Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 19:28, 14 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kopiemy bok, przy oknie wykuszowym. Niespodzianki oczywiście są. Przeleciałam z haką kawałek przodu i deszcz mnie wygonił.

Wiało u nas nieźle. Bloczek kupiony, w sobotę murowanie donicy.

Róże będą w kolejny czwartek, żebym mogła w sobotę wsadzić.

Do róż będą ostróżki i szałwia Caradonna, chyba ta sama rozplenica Little buny, hakone All gold.

Sama nie wiem, czy będzie ładnie.

Rozmyślam też co koło tej studzienki, która jest przy wykuszowym oknie i zastanawiam się, czy kupię gdzieś jarzęby Magnifica.

A i jeszcze cisów szukam

Niezła historia!
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 10:43, 16 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wydumałam dziś w pracy, że może przy wykuszowym byłby lepszy grab fastignata, albo buki Dawyck gold?

Jarzęby Magnifica są rzadko spotykane w okolicznych szkółkach. Poza tym myślę, że graby lub buki byłyby bardziej takie kolumnowe

Szybciej rośnie grab, czy buk, bo pojęcia nie mam jak to jest w praktyce?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wiolka5_7 12:44, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Grab zdecydowanie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 13:05, 16 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziękuję Wiola Tak się napatrzyłam na te graby u Was i zaczęło mnie ciągnąć.

A tymczasem szybko po pracy odkopałam swoje cebulki, bo mąż doniczki wkopywał i i się okazało, że wychodziły, ale były za głęboko i chyba by się nie przebiły

Podpatrzyłam, że u niektórych stożki wierzchołkowe prawie widać, a u mnie to jak w kopalni były zagrzebane.

Na przyszły rok będę mądrzejszy.

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 13:09, 16 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A ja grabów nie znoszę, nie oodobają mi się ich suche liście pozostające na zimę, jakaś nietypowa chyba jestem bo większość się nimi zachwyca - ja nie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 13:54, 16 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Hmm... zobaczę jakieś zimowe zdjęcia w takim razie.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wiolka5_7 14:14, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Margerytka40 napisał(a)
A ja grabów nie znoszę, nie oodobają mi się ich suche liście pozostające na zimę, jakaś nietypowa chyba jestem bo większość się nimi zachwyca - ja nie

A moim oblatują liście
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 14:16, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Zakrecona napisał(a)
Dziękuję Wiola Tak się napatrzyłam na te graby u Was i zaczęło mnie ciągnąć.

A tymczasem szybko po pracy odkopałam swoje cebulki, bo mąż doniczki wkopywał i i się okazało, że wychodziły, ale były za głęboko i chyba by się nie przebiły

Podpatrzyłam, że u niektórych stożki wierzchołkowe prawie widać, a u mnie to jak w kopalni były zagrzebane.

Na przyszły rok będę mądrzejszy.




Nauczysz się sadzić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 14:25, 16 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)

A moim oblatują liście


Być może są odmiany bez tych liści, i tak mnie to do nich nie przekona, nie lubię i już, taki felerco jednak nie znaczy, że odwodzę Magdę od ich sadzenia. Większość je lubi więc to ze mną coś nie tak, co poradzić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 14:32, 16 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Margerytka40 napisał(a)


Być może są odmiany bez tych liści, i tak mnie to do nich nie przekona, nie lubię i już, taki felerco jednak nie znaczy, że odwodzę Magdę od ich sadzenia. Większość je lubi więc to ze mną coś nie tak, co poradzić

Wiadomo nie musi nam się podobać to co innym a Madzia musi wybrać takie drzewa ,żeby jej się podobały

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies