Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Katalpa - Catalpa

jambosana 14:41, 04 cze 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Przepiękna!!! Ja mam o czerwonych liściach, ale w ogóle nie rośnie, od 4 lat...Wręcz zmalała, bo podmarza. A teraz to dopiero ledwo wypuściła listki, patrząc na Twoją wiem, że coś jest nie tak, albo muszę ją przesadzić, albo wywalić....

No ja też mam glinę, ale przepuszczalną, kamienistą, oczywiście w swej głupocie wsadziłam ją ot tak, bez zaprawiania dołka.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Kropka 15:00, 19 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 7
Witam!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w diagnozie choroby moich katalp. Mam trzy maleńkie drzewka. W ubiegłym roku wysiałam nasionka. Teraz dwie mają ok. 30 cm i jedna ok. 20 cm. Nie mam pojęcia jaka to dokładnie odmiana. Jeszcze jakiś czas temu wszystko było dobrze. Teraz opadają im liście (poniżej zamieszczam zdjęcia).

Co im dolega? Czym i w jaki sposób je leczyć?

Pozdrawiam,
Kropka







Sebek 23:57, 19 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To chyba jakaś choroba grzybowa - spryskaj drzewka Topsinem lub Dithane.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kropka 01:09, 20 cze 2013

Dołączył: 19 cze 2013
Posty: 7
Sebek, dziękuję bardzo! Może uda mi się je uratować.


Pozdrawiam,
Kropka



PS. Ale masz imponujący ogród. I to jeszcze w Beskidach...
elzbieta_gal... 11:20, 08 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 1
witam! mam pytanie w maju moja katalpa wypuściła listki ale dalej się nie rozwinęły...wyglądały jak zwiędnięte i w tej chwili jest goła co mogło być przyczyną? gałązki nie są uschnięte...
dyha 23:13, 09 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
W moim ogrodzie mam posadzony 42 katalpy (tak, to nie pomyłka). Wszystkie wyhodowałem z nasion. 10 sztuk (mniejszych) jest innej odmiany, o liściach bardziej czerwonawo-brunatnych. Na fotce w jednym ciągu jest ich 12 co 8 metrów. Kocham te drzewa. Nie wszystkie jeszcze kwitną, ale komary i tak mnie dzisiaj "pocięły". Pozdrawiam cieplutko
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Gardenarium 18:10, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
elzbieta_galewska napisał(a)
witam! mam pytanie w maju moja katalpa wypuściła listki ale dalej się nie rozwinęły...wyglądały jak zwiędnięte i w tej chwili jest goła co mogło być przyczyną? gałązki nie są uschnięte...


Może jest za duóz wody, tzn, za wysoki poziom wód gruntowych, no a może korzenie podgryzione przez karczownika albo coś podobnego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dyha 22:35, 08 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Sorry - to jest zdjęcie przedstawiająće moją katalpową aleję. W lewym ciagu na fotce jest ich 12 sztu.
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
FrancoPolo 19:35, 12 sie 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Katalpa-pulverulenta taką posadziłem 3 lata temu. W tym roku była tylko jedna rozetka z kwiatkami. Rośnie bardzo powoli.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
FrancoPolo 20:33, 12 sie 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
dyha napisał(a)
Sorry - to jest zdjęcie przedstawiająće moją katalpową aleję. W lewym ciagu na fotce jest ich 12 sztu.
.Pięknie to wygląda gratuluję pomysłu.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies