Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 13:33, 22 kwi 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Monia81 napisał(a)
No to ja też się melduję w nowym makro mi się podoba wersja A, wijące się morze trawnikowe buziolki

Hmmmm.. ale to piknie ujęłaś morze trawnikowe poetycko
Też mi się podoba , ale co gorsza mam pozapisywane fotki pięknych wg mnie ogrodów..i wiesz co...zaledwie jakieś 20% z nich nie ma ścieżek.... I jak tu odaleźć złoty środek..zaczyna mi się wydawać ,że jak już ogród jest większy niż moja stara chusteczka do nosa to jednak ścieżki być muszà..ale pewna nie jestem , dlatego Was podpytuję
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 13:37, 22 kwi 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kindzia napisał(a)
Gierczuś tyś obszarnik teraz Bardzo się cieszę Wiesz ile Ci się róż zmieści??? To jaki kawał zyskałaś??? Pochwal się

Buziaczki

Obszarnik haha.. dobre .... Róże....nooooo...teraz to mi się chyba wszytskie chciejstwa zmieszczà
Jaki kawał..dobre pytanie jeśli pamiętasz , to ten mały lasek za płotem jeszcze jest nasz ( to znaczy się..będzie nasz , mam nadzieję . ) na szerokość działki z małym zapasem..czyli 12 m wszerz..
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 13:40, 22 kwi 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
sylwia_slomczewska napisał(a)
Brawo Wy, Gratuluję, ale będzie się działo
Wersja ze ścieżkami trawnikowymi chyba, że chcesz ścieżki plewić jak ja

Czekajtaaa jeszcze za wcześnie na gratulacje umowa jeszcze nie podpisana...
Plewienie ścieżek...aaaaa...na to nie wpadłam..przyznam się bez bicia ale granit można zdaje się wypełnić żywicà epoksydowà ???? Tak cosik mi dzwoni...hmmmmm
Ale to mega ważna podpowiedź..dzięki Sylwia
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 13:43, 22 kwi 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Magleska napisał(a)
faaaaajnie
jestem i będę zaglądać jak mikro w makro się zmienia

a ja powoli mam coraz większego pietra przedtem to już miałam obcykane jakie gabaryty wybierać...a teraz ten ogrom...Bożesz...jak ja się przyzwyczaję ???
Ale zapraszam serdecznie dobre duchy będà mi baaardzo potrzebne
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 13:49, 22 kwi 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
AsiaK_Z napisał(a)

Już wcześniej się zastanawiałam... obie wersje są ładne... ale jednak do tej altanki po trawniku wolałabym drepcić

Hmmmm a to nie tak ,że po trawniku lepiej boso a już w butach lepiej cosik utwardzonego ???

Najbardziej by mi pasowała wersja mieszana...trawnik w tego esa a gdziesik tam upchać ścieżki..może między trawnikiem a rabatà ??? A częściowo chodnik rzymski ????????

Wydaje się ,że to największy problem na wstępie.... bo sama tak naprawdę nie wiem choć plewienie ścieżek...hmmmm...jakoś mnie nie zachęca
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
anbu 13:59, 22 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ekstra! Kibicuję
____________________
Ania Ogród Ani :)
Warmia 17:58, 22 kwi 2018


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
gierczusia napisał(a)

Hmmmm a to nie tak ,że po trawniku lepiej boso a już w butach lepiej cosik utwardzonego ???

Najbardziej by mi pasowała wersja mieszana...trawnik w tego esa a gdziesik tam upchać ścieżki..może między trawnikiem a rabatà ??? A częściowo chodnik rzymski ????????

Wydaje się ,że to największy problem na wstępie.... bo sama tak naprawdę nie wiem choć plewienie ścieżek...hmmmm...jakoś mnie nie zachęca


Przyjszłam pogratulować Nareszcie będziesz mogła się rozpędzić i to nie tylko ogrodowo
Ja nie mam ścieżek i powiem szczerze, że chciałabym mieć, chociaż troszku. Jak nie pada to jest ok, ale po mokrej trawie nie zawsze fajnie się chodzi, a czasami trzeba mimo wszystko. To zależy kto co lubi. Trzymam kciuki, aby wszystko się udało.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
gierczusia 18:28, 24 kwi 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
anbu napisał(a)
Ekstra! Kibicuję

Dzięki bardzo kibice oraz Pomagacze bardzo mile widziani
Proszę o zdanie na temat ścieżek
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 18:35, 24 kwi 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Warmia napisał(a)


Przyjszłam pogratulować Nareszcie będziesz mogła się rozpędzić i to nie tylko ogrodowo
Ja nie mam ścieżek i powiem szczerze, że chciałabym mieć, chociaż troszku. Jak nie pada to jest ok, ale po mokrej trawie nie zawsze fajnie się chodzi, a czasami trzeba mimo wszystko. To zależy kto co lubi. Trzymam kciuki, aby wszystko się udało.


Oooooo to mi się podoba opinia rzeczowa booosko
Ja myślę bardzo podobnie...że czasem by ta ścieżka się przydała..zwłaszcza ,że grunty ogólnie sà podmokłe..

Z drugiej strony mam opinię Sylwii , która narzeka na plewienie ścieżek...
Był kiedyś jakiś teleturniej , w którym na podsumowanie taki sexi kobiecy głos mówił : a decyzja należy do Ciebie ha. Haaaa
Buziol , dziękuję
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
AgnieszkaW 19:09, 24 kwi 2018

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Elu, ja myślę, że najpierw ogólne zagospodarowanie terenu jest ważne, no i wymiary działki, - od tego zacznijmy. Gdzie dom, jak usytuowany? Gdzie taras, gdzie kompostownik, jak idą strony świata? Czy będą ławeczki oprócz altanki? Czy planujesz placyk grillowy, ogniskowy? Można połączyć i trawnik, i ścieżkę, np. tak:


____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies