Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 19:35, 30 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziękuję Aniu, będę zdawała relacje
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
edi75 19:44, 30 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2039
Witaj.Ja i u Ciebie od założenia wątku podglądam i kibicuje
Podoba mi się Twój zgrabny domek i jak tworzysz ogród.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Roocika 20:05, 30 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziękuję Edyta
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 22:33, 30 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dawno dawno temu
Było całkiem ładnie.


Ale potem już mniej


Ale mam nadzieję, że będzie pięknie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 11:29, 31 maj 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Będzie! Z pewnością będzie. Teraz tylko trzeba pilnować, żeby było zdrowie, a z nim siły. Z każdym rokiem motywacja będzie wzrastać, bo coraz więcej roślinek rozrośnie się i da efekt wizualny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 11:57, 31 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziękuję Haniu za wizytę i wsparcie. Twój ogród podziwiam, a także Twoje podejście do niego. Mam nadzieję, że kiedyś dojdę do takiego etapu, że myślenie o ogrodzie, który musi się przecież urodzić i dorosnąć, nie będzie mnie frustrowac, tylko da mi spokój i satysfakcję. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Toszka 13:03, 31 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, jesli mogę cię wesprzeć w pracach ziemnych to powiem, że jak dostałam we władanie ogród to pierwsze dwa lata pracowałam nad ziemią. Połową ogrodu (warzywniak, sad) nadal włada teść i dla niego praca z glebą to "dziadostwo". Jednak ostatnie kilka lat zaczyna mocno zauważać róznicę w jakości gleby w naszej części i w jego, a zwłaszcza widzi różnicę w plonach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosia_S 13:28, 31 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Witaj, na początek pochwalę teren - jest bardzo ciekawy, dużo się u Ciebie dzieje, sytuacja jest dynamiczna Zaczęłaś bardzo ciekawie, więc będę tu sobie zaglądać i obserwować dalsze realizacje, bo potencjał masz niesamowity. Trzymam kciuki! Powodzenia!
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Roocika 13:34, 31 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dzięki Toszko, każde wsparcie się przydaje. Dobrze, że jednak trafiłam na Ogrodowisko i w porę zdałam sobie sprawę, że trzeba poprawić glebę. Sporo dało mi obserwowanie sąsiadów, którzy mieszkają obok. Nawieźli ziemi, fakt że ładnej, ale nie wymieszali ze swoją. Posiali trawę, ale można ją zwinąć w dywan, a po deszczu jest jak gąbka. Ratuje ich staw, który zbiera wodę z działki. Sąsiadka sadzi głównie iglaki, tuje i świerki chyba co roku wymienia na nowe. W tym roku posadziła wzdłuż płotu maluchy i są juź całe żółte. Może nasz stan finansów nie pozwoli na to, żeby było super ekstra, jednak mam nadzieję, że to co planujemy wpłynie pozytywnie na późniejsze życie roślin.
Dziś mamy w planie mierzenie, mapka przygotowana
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:37, 31 maj 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosia_S napisał(a)
Witaj, na początek pochwalę teren - jest bardzo ciekawy, dużo się u Ciebie dzieje, sytuacja jest dynamiczna Zaczęłaś bardzo ciekawie, więc będę tu sobie zaglądać i obserwować dalsze realizacje, bo potencjał masz niesamowity. Trzymam kciuki! Powodzenia!

Witaj Gosiu, bardzo mi miło, już pędzę do Ciebie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies