Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 13:23, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kordina napisał(a)
Fajny gość

Trochę mnie zdziwił, że tak w dzień. Może taki spragniony był?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:24, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)
Bardzo ładny busz... biały irys piękności

Biały jest cudny i ładnie pachnie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:28, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)
Asia piękniutko masz ścieżka wyszła zajefajnie .... jeż wędrujący-czad
no cudnie jest już
a zdjęcia wychodzą najładniejsze albo rano ,albo przed samym zachodem -taka złota godzina wtedy jest ....w pełnym słońcu też nie umiem zrobić ładnych zdjęć


Ścieżka już ułożona, mi się podoba Zdjęcia będą jak ogarniemy oczko
Jeżyka widziałam kilka dni z rzędu ale raczej wcześnie rano, lub późno wieczorem jak z psem szłam a tu tak popołudniu dreptał.
Muszę się przyjrzeć jak tam ze słońcem, bo ona rano i wieczorem ma cień od drzew
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:29, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)
Połacie do obsadzenia, a idzie Wam nieźle


Jak sobie pomyślę, że wszystkie szmaty do zdarcia i obsadzania to ciarki mam

Dziękuję
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:30, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mirkaka napisał(a)
Biały irys bródkowy śliczny, ja juz kilka lat czekam aż moje zakwitną, a one nie chcą
Jeżyk fajny
Zdjęcia rób wcześnie rano albo późnym popołudniem


Mirka, szkoda, że nie kwitną. Masz jakiś pomysł dlaczego?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:32, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)
Asiu, masz najpiękniejszą i chyba największą kolekcję piwonii na Ogrodowisku. Zaraz zakwitną, będzie szał zapachu i koloru.


Basiu, dużo ich w masie ale to tylko 2 odmiany Na frontowej maluchy raczej pomylone:-/
Dziękuję za miłe słowa
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:33, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ajka napisał(a)
Ale słodki jeżyk. To stały gość? U nas coraz więcej ptaków co bardzo mnie cieszy.

Pąki piwoni mówisz, że mogą zaschnąć? Ja dopiero zaczynam z piwoniami i tylko jedna ma pąk. Mam nadzieję, że się rozwinie


Jak mają zbyt mało wody podczas formowania pąków to tak robią. Warto je wtedy podlewać. To wygląda tak, że pąki się tworzą a potem zanikają i zostają tylko najsilniejsze
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:34, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Asiu, jak u Ciebie, czy udało się bez strat przymrozkowych?


Obeszłam ogrod i strat nie ma żadnych, chyba nie było przymrozków..
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:41, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
vita napisał(a)
Też jestem ciekawa jak było z przymrozkami. Zasychające pąki piwonii to może być choroba grzybowa, bo na brak wilgoci raczej nie mogą u Ciebie narzekać. Jeża też miałam wczoraj, mój spadł z murka, chyba źle ocenił przestrzeń Szybko się pozbierał

Vita, wygląda na to, że nie ma było u nas albo niegroźnie. Strat żadnych nie wiedzę.

Vita, te piwonie to były chyba ze 4 razy przesadzane w ciągu ostatnich 2 lat, bo to są te od starszej pani, które dostaliśmy. Pierwsze przesadzenie było akurat jak formowały pąki i wtedy też zaschły, w ubiegłym sezonie były zarośnięte i niepodlewane i część też zaschła. Ubiegłej jesieni je dzieliliśmy. U nas jest teraz susza, nie padało 3 tygodnie, a poprzedni deszcz też przed trzema tygodniami. Ale kwiatki jakieś będą Może w przyszłym sezonie będzie lepiej.

Ja byłam zdziwiona, że on się psa naszego nie boi. Już któryś raz tego jeża widzę, pies zawsze go obwąchuje, oczywiście psa odwołuję natychmiast jak zauważę.
Mam nadzieję,że jeż ma się dobrze, bo od tamtej pory nie widziałam go.
Ale byłam zdziwiona jak on szybko idzie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:44, 04 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Piękne widoczki , ogród robi się coraz to piękniejszy

Asia, jeśli chodzi o rośliny na skarpie, to powinnaś tam kontrolować, czy ziemia jest dostatecznie wilgotna. Skarpa to trudny temat, nie tylko jeśli chodzi o obsadzenie, ale też nawadnianie, bo większość wody spływa.

No właśnie mamy weekend ogarniania krzewów na skarpie. Bo nie zdażylismy kory wyspać, chwasty były pierwsze. Wczoraj pielilam a dziś mąż walczy z kartonami i korą.
Lejemy tam wodę 2 razy w tygodniu, wszystko rośnie dobrze (tfu,tfu). Kora pomoże trochę zachować wilgoć. Ratuje nas gliniasta ziemia, ona jednak gromadzi wilgoć.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies