Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Mixtoorka 11:09, 14 maj 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Ależ rozmach, no róże wszystkie zmieszczą się, ogólnie areał taki,że wszystko wlezie i będzie mogło rosnąć z rozmachem I tło piękne, ale najpiękniejsza to jest wystawa wschodnia wszystko będzie rosło.

Będziesz miała szałowe wakacje
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
malgorzata_s... 13:11, 14 maj 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Kochana buziole zostawiam i kibicuję
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 13:31, 14 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
gierczusia napisał(a)

Hej Ewelina miło Cię widzieć
Urzędowo podobno w toku , a my już jesteśmy w blokach startowych działka po naszej prawej też będzie wydłużona a od lewej mamy " dwumetrowy pas bezpieczeństwa " też nasz..tzn płot planujemy jako przedłużenie naszego , istniejacego płotu a za nim 2 m dziczy...żeby jednak to poczucie mieszkania w lesie trwało

Dobrze rozumiem, że za płotem planujecie zostawić własny pas 2 metrowej szerokości?
Do przemyślenia zostawiam, bo jak u nas geodeta tyczył też się okazało, że mamy metr za siatką na dużym i tez myślimy. Bo z kolei jak nam słup[y wymieniali to geodeta gminny wytyczał granice i dał ty gdzie ogrodzenie od strony z sąsiadka mamy, no i awantura, bo podobno jak ogradzali to 20 cm się odsunęli od swojej granicy, żeby mieć jak wejść np. malować i okazało się, że gdzieś tam w między czasie przez te lata były nowe mapy rysowane i obecna granica idzie tak jak ogrodzenie, czyli stracili te 20 cm po długości
2metry to jednak spora strata w razie czego więc przemyślcie jeszcze ten płot
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JulkAd 20:36, 14 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Ciekawie się zapowiada ...pomysł połączenia trawy i ścieżki jest jak najbardziej ok ...już widzę szaleństwo zakupowe ...w Twoich oczach ...zaznaczam koniecznie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
gierczusia 09:45, 20 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Mala_Mi napisał(a)
Z refleksem ślimaka sportowego (co prawda moje ślimaki są bardzo szybkie.. wiem bo dziś wiadro uzbierałam... na dnie nie było problemu, ale czym wyżej tym szybciej mi próbowały zwiać z wiaderka..).

Pomysł Agnieszki bardzo mi przypadł do gustu

Aniu jak ja się cieszę ,że zajrzałaś baaaardzo ślimaki wyścigowe masz ?? To jak nic jakowaś odmiana mieszkajaca w Rzeszowie bo moje nadal anemiczne ale muszę pilnować , coby one jakoś się nie skrzyżowały, bo wtedy za moim nie nadażę ..ciekawe..co potem robisz z zawartościa wiaderka ??
Mnie się też koncepcja Agnieszki baardzo podoba
Buziole zasyłam goraceee
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 09:55, 20 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
nicol21 napisał(a)
Dobre, dobre, nie-seks wycieczki! Grunt że wrócił. My jakiś miesiąc temu przygarneliśmy "kicia-kocia", młodą jak się później okazało kocicę, nie rasową choć wyglądającą bardzo jak norweski kot. Ogłosiłam na lokalnym portalu FB, odzew był, ale właściciela nie znaleźliśmy. Byliśmy u weta, ale nie ma chipa. Wychudzona była tak że cześć sierści nie miała, ale teraz odrasta bo ma dobre papu. Nasz kot ma z ną problem. Śmieszny jest - jak jest na oknie i okno jest zamknięte to strasznie jej wygaduje i się na nią rzuca - wystarczy okno uchylić i kot do rany przyłóż Typowy facet się do lubego śmieje że jak jest bezpieczny "to ja ci pokaże" a jak już konfrontacja bardziej bezpośrednia to "a konserwę przynieść?"


.. Co ja się ostatnio śmiesznych rzeczy o tych kotach nasłuchałam .. ubaw miałam po pachy wiele osób nam kibicowało ( i kotu ) i zawsze ktoś coś zabawnego powiedział dla pociechy hitem do niedawna był brytyjczyk - 7 kilo kota , który na działce letniej , siedzi cały czas pod kanapa i nawet obce koty dachowce..2 kilo kota - przychodza do nich do wnętrza domu i wyżerajà mu karmę spod paszczy a on nic
No ale ten Twój jest chyba jeszcze lepszy wazelina jak nic
Mój jest bardzo kapeyśny jeśli chodzi o jedzenie : wprawdzie teraz po kuracji odchudzajacej mu się poprawiło , ale tak czy siak na przykład czegokolwiek z metalowej puszki jeść nie chce..ottt.dziad kalwaryjski
Buziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 09:59, 20 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Agania napisał(a)
Kibicuję za dodatkowym metrażykiem...już nawet planik masz, super zapowiada się przemyślany ogród
Zielona aleja ze żwirową śćieżką zaproponowana przez Agę to strzał w dziesiąteczkę

My też się nie umiemy doczekać .. A to się ciagnieeeee , jak flaki z olejem teraz trochę się martwię ,że jak plan narysuję w skali , to to jednak nie będzie tak dobrze wyglàdało ( chodzi mi o kształt i zaginanie trawnika i ścieżki...aaaaa)
A z przemyślanego ogrodu.....hmmm..zobaczymy co wyjdzie jak się ciepnę na te ffffszystkie rośliny w ogrodniczym , co to przez lata musiałam sobie odmawiać to ja nie fiem jak to siem skończy
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 10:25, 20 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kindzia napisał(a)
Przeszło Ci z Giardiną w doniczce? Nie da rady! U mnie przez rok w gruncie Giardina urosła trzykrotnie...
Zresztą zaraz będziesz miała miejsce na setkę róż. Giardina na trejażu czy pergoli zmieści Ci się zapewne

Buziaki Gierczuś


Kindziula mnie przeszło ???? noooo coś Ty .. pierwszy raz udało mi się zimą giardiny nie ukatrupic ma się całkiem dobrze jak na donice oczywiście będzie dawać gościom piękne zapachy na tarasie do donicy musi przywyknąć i tyle a co tam jeszcze upchnę w ogrodzie to moje a co byś doradziła ??? Jasno żółte albo subtelnie czerwone. .nie krwiste tylko raczej arbuzowe ach heh. .te kolory buziaki

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Toszka 13:14, 20 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Paczam co to za nowy wątek (pomijam mój refleks), a tu bach, nasza Ela będzie obszarniczką
Gratulacje Kciuki trzymam.

Odnośnie tych dwóch metrów w zapasie. Ja bym grodziła. Bez ogrodzenia szybko do tego kawałka znajdzie się właściciel, a potem sprawę odkręcić... znam to z autopsji. Nie będę historii włości rodu męża opowiadać, ale wierz mi na słowo... i takie zawłaszczenie cudzej własności bywa stopniowe, acz nieubłagane i zawsze niewinne. Potem nastają dzieci, lub wnuki i uważają, że to zawsze ich było...

Ustawienie działki wg. stron świata to marzenie ogrodnika. Lepiej nie mogłaś trafić.

Mam wąski ogród, węższy od twojego i połozylismy chodnik pokręcony jak życie Przy wąskich, długich ogrodach najważniejsza jest zabawa optyką. Ale to już wiesz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gierczusia 22:01, 23 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Toooooszko Ty moja Dobra Wróżko jesteś suuuper bardzo się cieszę To już mam taka opiekę ,że o nic się nie martwię
... z podpisaniem papierzysk jest już bliżej niż dalej .. Ale...pstttt...żeby nie zapeszyć
To już drugi post dotyczacy grodzenia..i teraz zaprawdę znaczynam się martwić..bo jeden taki przypadek mögł być incydentalny, ale już drugi...... To znaczy ,że trzeba to przemyśleć na serio..te 2 m zapasu będa tylko z jednej strony działki, a z drugiej tych metrów będzie jakieś 15/20 ...ale mam zgryz..teraz uwielbiamy sarny, lisy ,dziki i bażanta zwanego kurà , które spaceruja zaraz za naszym obecnym płotem..mamy z tego nielicha radochę w naszej koncepcji chcieliśmy zostawić to niezagrodzone ,żeby zwierzaki miały wolne przejście i aby mogły nas dalej radować...ajjjjjjjj..łatwa decyzja to nie będzie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies