Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Magara 22:41, 29 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A ja oczy sobie wypatruję w poszukiwaniu skrzypu na ugorach. Odczuwam potrzebę nastawienia dobroci dla roślin.


Haniu, ja Ci mogę największą paczkę jaka do paczkomatu wchodzi nadać w każdej chwili Albo i paletową, ale to kurierem

Asia, baaardzo u Ciebie przyjemnie
I moją uwagę ścieżka prowadząca "DO" zwróciła - super ten zakątek
Walki ze skarpą współczuję, swoją toczę kolejny rok Teraz czekam aż floksy szydlaste skończą kwitnienie i będę je dzielić i dzielić, aż zarosną całą skarpę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 13:07, 30 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)
Asia.. ale się u Ciebie rozrósł ogród...super ścieżka


Dzięki Ścieżka w trakcie prac

Basieksp napisał(a)
Też ta ścieżka mi się rzuciła w oczy fajnie wygląda i zaprasza do zwiedzania


Efekt nawet przerósł moje oczekiwania

mrokasia napisał(a)
No powiem Ci, że doczekałaś się prawdziwego ogrodu! Rabaty już pełne . Świetne te ostatnie fotki. I oczywiście chwalę ścieżkę, ale tu nie jestem obiektywna bo sama mam takie i jestem z nich bardzo zadowolona .

Rdest wężownik u mnie ma raczej sucho i piaszczyście. Radzi sobie nieźle, trochę się rozłazi, ale akurat dla mnie to wciąż zaleta . Zresztą tak jak napisałaś - łatwo się usuwa niechciany nadmiar, ja trochę go oddałam . U Ciebie ślicznie wygląda w tej masie.


Muszę właśnie podebrać kilka sadzonek i go rozmnożyć, przyda się do kolejnych miejsc

Ścieżka inspirowana m.in. Twoją

Kordina napisał(a)

Asiulka!! Ale cudny zakątek ze ścieżką stworzyliście, pięknie gratki


Dzięki Bożenko. Płyt nam zabrakło, mus dokupić i dokończyć

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A ja oczy sobie wypatruję w poszukiwaniu skrzypu na ugorach. Odczuwam potrzebę nastawienia dobroci dla roślin.


Skrzyp to mój towarzysz ogrodowy Wypieliliśmy dokładnie jesienią na bramowej ale te jego kłącza to głęboko w ziemi siedzą i nie ma siły i tak wyjdzie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 13:09, 30 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magara napisał(a)


Haniu, ja Ci mogę największą paczkę jaka do paczkomatu wchodzi nadać w każdej chwili Albo i paletową, ale to kurierem

Asia, baaardzo u Ciebie przyjemnie
I moją uwagę ścieżka prowadząca "DO" zwróciła - super ten zakątek
Walki ze skarpą współczuję, swoją toczę kolejny rok Teraz czekam aż floksy szydlaste skończą kwitnienie i będę je dzielić i dzielić, aż zarosną całą skarpę


Ścieżka będzie do oczka, nad rzeczkę, do oglądania roślin bliżej, bo to głęboka rabata Coś tam na końcu trzeba dać, bo na razie to studzienka przyciąga wzrok hehe.

Dziel, dziel, skarpa to wyzwanie niestety albo stety, niektórzy by chcieli mieć
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Szarobialy 13:43, 30 maj 2023


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 692
Kocham orliki. Piękne.


Jeśli pozwolisz im się siać, to po kilku latach będziesz miała wielobarwne łany. Samosiejki często są inne kolorystycznie niż roślina mateczna.
Barwią ogród pomiędzy cebulowymi, a piwonią.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
anabuko1 14:36, 30 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Roocika napisał(a)

Pięknie.
Piwonie,trawy, czosnki ...umm. piękny czas z ich udziałem, kwitnieniami w ogrodzie.
Co to jest za roslina na 3 zdjęciu ? Jakieś szałwie ? Pięknie wyglądają. I już gotowe do kwitnienia i rozwinięcia kolorków.
Za parę dni hak piwonie rozwiną kwiaty będzie cudnie .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
vita 21:41, 30 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Roocika napisał(a)


Ciekawie skomponowałaś tę rabatę, różowo-niebieskie chmurki kwiatów z dominującymi kulami czosnków.
Ładnie rysują się na tle ściany. Ścieżka bardzo mnie intryguje, tak ją pokazałaś, że budzi ciekawość, co jest dalej? Poza tym wyrazy uznania za ogarnianie połaci ogrodu. Dużo tego masz, jednak radzisz sobie bardzo dobrze
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Roocika 08:31, 31 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Szarobialy napisał(a)
Kocham orliki. Piękne.


Jeśli pozwolisz im się siać, to po kilku latach będziesz miała wielobarwne łany. Samosiejki często są inne kolorystycznie niż roślina mateczna.
Barwią ogród pomiędzy cebulowymi, a piwonią.


Też je bardzo lubię Pierwsze przyniosłam od sąsiadki, mam jeszcze kilka siewek. Mam nadzieję, ze zechcą się siać i też będzie ich tak dużo

anabuko1 napisał(a)

Pięknie.
Piwonie,trawy, czosnki ...umm. piękny czas z ich udziałem, kwitnieniami w ogrodzie.
Co to jest za roslina na 3 zdjęciu ? Jakieś szałwie ? Pięknie wyglądają. I już gotowe do kwitnienia i rozwinięcia kolorków.
Za parę dni hak piwonie rozwiną kwiaty będzie cudnie .


Pod ścianą domu w opasce mam posadzone kocimiętki Jak zmieniałam frontową to nie miałam gdzie ich ulokować i tam je posadziłam. Dają radę

Na piwonie czekam, bo na frontowej zakwitną dwie dosadzane i jestem ciekawa czy nie będą pomylone
vita napisał(a)


Ciekawie skomponowałaś tę rabatę, różowo-niebieskie chmurki kwiatów z dominującymi kulami czosnków.
Ładnie rysują się na tle ściany. Ścieżka bardzo mnie intryguje, tak ją pokazałaś, że budzi ciekawość, co jest dalej? Poza tym wyrazy uznania za ogarnianie połaci ogrodu. Dużo tego masz, jednak radzisz sobie bardzo dobrze


Vita, to fioletowe to kocimiętka, rośnie w opasce pod ścianą domu.

Ścieżkę pokażę dokładniej jak skończymy, będzie prowadzić do suchego oczka i nad rzeczkę.
Nad rzeczkę miała być furtka, wymyśliłam, że zrobimy drewniane drzwi jako element przyciągający uwagę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na zdjęciach odległości wydają się duże ale w rzeczywistości tak nie jest. Może inny aparat lepiej by złapał rzeczywiste odległości?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 08:41, 31 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, bardzo bujnie i kocimiętkowo-czosnkowo, różnorodnie, gratulacje! Przeglądam komentarze od końca wątku wzwyż i wszystkie tu o tej ścieżce, aż wreszcie trafiam i ja potrzeba powędrowania nią odzywa się natychmiast Brawo!
April 08:49, 31 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Jak tu się zmieniło od mojej ostatniej wizyty Gąszcz powstał niesamowity, ścieżka wygląda świetnie. Pomysł na kocimiętkę w opasce domu, rewelacyjny
____________________
April April podbija las Mazowsze
LIDKA 12:47, 31 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Asia Twoje bodziszki mają niezwykle dużo kwiecia. co to za jeden?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies