Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

FrancoPolo 20:29, 19 wrz 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam. Po posadzeniu drzewka wręcz wskazane jest zamocować dodatkowy palik dla wzmocnienia. Silne wiatry mogą naruszyć system korzeniowy . Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Gardenarium 19:23, 23 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
brzuzka napisał(a)
W weekend zakupiłem odmianę aurera nana. Jest szczepiona na dwumetrowym pniu. Korona jeszcze mała (może 1m średnicy) a i tak już mi się bardzo podoba
Catalpę zasadziłem - trzyma się mocno w ziemi, samo drzewko/pień wygląda solidnie - ale doradźcie proszę czy mimo to wzmocnić ją wbijając obok palik i przywiązując do niego pieniek? Widzę, że młode drzewka sadzone w przestrzeni miejskiej wszystkie są tak wzmacniane - czy to konieczność zanim "chwyci się" porządnie korzeniami podłoża?


Przymocuj do kołków. nie przechyli się od wiatru i śniegu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
daniellitos 09:32, 24 wrz 2013


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 31
Mam problem z moja katalpa, coś ja chyba dopadło...

____________________
goniak 11:14, 24 wrz 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wygląda jak mączniak, z powodu zbytniej wilgoci.
Trzeba zastosować jakiś środek grzybobójczy i palić opadłe liście.
____________________
Małgosia mój zielony świat
daniellitos 13:30, 24 wrz 2013


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 31
Bardzo dziekuje za rade, a czy topsin bedzie sie nadawał??
____________________
goniak 14:10, 24 wrz 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Topsin to dobry wybór, na pewno pomoże
____________________
Małgosia mój zielony świat
Sonka 14:47, 25 wrz 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
przygarnij mnie,


Moje katalpy, aktualne zdjęcie,


tu z hortensjami- Vanilla


przygarnij mnie, jestem taki miły..
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
brzuzka 23:00, 29 wrz 2013

Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 26
Witam,
Tak wygląda moja katalpa aurera nana sadzona 14 września. Trochę mie martwi wygląd korony. Z jednej strony liście wyglądają jak żółknięcie na jesień, ale jak przyglądam się innym katalpom rosnącym w okolicznych ogródkach to tam wszystkie liście jeszcze raczej są zielone. Prawdę mówiąc żółtawe liście już były jak kupowałem w szkółce. Drzewko było kupione w donicy. Czy kondycja mojej katalpy jest wg. was w normie?

Gardenarium 23:14, 29 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli tutaj też masz matę to może być przyczyna- brak tlenu dla korzeni.
Ale skoro już miały liście żółte, to po prostu może zostały przesuszone w szkółce? Upały były a może ktoś zapomniał podlewać i rośliny ucierpiały?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brzuzka 18:08, 01 paź 2013

Dołączył: 30 sie 2013
Posty: 26
Zgadza się, mam rozłożoną agrotkaninę na tym kwadracie pod kamykami. Przy samym pniu jest wycięcie (w takninie) o średnicy równej jak donica w której wcześniej Katalpa rosła. Czy mimo to mata nadal może być przyczyną braku tlenu?

Zakładając, że w szkółce roślina trochę została przesuszona to czy to oznacza ża drzewko zostało trwale uszkodzone, czy w nowym sezonie powinno sobie poradzić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies