, no i zapomniałam zapytać:
Jaką tu widzicie odmianę hortensji?
Wysokość max 1.5 m, szerokość ok metra, będzie mieć trochę cienia, a chciałabym, żeby się ładnie przebarwiała.

Na razie mam na tapecie albo Candlelight albo miniaturkę Vanilki


Ja bardzo lubię vanillki, nawet nie wiedziałam, że jest miniaturowa wersja (limki little owszem są, nawet mam ).

Fajny plan na rabatę .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 09:34, 19 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Plan bardzo fajny na rabatę, będę też zaglądać i kibicować. Mi się wydaje, że przeznaczyłaś trochę za mało miejsca to, co tam planujesz zmieścić. Nie chcesz trochę poszerzyć od razu?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Liviaa 00:53, 20 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Oj chcieć to bym chciała bardzo niestety jest tu dość wąskie przejście między bokiem domu a tyłem, a przejazd (choćby dla traktorka) musi być.. i tak wynegocjowałam 30 cm więcej niż pierwotnie
Wiem, że posadzę małe i na początku będzie korciło, żeby jeszcze coś wcisnąć, ale za dwa, trzy lata może być tłok.

W przyszłym tygodniu wybieram się do Kapiasa, a jak w tamte rejony to podobno nie można ominąć Koniora (wiem z wątku Asi Rodziejowej ). U mnie w okolicy same bieda-szkółki, więc mam nadzieję, że stamtąd pusto nie wrócę. I w końcu będzie można obsadzać
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:00, 20 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Agatorek napisał(a)


Ja bardzo lubię vanillki, nawet nie wiedziałam, że jest miniaturowa wersja (limki little owszem są, nawet mam ).

Fajny plan na rabatę .


Ja też lubię vanilki, na razie mam malutkie wzdłuż płotu, ale widziałam taką dorodną ostatnio, już ładnie przebarwioną- no po prostu królowa ogrodu, aż świeci.

Internet podaje, że wersja miniaturowa zwie się Sundae Fraise, niestety trochę za niska do mojego założenia, bo do ok metra dorasta, byłaby za mało widoczna zza planowanych nasadzeń.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:56, 25 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Krótki wypad w Beskidy zakończył się wizytą u Koniora i Kapiasa. W Bielsku kupiłam candlelight



Jedna musiała jechać między moimi nogami i jestem zachwycona tym ażurowym kwiatem, nie mogłam się napatrzyć. Natomiast nie było piwonii ani ładnych jeżówek, w trawach też bez szału. Jeszcze dwa miejsca odwiedzę, a czego nie uda się kupić stacjonarnie to zamówię przez neta.

Jak myślicie jakie cebulowe pasują na tą rabatę?

Zaraz postaram się wrzucić zdjęcia do wątku o Kapiasie
____________________
jak powstaje ogródek u livii
olciamanolcia 11:50, 26 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7042
Ładne Candlelight . Mam w sumie ich cztery sztuki . Dwie w brzozowej i dwie na frontowe rabacie przy ambrowcach . Niestety jbede je zabierać z tego miejsca i posadzę pod grabami - będą tworzyły drugi rząd hortek razem z Magical Vesuvio . .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Liviaa 01:01, 27 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Dziś udało się kupić głoga
Próbne ustawienie:


Niestety już ciemno było jak wróciłam, więc słabo widać.

Przyplątał się też zakup nieplanowany:

Co ja teraz z nią pocznę??
To diva fiore, podobno nie przemarza, piękna, ale nie mam na nią koncepcji.
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Liviaa 01:11, 27 sie 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Kto wie, czy można przesadzać duże cisy? Jeszcze nie trafiłam na eksperta od tych roślin
Bo sobie pomyślałam, że zamiast kupować małą kulkę i czekać latami to przesadzę taki spory egzemplarz z mojego lasku. Rośnie tam taki biedny i zarośnięty.
Fajny by był koło tego głoga, tylko czy to wykonalne?
Tak wygląda (sorki, ale ciemno było):


Na oko ma koło 150-160 cm wysokości. Ale pewnie bym go dość mocno przycięła.
Dla przypomnienia plan:

to by była ta większa kulka po lewej
____________________
jak powstaje ogródek u livii
anuska2507 12:19, 27 sie 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Ekspertem od cisów nie jestem, ale ja bym zaryzykowała tylko jeszcze nie teraz, raczej końcem września lub w październiku, z jak największą bryłą korzeniową.
Nawet jeśli się nie przyjmie, to wiele nie stracisz, bo w lasku ten cis i tak jest pewnie mało widoczny. A na rabacie będzie można go godnie wyeksponować

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
olciamanolcia 18:29, 27 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7042
Jak możesz odsuń je jak najdalej do tych tujek- mowa o Candlelight-będa lepiej rosły-tuje maja straszny system korzeniowy i zabiorą co najlepsze hortensjom.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies