Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 22:25, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mariposa napisał(a)
Witaj, Asiu. Działeczkę masz ładną, zielone tło dla roślin gotowe. A reszta powoli też wypięknieje.
Jak już obczytałaś mój wątek, to wiesz, że nie ma co się spieszyć z tymi rabatami - ogarnij najpierw glebę. Słuchaj rad Toszki, nie będziesz żałować

Dziękuję Elu, będę się starać słuchać instrukcji i rad i stosować w miarę możliwości.
Jestem jednak już bardzo sfrustrowana, bo nieporządek oglądam już 5 lat i chciałabym choć z jednej strony zmienić widok. Drzewa, które stanowią tło to głównie olszyny, wierzby i jesiony w niezbyt dobrym stanie, ale nie są na mojej działce. Mimo wszystko cieszę się, że są, bo zieleń to zieleń
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mariposa 22:58, 20 maj 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Roocika napisał(a)

Jestem jednak już bardzo sfrustrowana, bo nieporządek oglądam już 5 lat i chciałabym choć z jednej strony zmienić widok. D

Doskonale Cię rozumiem, ja już czekam 4 lata Ty przynajmniej masz dom skończony, a przed mną jeszcze ocieplenie, ogrodzenie z jednej strony i kostka - nie lada wyzwaniem będzie pilnowanie Panów, aby mi nie zniszczyli tego, co teraz robię, ale też już nie chcę dłużej czekać.
Masz duża działkę, wszystkiego i tak na raz nie ogarniesz, pomyśl, jaką częścią warto się najpierw zająć, co chcesz tam mieć, a potem zrób plan działania - i realizuj go powoli.
____________________
Ela Motylogród
Roocika 23:04, 20 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Elu właśnie ogrodzenie musimy zrobić, bo nie mamy A kostkę sami kładliśmy, łącznie z podbudową, jeszcze wjazd nam został do dokończenia i w domu też dużo do zrobienia. No ale juź nie smęcę. Na ten rok chcemy ogarnąć dolną część działki, bo po zrobieniu ogrodzenia, żaden ciężki sprzęt już nie wjedzie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 23:36, 20 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Witaj Asiu! Cudna okolica A początki chyba wszyscy mamy podobne, trzeba działać
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
lutroja 08:50, 21 maj 2018


Dołączył: 01 gru 2016
Posty: 872
witam, teren jest możliwości są jak sobie przypomnę początek mojej pracy w ogrodzie to niemożliwe że teraz tak wygląda mój ogród, ale wszystko po kolei i dasz radę
____________________
Lusi Lubię go:)
Roocika 09:18, 21 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda powoli do celu
Lusi po zrobieniu tej małej rabatki miałam awarię pleców hahah. Praca w ogrodzie to ciężka harówa. U Ciebie to już jest cudnie!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 11:02, 21 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Asiu,

Oj, dużo jeszcze pracy przed Wami, dużo.
Zwłaszcza takiej ciężkiej pracy z ziemią. Aż mnie kręgosłup boli na samą myśl.
Ale dacie radę, a za parę lat inne forumki-świeżynki będą cmokały nad Waszym ogródkiem: jaki piękny i kiedy u nich tak będzie.
Teraz pewnie zaglądasz tylko na świeże posty ale zajrzyj i na początki wątków, które Cię interesują, to przekonasz się, że większość tak zaczynała

Teraz Toszka pomęczy Cię o poprawianie gleby, ja - o plan działki i jakoś pójdziemy do przodu. Wespół zespół, jak mówi klasyka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 11:21, 21 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Makadamia właśnie się bałam tego planu działki Bo ja już wiem, że go nie zrobię porządnie, bo to mi zajmie 100 lat Ale może poglądowo coś wykombinuję. Działka nie jest żadną regularną figurą, w dodatku ma spadki terenu dość znaczne , a istniejące ścieżki i podjazdy to esy floresy Może po prostu wstawię poglądowo, wymiary dolnej części będę miała jak tylko wyznaczymy, gdzie mają być słupki ogrodzenia ufff.

O kopaniu i przekopywaniu to już dużo wiem. Sama już na własnej skórze się przekonałam- uśmierciłam żurawki, a nie, jeszcze 2 walczą w doniczkach haha
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
makadamia 12:15, 21 maj 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A nie masz po prostu kopii mapy zasadniczej, którą mogłabyś zeskanować?
Na pewno była potrzebna do projektu domu. Często dziewczyny się nią ratują, jak mają problem ze zrobieniem planu we własnym zakresie.

Mapa nie jest tak naprawdę niezbędna - wiele dziewczyn zrobiło piękne ogródki bez planu. Ale z mapką jest łatwiej się zorientować, gdzie co jest i dużo łatwiej rysować propozycje.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Roocika 13:17, 21 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Mam coś, mam Muszę tylko sprawdzić czy to w ogóle nawiązuje do rzeczywistości. Nawet nasz kierownik budowy nie przewidywał takiego "przekopania" działki.

makadamia napisał(a)
A nie masz po prostu kopii mapy zasadniczej, którą mogłabyś zeskanować?
Na pewno była potrzebna do projektu domu. Często dziewczyny się nią ratują, jak mają problem ze zrobieniem planu we własnym zakresie.

Mapa nie jest tak naprawdę niezbędna - wiele dziewczyn zrobiło piękne ogródki bez planu. Ale z mapką jest łatwiej się zorientować, gdzie co jest i dużo łatwiej rysować propozycje.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies