Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Brzozowadzie... 15:02, 24 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Asia Jakie piękne tereny i widoki masz za oknem! Wiem, że skarpy Cię denerwują, a ja zawsze, gdy oglądam ogrody na skarpach, to wzdycham z zazdrością, że taki fajny ciekawy teren, a nie mazowiecka równina Na pewno założenie takiego ogrodu to wyższa szkoła jazdy ale widzę, że doradców też masz konkretnych, więc dasz radę Pozdrawiam ciepło, będę zaglądać
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Roocika 15:06, 24 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Cześć Agata Bo to zawsze na odwrót jest, jak z włosami. Jak masz proste to chcesz mieć kręcone i odwrotnie.
U nas kompletna susza, w maju padało chyba dwa razy. Masakra jakaś.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Figielka 21:08, 24 maj 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448





Witam, wpadłam z rewizytą.
Fajnie mieszkasz, ani się obejrzysz, a będziesz miała ogród.
Co jest posadzone na tej rabacie, bo jakoś nie mogę dopasować.
Co to jest wzdłuż drogi?
Czytałaś już dekalog ogrodnika Danusi? Warto znać jak człowiek zaczyna mieć już chaos w głowie to trzeba przeczytać . Z czasem wchodzi do głowy i zaczynasz czuć swój ogród.

1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi

____________________
IwonaOgródek przy lesie
Roocika 21:59, 24 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Figielka napisał(a)





Witam, wpadłam z rewizytą.
Fajnie mieszkasz, ani się obejrzysz, a będziesz miała ogród.
Co jest posadzone na tej rabacie, bo jakoś nie mogę dopasować.
Co to jest wzdłuż drogi?
Czytałaś już dekalog ogrodnika Danusi? Warto znać jak człowiek zaczyna mieć już chaos w głowie to trzeba przeczytać . Z czasem wchodzi do głowy i zaczynasz czuć swój ogród.

1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi


Hej Figielko Dekalog znam, mama nawet Danusi książkę.
Wzdłuż skarpy rosną nie lubiane na Ogrodowisku pięciorniki krzewiaste Lovely Pink. A w trójkącie krzewuszka Victoria, hortensja Annabelle, 2 Cisy pospolite odmiana Anna oraz piwonia, przywrotnik, bodziszek kantabryjski i szałwia. Drzewo to szczepiony tulipanowiec Edward Gursztyn. W sumie cisów i hortki nie widać, Cisy kupiłam malutkie, a hortka słabo rośnie, chba ma za wysokie pH. Musiałbym zrobić porządne zdjęcie aparatem, żeby było lepiej widać.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:57, 25 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czy ma ktoś może namiar na drobną przekompostowaną korę do wysyłki całopaletowej w rozsądnej cenie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Toszka 08:42, 26 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
szukaj w marketach budowlanych i na olx.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wani 09:23, 26 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ostatnio dziewczyny pisały o korze Athena, dostępna w marketach w niezłej cenie. Nie wiem jak z dowozem palety, zawsze można przyczepkę wypożyczyć i podjechać
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Roocika 20:06, 26 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wani napisał(a)
Ostatnio dziewczyny pisały o korze Athena, dostępna w marketach w niezłej cenie. Nie wiem jak z dowozem palety, zawsze można przyczepkę wypożyczyć i podjechać

U nas jest tylko mrówka. Nie ma marketów budowlanych Kora to jest chyba niekompostowana, taka np. z leklerka pachnie jeszcze, więc raczej nie nadaje się na teraz? Cena na Allegro za worek jest wysoka i nie ma pewności, że to kompostowania...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:14, 28 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
U nas dziś pogoda raczej mocno letnia, upał, jutro ma być jeszcze cieplej. Z niepokojem obserwuję roślinki, które sadziliśmy w weekend majowy, w szczególności przywrotniki, które póki co rosną "na patelni". Nie wiem jak często je podlewać. Glina w miarę trzyma wilgoć, a jednak widać, że listki przywrotników usychają. Wolałabym nie przelać, bo jeszcze korzenie zgniją. Bodziszka coś zaatakowało i porobiło mu dziurki w liściach. Bodziszki od strony pięciorników mają się gorzej... Wyrosły też grzyby w trawniku (?), nie wiem o co chodzi. Kret wrócił na skarpę
Z miłych spraw... piwonia będzie miała jeden kwiat, róże się szykują do kwitnienia, szałwie juz ładnie kwitną, choć jeszcze nie wszystkie i najważniejsze... hortensja Anabelle ma (chyba) pączki... jupi.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:18, 28 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piwonia Louis van Houtte


Róża herbaciana wielkokwiatowa przy tarasie


Pączek hortensji Anabelle (widziałam dwa)


Szałwia daje radę (ale w realu jest bardziej fioletowa)

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies