Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 15:08, 20 lip 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
AniazUroczyska napisał(a)

Czy hakonki dają radę w pełnym słońcu? A te trawy po prawej to ?


Te hakonki są od południa, wiśnia nie daje im cienia póki co, dają radę, nie przypala ich.

Po prawej jest sesleria jesienna, bardzo szybko odbija po przycięciu, w przeciwieństwie do carexów, po lewej. Te zawsze zbierają się dużo później. Może dlatego, że za późno je tnę?

Widziałam, że niektórzy na forum tną już w marcu jak jest dobra pogoda. U mnie w tym roku bardzo długo się zbierały, ale teraz są ładne
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:23, 10 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Zgrzyta mi trochę ogólnie w tym zestawieniu.

Cis repandens nie wiedzieć czemu nie chce rosnąć, trzmieliny wyglądają jak wyglądają. Z jedną z nich pora się pożegnać.

W rzeczywistości rośnie tylko carex montana i szafirki wiosną.

Pozbyć się cisów? dosadzić inną trawę, albo turzycę w kontrastowym kolorze? Coś kwitnącego teraz, ale co?

To miejscówka od wschodniej strony, pod domem, raczej sucho, słońce do około 11.30.







____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:24, 10 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tak wyglądają cisy repandens:





____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:26, 10 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Czy trzmielinę atakuje grzyb, bo widzę też jakieś żyjątka, jakby mszyce, ale na trzmielinie?





____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:32, 10 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
I nie wiem co dosadzić tutaj, bo na pewno brunera nie pasuje (plan był inny, ale cieniolubne jeszcze nie maja tutaj cienia)?

Ze 3 białe jeżówki bezodmianowe?





____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:34, 10 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A czy tu zamiast host mogę ze dwie rozplenice hameln dać?

Dalej pod klonem są hakonechloa aureola i macra.



____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 09:38, 10 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Które gałązki grabów mogę obciąć od dołu i jak je ciachnąć żeby nie ogołocić za bardzo, to ich pierwsze cięcie od posadzenia, bo w tamtym roku były bardzo mizerne.






____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 12:07, 10 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
Zgrzyta mi trochę ogólnie w tym zestawieniu.

Cis repandens nie wiedzieć czemu nie chce rosnąć, trzmieliny wyglądają jak wyglądają. Z jedną z nich pora się pożegnać.

W rzeczywistości rośnie tylko carex montana i szafirki wiosną.

Pozbyć się cisów? dosadzić inną trawę, albo turzycę w kontrastowym kolorze? Coś kwitnącego teraz, ale co?

To miejscówka od wschodniej strony, pod domem, raczej sucho, słońce do około 11.30.








Hakone All Gold!!! Posadź w próchniczą, kompostową ziemię i podlewaj regularnie.
Ja mam taka właśnie miejscówkę pod domem i w trzecim roku hakonki są ponad metrowe.
tu fotki:

Ja mam jednego żywotnika na pniu - kulki, pomiędzy hakone. Akurat nie widać na fotach.
Wydaje mi się, że fajnie rozjaśnią ten pas.
____________________
eVka 12:09, 10 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przypomnij jaką masz glebę?
____________________
Zakrecona 13:23, 10 sie 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A te kulki masz tujowe, czy cisowe. U mnie gleba 4 klasa, ale rozwleczona glina z fundamentów była po całości.

Tu pod ściana było sporo piasku, chyba jeszcze spod fundamentów, ale wybrane bardzo dużo i doprawione jak być powinno.

Jest jednak sucho i ciepło od ściany i kostki
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies