Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 22:05, 23 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
JulkAd napisał(a)
Ciekawie się zapowiada ...pomysł połączenia trawy i ścieżki jest jak najbardziej ok ...już widzę szaleństwo zakupowe ...w Twoich oczach ...zaznaczam koniecznie

Juleczko stęskniłam się już za Toba łoookrutnie i wyczekuję jakowej okazji ..jak...sama nie wiem jak..jak bardzo mam nadzieję ,że się uda nam spotkać
Szaleństwo zakupowe w oczch ???... Noo przyznam ,że cosik w tym jest aż bojamm siem patrzeć w lustro
Ściskam Cię mocno
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
kasja83 09:54, 25 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Gierczusia gratki na taaaaaaki areał!!Ale będziesz szaleć
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
nicol21 15:00, 25 maj 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
gierczusia napisał(a)
Toooooszko Ty moja Dobra Wróżko jesteś suuuper bardzo się cieszę To już mam taka opiekę ,że o nic się nie martwię
... z podpisaniem papierzysk jest już bliżej niż dalej .. Ale...pstttt...żeby nie zapeszyć
To już drugi post dotyczacy grodzenia..i teraz zaprawdę znaczynam się martwić..bo jeden taki przypadek mögł być incydentalny, ale już drugi...... To znaczy ,że trzeba to przemyśleć na serio..te 2 m zapasu będa tylko z jednej strony działki, a z drugiej tych metrów będzie jakieś 15/20 ...ale mam zgryz..teraz uwielbiamy sarny, lisy ,dziki i bażanta zwanego kurà , które spaceruja zaraz za naszym obecnym płotem..mamy z tego nielicha radochę w naszej koncepcji chcieliśmy zostawić to niezagrodzone ,żeby zwierzaki miały wolne przejście i aby mogły nas dalej radować...ajjjjjjjj..łatwa decyzja to nie będzie


a słuchaj, a może nie grodzić, tylko wstawić ze 3-4 takie zabetonowane słupki jak to ogrodzenia w tej linii gdzie jest jeszcze wasza [nie ogrodzona] działka. zawsze to ktoś może się zastanowi czemu takie słupki tam są?! Może to i głupi pomysł, ale jakiśtam pomysł żeby nie grodzić a teren zaznaczyć

A zwierzyna i tak przyjdzie, przecież słupka się nie przestraszy
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Toszka 19:14, 25 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja wiem, że ty dobra dusza i kochasz zwierzątka... Pan Kura będzie i tak w gościnę szybował, a sarenki... uwielbiają młode drzewka. I to tak bardzo, że Anka_ na to dokarmianie sarenek...tfu, na młode drzewka do ogrodu wydała już majątek...i tak co wiosnę było, aż poszła po rozum do głowy i siatką leśną ogrodziła... i cud się stał, bo w tym roku drzewek nie musiała już kupować (znaczy, kupiła sobie, ale takie których jeszcze nie miała). A dziki wiesz, fajna sprawa z okna pooglądać...albo w tv jak w piaskownicy baraszkują... mniej fajna jak boisz się za drzwi wyjść by im nie przeszkadzać w ryciu...ogródka. Mam i bażanty, mam i sarenki, mam i dziki i zajączki...za płotem je mam ku chwale mojego ogródka Aczkolwiek bażanty czasami rano spacerują sobie majestatycznie i niech tak zostanie

No, to se popisałam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
19:47, 25 maj 2018
Toszka dobrze radzi

ja ze zwierzyną lesna za tujami mieszkam ...płotu brak ...tuje są ...

sarny są ...znaczy były myślełam ze daleko i tu do nas już nie dochodzą bo to jedank cywilizacja ...ale w tym roku w marcu dwa zadki pod moim kanzanem miały randkę ...goniłam ...szczęśliwie nic nie pożały

zając jesienia cała sałate ze skrzyń mi wyżarł ...a miała byc dla nas ...kupiłam w sklepie

dziki są też ...ludziom w polach ziemniaki jedzą ...mało kto chce się z nimi spotkać ...tylko mysliwi.... odszczały robią

a bazanty czy kuropatwy bo nie rozrózniam ...kuraki kolorowe nawet pod drzwiami mi sie potrafia wylegiwać ...a dzisiaj przed ludwiczkami na krokusach taka sobie pannica leżała

ja bym grodziła ....a miłość do dzikich zwierząt uprawiała z za płota no chyba ze chcesz miec tylko trawnik ...bo reszta zieleniny sie szybciej starci niż ci się wydaje







gierczusia 20:44, 25 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Toszko i Justynko tak wymyśliłam ,że narysuję niby plan ,żeby dokładnie zobrazować o czym gadamy...bo jakbym to miała opisywać , to by mi wyszło tomiszcze jak , nie przyrównujac..Sienkiewicz

Nasze obecne działki sà opisane słowem "teraz" , planowane kształty nowych działek sa zrobione linia przerywana, a planowany mój płot, wygradzajacy część typowo ogrodowa, zagospodarowana jest zrobiony zygzakiem..ufff..może teraz się wszystko rozjaśni
Ciekawe czy cosik będzie widać
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:46, 25 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
kasja83 napisał(a)
Gierczusia gratki na taaaaaaki areał!!Ale będziesz szaleć

Jeszcze nie dziękuja , jeeeszcze nie ... Ale podobno listy polecone już wysyłaja z UM z decyzjami
Urrrraaaaaa
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Kasya 20:48, 25 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Ja juz się nie mogę doczekac kiedy zaczniesz działać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
gierczusia 20:50, 25 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
nicol21 napisał(a)


a słuchaj, a może nie grodzić, tylko wstawić ze 3-4 takie zabetonowane słupki jak to ogrodzenia w tej linii gdzie jest jeszcze wasza [nie ogrodzona] działka. zawsze to ktoś może się zastanowi czemu takie słupki tam są?! Może to i głupi pomysł, ale jakiśtam pomysł żeby nie grodzić a teren zaznaczyć

A zwierzyna i tak przyjdzie, przecież słupka się nie przestraszy

To jest super pomysł .. Z jednej strony nic mi nie wyżerà ogród będzie wydzielony klasycznym płotem, a pozostała część działki będzie wyraźnie oznaczona i wydzielona to jest myśl..słupki betonowe
Dziękiiiiii
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:52, 25 maj 2018


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kasya napisał(a)
Ja juz się nie mogę doczekac kiedy zaczniesz działać

Jo tyszzzz mam nadzieję ,że to klapnie w wakacje..to czasu będę miała....... Tak naprawdę do teraz dopiero powolutku to do mnie dociera
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies