Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Anda 09:36, 28 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Tutaj gdzie mieszkam grodzi sie dzialki od tylu, bo dzialki coraz mniejsze sa przeciez. Takich posiadlosci jak w PL tu prawie nikt nie kupuje, no chyba, ze gdzies na za...piu
Z przodu rzadko sie grodzi, zwlaszcza przy malych dzialkach, ale tez sie widuje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
09:44, 28 maj 2018
Anda napisał(a)
Tutaj gdzie mieszkam grodzi sie dzialki od tylu, bo dzialki coraz mniejsze sa przeciez. Takich posiadlosci jak w PL tu prawie nikt nie kupuje, no chyba, ze gdzies na za...piu
Z przodu rzadko sie grodzi, zwlaszcza przy malych dzialkach, ale tez sie widuje.


u nas w miastach tez małe działki 3-5 arów z domem i wszystko coraz ciasniej sie buduje ....o blokach to ja juz nawet nie wspominam
na zadupiu mam 12 arów 3-4 razy taniej niz te miejskie 5 arów ...tak zdecydowaliśmy ..i tak zrobilismy ..wybór był ...ale z kasa było gorzej
Toszka 10:33, 28 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
eee_taam napisał(a)


Toszko ja się cieszę że ty tak piszesz ))...bo ja to wszystko znam ...płot oznaka gorszej dzielnicy ...i jesli jest od frontu to dość sporo obniża wartośc działki i domu a ogrodzenia sa zazwyczaj z tyłu zeby wydzielić tzw część tarasowo-grilowa ...ale większych działek całych nikt nie grodzi ....bo to za kosztownejest.To samo dotyczy UK czy USA Australi Kanady.

My naród katolicki a mamy najwiecej kradziejstwa i rabunków w Europie (((...kuriozum ale tak jest ...a im wiekszy płot czy mur tym rozbójnik tam czesciej zagląda...bo pokusa wydaje sie wieksza.



A no widzisz - sama piszesz, że ze wzg. finansowych nie grodzą. Znajoma gotowa była wieźć z Polski panele drewniane, ogrodzeniowe, bo tu cena była (akurat tych, w promocji) za 45 złotych, a tam powyżej 45€.

Mnie natomiast wkurza, jak my -Polacy koniecznie przypisujemy sobie pasmo wad, że pijacy, że złodzieje, że partacze etc. Bo tak nie jest - wszędzie ludzie są tacy sami, tylko kary gdzieś niższe, a gdzieś wyższe
Prawda jest taka, że komunizm zrobił spustoszenie kulturowe i ciągle przez to jesteśmy do tyłu. I to ze wszystkim do tyłu...aczkolwiek mam nadzieję, że nie zapanuje u nas "trend" na donosicielstwo "dobrosąsiedzkie", bo tego na zachodzie nie pojmuję Znam tak absurdalne historie, że aż trudno uwierzyć jak dalece może sięgać ingerencja " dobrosąsiedzka... I tego nam na prawdę nie życzę.
Kradną tak samo we wszystkich krajach bloku postkomunistycznego. I uwierz mi, że w niektórych krajach nadal uważa się to za "spryt życiowy". Aczkolwiek uważam, że w Polsce ostatnimi laty bardzo się uspokoiło.

Ale dobra, nie będę Gierczusi odciągać od jej ogrodu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JulkAd 12:04, 28 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Super będziesz miała... las w ogrodzie, ogród w lesie ...ale i ja jestem za zaznaczeniem nieogrodzonego terenu. Dla siebie, dla własnego bezpieczeństwa finansowego...tak na zaś, na wszelki wypadek
Pozdrówka
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Mala_Mi 17:24, 28 maj 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
nicol21 napisał(a)


a słuchaj, a może nie grodzić, tylko wstawić ze 3-4 takie zabetonowane słupki jak to ogrodzenia w tej linii gdzie jest jeszcze wasza [nie ogrodzona] działka. zawsze to ktoś może się zastanowi czemu takie słupki tam są?! Może to i głupi pomysł, ale jakiśtam pomysł żeby nie grodzić a teren zaznaczyć

A zwierzyna i tak przyjdzie, przecież słupka się nie przestraszy

To samo sobie pomyślałam..słupki betonowe.. granica działki oznaczona

Edit.. zdechłe ślimoki zakopałam.. a potem poszłam po granulki.. i po środke przzeciwwymiotny..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
20:46, 28 maj 2018
Toszka napisał(a)


A no widzisz - sama piszesz, że ze wzg. finansowych nie grodzą. Znajoma gotowa była wieźć z Polski panele drewniane, ogrodzeniowe, bo tu cena była (akurat tych, w promocji) za 45 złotych, a tam powyżej 45€.

Mnie natomiast wkurza, jak my -Polacy koniecznie przypisujemy sobie pasmo wad, że pijacy, że złodzieje, że partacze etc. Bo tak nie jest - wszędzie ludzie są tacy sami, tylko kary gdzieś niższe, a gdzieś wyższe
Prawda jest taka, że komunizm zrobił spustoszenie kulturowe i ciągle przez to jesteśmy do tyłu. I to ze wszystkim do tyłu...aczkolwiek mam nadzieję, że nie zapanuje u nas "trend" na donosicielstwo "dobrosąsiedzkie", bo tego na zachodzie nie pojmuję Znam tak absurdalne historie, że aż trudno uwierzyć jak dalece może sięgać ingerencja " dobrosąsiedzka... I tego nam na prawdę nie życzę.
Kradną tak samo we wszystkich krajach bloku postkomunistycznego. I uwierz mi, że w niektórych krajach nadal uważa się to za "spryt życiowy". Aczkolwiek uważam, że w Polsce ostatnimi laty bardzo się uspokoiło.

Ale dobra, nie będę Gierczusi odciągać od jej ogrodu


duzo by pisać ..ale to nie to forum
gierczusia 07:47, 30 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Dzięki Wam za wsparcie i burzé mózgów na temat grodzenia działek...dałyście mi tak inne i szerokie spojrzenie na sprawę ,że nawet się tego nie spodziewałam
Kwestia częściowo rozwiàzała się sama, bo sasiad z tyłu już wygrodził betonowymi słupami..a ten po lewej , to człek , który nam część działki odsprzedał , wiéc jest w temacie..co i jak pozostał nam więc tylko mały kawałeczek do wygrodzenia po lewej
Przy okazji zaraportuję co tam w mikro ( jeszcze ) ogrodzie..bo u mnie kwiatooowoooo
Buziole dla Was i dobrego weekendu - bo mam nadzieję ,że takowy macie




____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
kasja83 07:58, 30 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Gierczusia ja bym grodziła...u mnie to względy czysto praktyczne-sarnina i zające buszują w takich ilościach-że trawy nie zostałoby nic, nie wspomnę o innych roślinkach. Co do granic...z frontu dostąpiliśmy sporo-bo granica działki szła w taki cypelek.No i...sąsiad sobie tyczył działkę na przeciwko-w takim podejrzanym miejscu, ze wlazł nam na naszą działkę- o 1 metr w naszą stronę (bo jemu metrażu brakowało)- i trzeba było znów geodetę wzywać, płacić, odkręcać-że to, że nie ogrodzone, nie znaczy, że nie nasze.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Doranma 11:29, 02 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Zastanawiam się, jak to jest: zostawiać jeden ogród za sobą, oddawać w cudze ręce?... Czasami marzę o ogrodzie przy domu, ale zaraz potem nachodzi mnie myśl, że nie umiałabym się rozstać z działką, tyle pracy i serca w nią włożone... Jakie są Twoje odczucia?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Ludwika 16:38, 12 cze 2018


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Dzień dobry

Strasznie ciężko jest mi się połapać na ogrodo bo od dłuższego czasu nie działają mi powiadomieni :/ Dobrze, że jednak tu trafiłam!
Cieszę się bardzo z Twojej nowej przestrzeni! Życzę powodzenia i będę kibicować w zagospodarowywaniu nowych areałów. Co do grodzenia - dwa lata u nas w ogrodzie była sarna (teraz mieszka w zagrodzie Żubrów w Pszczynie) i naniszczyła strasznie dużo. My mieszkamy pod lasem i ludzie, którzy nie mają ogrodzenia wokół domu mają krzaki otoczone okręgiem z siatki, bo tak to by mieli obeżrane dokumentnie...

Pozdrawiam cieplutko!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies